Konferencja w Instytucie Żywności i Żywienia

Producenci żywności mają wpływ na nasze zdrowie. To jakość i skład ich wyrobów przyczynia się do wartości żywienia Polaków. Odpowiedzi na to, jak poprawić kondycję żywienia Polaków będzie można znaleźć podczas konferencji szkoleniowej organizowanej 31 maja w siedzibie Instytutu Żywności i Żywienia.

_

31 maja 2017 roku w siedzibie Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie (ul. Powsińska 61/63) odbędzie się bezpłatna konferencja szkoleniowa skierowana do przedstawicieli branży mięsnej, rybnej i mleczarskiej. Konferencja organizowana jest w ramach Narodowego Programu Zdrowia z cyklu „Działania edukacyjne dla przedstawicieli administracji rządowej i przemysłu spożywczego – upowszechnianie wiedzy na temat korzyści zdrowotnych i gospodarczych związanych ze zmniejszeniem zawartości soli, cukru i stosowaniem rożnych rodzajów tłuszczów w produktach spożywczych”.

_

To druga z cyklu czterech konferencji planowanych przez Instytut Żywności i Żywienia na rok 2017 w ramach Narodowego Programu Zdrowia skierowanych zarówno do przedstawicieli administracji publicznej, jak i branży spożywczej. Celem cyklicznych spotkań jest podniesienie świadomości na temat znaczenia norm i zaleceń żywieniowych oraz stymulacja przemysłu spożywczego do modyfikacji receptur (reformulacji) produktów żywnościowych w zakresie zawartości soli, cukru, a także jakości stosowanych tłuszczów, co ma bezpośredni wpływ na stan zdrowia społeczeństwa.

_

Majowa konferencja skierowana jest do branży mięsnej, rybnej i mleczarskiej, jako że producenci żywności, poprzez jakość i skład swoich wyrobów, wywierają ogromny wpływ na zdrowie konsumentów.

_

Rośnie też świadomość samych konsumentów, którym sprzyja dodatkowo prawo żywnościowe, nakazujące producentom podawanie szczegółowych informacji na temat składu i wartości odżywczej na etykietach swoich wyrobów. Moda na zdrowe odżywianie dodatkowo powinna zachęcać producentów żywności do dbania o najwyższą jakość oferowanych przez nich wyrobów.

_

Prof. dr hab. n. med. Mirosław Jarosz Dyrektor Instytutu Żywności i Żywienia: „Konferencje mają na celu upowszechnianie wiedzy na temat korzyści zdrowotnych i gospodarczych związanych ze zmniejszeniem zawartości soli, cukru i stosowaniem różnych rodzajów tłuszczów w produktach spożywczych. Nauka dysponuje dziś mocnymi dowodami na to, że cukier, sól, tłuszcze nasycone oraz tzw. tłuszcze trans, spożywane w nadmiarze stanowią istotny czynnik ryzyka rozwoju wielu groźnych chorób, takich jak otyłość, cukrzyca, nadciśnienie, choroby układu krążenia czy nowotwory. Warto dodać, że konferencja jest finansowana w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020, co świadczy o tym, że polski rząd i Ministerstwo Zdrowia bardzo poważnie traktują zagrożenia zdrowia publicznego związane z jakością żywności i żywienia.”

_

Podczas spotkania swoje wykłady wygłoszą eksperci prezentujący wiedzę z dziedziny żywności i żywienia. Konferencja to również̇ możliwość́ rozmów na temat aktualnych problemów związanych z reformulacją produktów spożywczych.

_

Konferencja odbędzie się̨ 31 maja 2017 r. w siedzibie Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie, ul. Powsińska 61/63, sala 7 (parter), w godz. 10:00 – 15:30 (rejestracja od godz. 09:30).

_

Więcej informacji na stronie: ncez.pl/informacje-dla-producentow-zywnosci/szkolenia/konferencja-maj

Prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 12 maja 2017 r. na adres: Katarzyna Sokołowska, konferencjanpz2@izz.waw.pl, tel: 22 55 09 799

_

Zaproszenie >>

Program >>