ROZWIĄZANIA ISHIDA POMAGAJĄ MAKSYMALIZOWAĆ UZYSK W PRODUKCJI DROBIARSKIEJ

Trzy układy sortowania wagowego, Ishida Flex Grader w połączeniu, z niedawno wprowadzonym na rynek – systemem zdalnego monitoringu – Sentinel, stanowią wsparcie służące zapewnieniu tak, większej dokładności, jak i wydajności produkcyjnej. Urządzenia są eksploatowane u jednego z wiodących holenderskich przetwórców drobiu.

 

Firma Van Miert realizuje cykle  uboju oraz przycinania drobiu, tj. operacje poprzedzające kolejne procesy przetwórcze. W przetwórni w Breukelen są eksploatowane dwa systemy sortujące Flex Grader a jeden w jej oddziale w Hunsel. Urządzenia Ishida naważają i sortują piersi drobiowe  ( Breast cups, tj. piersi ze skórą i z kością) do skrzyń po 14,5 kg, obsługując do 135 produktów na minutę.

 

Piersi (breast cup, tj. piersi z kością i skórą) są pakowane według różnych zakresów wagowych, od dowolnej wagi poniżej 300g,  do porcji o wadze do 850g  i 999g.  Doskonała precyzja urządzeń  Ishida Flex Grader sprawia, że ​​produkty są spójnie klasyfikowane wagowo  i sortowane do odpowiedniej kategorii. Przetwórnia Van Miert może dzięki temu maksymalizować uzysk i wartość każdego cyklu produkcyjnego. Zdublowanie wagi (tj. sytuacja, gdzie na taśmę ważącą docierają dwie piersi jednocześnie) również zostały zminimalizowane, a sortowniki Flex Grader pracują z wydajnością na poziomie około 99,3%.

 

 

Kolejna korzyść dla firmy Van Miert wynika z kompaktowych gabarytów systemu Flex Grader, które w obu fabrykach przysporzyły oszczędności cennej przestrzeni produkcyjnej. Ponadto niezawodność urządzeń Flex Grader jest kolejnym, o nader istotnym znaczeniu czynniku zintegrowanej linii produkcyjnej, gdzie wszelkie nieplanowane przestoje mogą skutkować poważnymi konsekwencjami dla całej produkcji.

 

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności systemu Flex Grader” – potwierdza Arno Streng, Główny Inżynier Van Miert. „Są łatwe w konfiguracji i regulacji w trakcie cyklu produkcyjnego. Skutkuje to odciążeniem operatorów, dając nam więcej czasu na prowadzenie dalszych czynności związanych z kontrolą jakości produktu”.

Urządzenia Flex Grader pracują w trybie dziewięciu godzin dziennie, pięć dni w tygodniu. Obecnie maszyny operują na poziomie około 70% swojej  maksymalnej wydajności, co oznacza możliwość dalszego zwiększania przepustowości, o ile zajdzie taka potrzeba.

 

 

W ramach realizacji rygorystycznych standardów higieny , firma Van Miert pod koniec każdej zmiany przeprowadza dokładne, pięciogodzinne czyszczenie całego obszaru przycinania. Sprzyja temu budowa maszyny Flex Grader, która została zaprojektowana na wytrzymałej konstrukcji  otwartej ramy, która jest łatwa w czyszczeniu bez wymogu demontowania części.

 

System Ishida Sentinel zapewnia zdalne monitorowanie linii. Aplikacja dostarcza szczegółowych raportów, tak o numerach produkcyjnych oraz wynikach naważeń całkowitych, jak też informuje o wszelkich operacjach typu zmiany ustawień, czy zmian targetów wagowych dokonanych przez operatorów podczas zmiany. Dzięki nim w firmie Van Miert można natychmiast ocenić ogólną wydajność linii i przedsięwziąć wszelkie niezbędne kroki mające na celu utrzymanie maksymalnej wydajności.

 

„Sortowniki wagowe Ishida Flex Grader poprawiły efektywność naszej produkcji dzięki zwiększonej precyzji, kompaktowym wymiarom oraz łatwości użycia, w porównaniu do systemu, z którego korzystaliśmy do tej pory” – konkluduje Arno Streng.

„Równie ważnym jest fakt, że wdrożenie systemu Ishida Sentinel zapewniło natychmiastową dostępność do aktualnych informacji oraz statystyk maszyn na bieżąco. To z kolei umożliwiło nam utrzymanie wydajności linii na najwyższym poziomie i maksymalizować zwrot kosztów inwestycji z każdego cyklu produkcyjnego”.

 

www.ishidaeurope.com.pl