Craemer prezentuje kolejną premierę produktu

Z myślą o zoptymalizowanej obsłudze: kontener ET Box o pojemności 300 litrów

 

Herzebrock-Clarholz. Pojemniki z tworzyw sztucznych o dużej pojemności to nieodzowne wyposażenie do celów wewnętrznej i zewnętrznej logistyki w branży mięsnej i wielu innych sektorach. Szczególnie pożądane są tu rozwiązania, które pozwalają na oszczędność miejsca i kosztów. Jednym z nich jest nowy kontener w ofercie firmy Craemer: Economic Transport Box. Dzięki zoptymalizowanemu systemowi sztaplowania ten stabilny 300-litrowy kontener obrotowo-sztaplowany zapewnia coś więcej niż tylko możliwość łatwego i bezpiecznego układania kolejnych warstw. Atutem jest również oszczędność miejsca na poziomie ok. 70% przy gniazdowaniu pustych pojemników.

 

Nowy kontener firmy Craemer oferowany pod nazwą Economic Transport Box – w skrócie ET Box – został zaprojektowany z wysokogatunkowego polietylenu przeznaczonego do kontaktu z żywnością i wykonany w formie monobloku, zgodnie z normą HACCP. Pojemność kontenera wynosi 300 litrów, waży on 17,7 kg, a jego wymiary (zewnętrzne) to: 1200 mm długości, 780 mm szerokości i 630 mm wysokości. ET Box jest stabilny wymiarowo w zakresie temperatur od -30 do +40°C i krótkotrwale aż do 90°C. Jest odporny na większość chemikaliów i środków czyszczących. Bezspoinowa konstrukcja i gładkie powierzchnie wewnętrzne kontenera ułatwiają jego mycie i suszenie.

 

Bezpieczne i wydajne sztaplowanie
Zoptymalizowany system sztaplowania gwarantuje prostotę i wydajność obsługi ET Boxa w zakresie gniazdowania i sztaplowania. Podczas sztaplowania specjalnie wyprofilowane powierzchnie w górnej części pojemnika zapewniają bezpieczną pozycję czterech stabilnych stóp zewnętrznych. Wystarczy obrócić ET Box o 180°, by móc wygodnie i z oszczędnością miejsca składać pojemniki jeden w drugi, co zwiększa efektywność logistyki w zakresie transportu i składowania pustych kontenerów. Pozwala to zaoszczędzić nawet 70% miejsca. Wysokość stosów dla porównania: Cztery kontenery ET Box ustawione w stos jeden na drugim (2445 mm) odpowiadają 14 kontenerom gniazdowanym (2450 mm). Sztaplowanie staje się niesłychanie proste dzięki specjalnemu ożebrowaniu na stożkowych dłuższych bokach; ponadto zapewnia ono wysoką stabilność ścianek kontenera. Wąskie lub prostokątne ożebrowanie wzmacnia krawędzie na całym obwodzie pojemnika oraz jego korpus; ten ostatni zyskuje dodatkowy punkt podparcia w postaci stopy środkowej.

 

Dopełnieniem koncepcji kontenera ET Box jest zintegrowana kieszeń na transponder w górnej krawędzi krótszych boków, która umożliwia opcjonalny montaż transponderów RFID. Pola do nadruku zapewniają miejsce na spersonalizowany logotyp, opis lub numerację.

 

Zoptymalizowany system sztaplowania ET Box umożliwia łatwe i pewne sztaplowanie, a także zapewnia oszczędność miejsca na poziomie ok. 70% przy gniazdowaniu pustych kontenerów.
(Zdjęcie: Craemer)
Specjalne ożebrowanie wzmacnia krawędź pojemnika na całym obwodzie oraz korpus. Dodatkową stabilność zapewnia środkowa stopa. (Zdjęcie: Craemer)
Bezspoinowa konstrukcja i gładkie powierzchnie wewnętrzne kontenera ET Box ułatwiają jego mycie i suszenie. (Zdjęcie: Craemer)

 

O Grupie Craemer
Grupa Craemer, obecna na rynkach wielu krajów, to przedsiębiorstwo rodzinne specjalizujące się w technologiach formowania metali, obróbki tworzyw sztucznych i budowy narzędzi. Jej firmą macierzystą jest założona w 1912 roku spółka Craemer GmbH z siedzibą w miejscowości Herzebrock-Clarholz w Niemczech. Grupa kapitałowa posiada trzy dalsze zakłady produkcyjne na terenie Europy oraz ogólnoświatową sieć własnych i partnerskich biur sprzedaży. W 2020 roku zatrudnienie w firmie wynosiło blisko 1000 osób, a jej łączny przychód sięgnął ok. 260 mln euro. www.craemer.com