Wybierasz się na urlop? Sprawdź, jakie produkty sprawdzą się w podróży

Wyjeżdżasz na urlop? Podróż do wymarzonego miejsca bywa czasem długa i uciążliwa. Dlatego warto zadbać o odpowiedni prowiant, który pozwoli zaspokoić  głód i będzie zastrzykiem energii. Sprawdź, jakie produkty zabrać ze sobą na drogę.   

Smakowite co nieco, czyli produkty zamknięte w małych, poręcznych opakowaniach.
Na drogę lepiej przygotować własny prowiant niż korzystać z oferty przydrożnych barów. Przede wszystkim wybierajmy produkty pożywne i zdrowe, a unikajmy tych zawierających „puste kalorie”. Zwróćmy uwagę, aby były to trwałe wyroby, którym nie zaszkodzi kilkugodzinny transport. Kolejna istotna rzecz to porcje jedzenia – powinny być małe, poręczne i najlepiej osobno pakowane. Na rynku jest bogaty wybór produktów pakowanych w funkcjonalne opakowania, zawierające porcje na raz.
– W okresie wakacyjnym konsumenci chętnie wybierają małe, poręczne formy opakowań, które są lekkie i nie obciążą plecaka czy torby podróżnej. Na rynku pojawiają się zestawy różnych wędlin, zamknięte w jednym, niedużym opakowaniu (np. Plastry Mix ZM Pekpol) lub opakowaniu rodzinnym. Dzięki nim posiłek będzie urozmaicony – mówi Małgorzata Wódkiewicz, ekspert z Zakładów Mięsnych Pekpol Ostrołęka.


Niezastąpiona kanapka
Kanapka cieszy się niezmiennym powodzeniem – jej przygotowanie nie wymaga specjalnych zdolności kulinarnych, a w podróży jest niezastąpiona. Aby była pożywna i zdrowa warto urozmaicić ją warzywami i smaczną wędliną. – Do kanapek na drogę odpowiednie są wędliny podsuszane i chude, bez zbyt dużej ilości tłuszczu. Klienci najczęściej wybierają kanapkowe wędliny, jak kiełbasę Krakowską Suchą czy Żywiecką, które są wyśmienitym dodatkiem do wszelkiego rodzaju pieczywa – dodaje Małgorzata Wódkiewicz.
Dodatkowym wzbogaceniem kanapek mogą stać się warzywa, np. ogórek, rzodkiewka


W podróży sprawdzi się kabanos
Suche i podsuszane wędliny przetrwają też dłużej w wyższych temperaturach. – Podczas jazdy samochodem lub autobusem idealnie sprawdzą się kabanosy, ponieważ mogą być przechowywane poza lodówką, bez obaw o utratę jakości i świeżości. Ponadto ta poręczna przekąska będzie dla zmęczonego organizmu swoistym „zastrzykiem energii”. W ofercie posiadamy „Kabanosy ze spiżarni”, w różnych smakach: klasycznym, z pieprzem i z chilli. Z pewnością zadowolą one amatorów pikantnych i wyrazistych smaków – mówi Małgorzata Wódkiewicz.


O firmie:
Pekpol to producent wysokiej jakości wyrobów mięsnych, będący na polskim rynku od ponad 30 lat (początki działalności sięgają 1974 roku). Zakłady Mięsne prowadzą aktywność zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą. Firma eksportuje swoje produkty do takich krajów jak: Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Litwa i innych. Gama wyrobów jest bardzo szeroka: wędzonki, kiełbasy cienkie, wędliny podrobowe oraz wyroby blokowe. Sztandarowym produktem firmy są parówki „Paryżanki”, które już dwa razy zdobyły laur konsumenta NAJLEPSZE W POLSCE. Pekpol wciąż poszerza asortyment oraz unowocześnia linie produkcyjne, wprowadzając nowe technologie. Tym samym produkty dostępne są w wielu krajach Unii Europejskiej.