Widzące na wskroś promienie X-RAY, jako system rozszerzonej gwarancji jakości

Możliwości detekcyjne systemu kontroli rentgenowskiej IX-GA 2475 firmy Ishida pomagają zapewnić, tak wysoką jakość, jak i przedłużony okres przydatności do spożycia dla szeregu produktów delikatesowych jednego z wiodących w Belgii przetwórców drobiu.

 

Firma Volys Star jest producentem całej gamy produktów z kurczaka i indyka, dostarczającym je na rynek detaliczny, hurtowy i gastronomiczny. Oferta wędlin w plastrach trafia do wielu wiodących detalistów w całej Europie i poza nią. Produkt jest oferowany w opakowaniach w technologii MAP (Modified Atmosphere Packing /pakowanie w atmosferze modyfikowanej) lub na tackach typu skin pack, które są  poddawane pasteryzacji wysokociśnieniowej (HPP-High Pressure Pasteurisation), gdzie zamknięte tacki są zanurzane w zimnej wodzie pod wysokim ciśnieniem izostatycznym. Dzięki temu zabiegowi,  produkt mięsny tak zapakowany uzyskuje okres przydatności do spożycia rozszerzony do trzech miesięcy.

 

Z tego powodu szczególnie ważne, aby przed procesem HPP była zapewniona integralność każdego opakowania, gdzie w innym przypadku każda wada zgrzewu powodowałaby otwarcie opakowania. System X-ray Ishida jest w stanie wykryć w obszarze zgrzewu drobiny produktu, jednocześnie dodatkowo jest w stanie wykryć niepożądane ciała obce, tu w szczególności drobiny metalowe. System Ishida zawiera dwa oddzielne pojemniki na odrzuty, jeden na ciała obce, a drugi na opakowania ze stwierdzoną wadą zgrzewu.

Volys Star uważa, że wszechstronność systemu rentgenowskiego X-ray Ishida czyni go cennym dodatkiem uzupełniającym dla ich cyklu procedur kontroli jakości.

„Oczywistym jest, że nadrzędnym zadaniem jest wychwycenie ciała obcego w opakowaniach, ale możliwość zidentyfikowania wadliwych uszczelnień przed procesem pasteryzacji stanowi istotną korzyść dodatkową, szczególnie w zakresie minimalizacji strat produktowych” – jak wyjaśnia Filip Bonné, dyrektor operacyjny w firmie Volys.

 

„Jeśli chodzi o technologie alternatywne, to systemy monitoringu wizyjnego nie mają możliwości przejrzenia opakowania na wskroś. Tu  Ishida X-ray jest w stanie połączyć te dwie kluczowego znaczenia jakościowe procedury kontrolne. Posiada, co bardzo istotne, zdolność detekcji zanieczyszczeń produktem w samych spawach, czyli to, czego niektóre inne systemy rentgenowskie nie były w stanie wykonać”.

Jedną z wyjątkowych zalet systemu Ishida IX-GA 2475 jest unikalna technologia stosująca  (GA Genetic Algorithm tzw. Algorytm Genetyczny), która umożliwia „wyuczenie” systemu w zakresie najbardziej typowych problemów jakościowych, zwiększając w trakcie operacji swoje zdolności detekcyjne.

W firmie Volys Star, system Ishida IX-GA 2475 obsługuje dwa różne rozmiary opakowań, o wadze od 80g do 185g, operując w swoim swobodnym zakresie operacyjnym z prędkością około 48 paczek na minutę. Maszyna jest eksploatowana w trybie do 20 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu.

Jak stwierdza Filip Bonné: – „System Ishida jest bardzo łatwy w obsłudze, szybko się go konfiguruje, przezbrojenia produktów są sprawne oraz udowodnił swoją wybitną niezawodność” .

„Jako, że główni detaliści nieustannie podnoszą standardy bezpieczeństwa i jakości ” – kontynuuje Filip, „musimy radzić sobie z aktualnym poziomem wymagań, jak i tym, który pojawi się w przyszłości. Przy czym szerokie możliwości inspekcyjne Ishida IX-GA-4075 pokazują, że jesteśmy dobrze przygotowani. Tym samym jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonania tej inwestycji”.

 

Volys Star                 

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1946 r. Volys (jest to skrót od pełnej formy „Volaille de la Lys”  i oznacza: „Drób z Regionu Lys:) Firma jest głównym dostawcą produktów z kurcząt oraz z indyków, w tym: udek, dań gotowych, porcji panierowanych, mrożonych i produktów delikatesowych. Cała Oferta produkcyjna jest przeznaczona do sprzedaży w sieciach detalicznych, hurtowych oraz na rynki gastronomiczne.

Oprócz rynku krajowego, produkty firmy są eksportowane do całej Europy i do krajów całego świata. Rynkami kluczowymi dla firmy Volys jest Francja, Holandia i Wielka Brytania. Spółka Volys Star oferuje ponad 400 różnych linii produktów z liczbą około 2000 zróżnicowanych formatów opakowań.