Wędliny z GÓRZYCY prosto na świąteczny stół!

Tegoroczny konkurs – Wielkanoc – Mięsne Święta – Polska Tradycja okazał się niebywałym sukcesem dla niewielkiego Zakładu Mięsnego Górzyca z województwa zachodniopomorskiego.


Zakład Mięsny Górzyca to masarnia położona w małej miejscowości niedaleko Gryfic. Specjalizuje się głównie w wyrobach wytwarzanych z mięsa wieprzowego, jednak miłośnicy produktów drobiowych również znajdą tu coś dla siebie. Jest to jedyny zakład w regionie, gdzie niepowtarzalny smak wędlin osiągany jest poprzez stosowanie tradycyjnych komór wędzarniczych opalanych drewnem olchowym oraz bukowym.


W sobotę – 21 marca – ogłoszone zostały wyniki ogólnopolskiego konkursu „Wielkanoc – Mięsne Święta- Polska Tradycja”, którego organizatorami są Polska Federacja Branży Mięsnej, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, a patronat nad nim objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Zakład zajął drugie miejsce w konkursie o tytuł najlepszego producenta wędlin wielkanocnych w grupie zakładów mniejszych, a wędliny z Górzycy zdobyły uznanie i wygrały we wszystkich kategoriach, do których zakład zgłosił swoje produkty. Wśród świątecznych kiełbas drobiowych najlepsza okazała się kiełbasa z fileta – delikatna, drobiowa, w całości wyprodukowana z piersi z kurczaka. W kategorii wędzonek parzonych pierwsze miejsce zajęła nowość z zakładu – wędzonka szlachecka. Dodatkowo wyróżnienie otrzymała wędzonkę z tradycją. Pośród świątecznych kiełbas wędzonych parzonych najwyższe uznanie zyskała kiełbasa pęto – wyrób ten na święta produkowany jest również w wersji koszyczkowej. Tuż za nią znalazła się kiełbasa ze schabu. Oby dwa produkty wchodzą w skład linii wędliny z tradycją. Zdobyte nagrody i wyróżnienia są potwierdzeniem i gwarancją wysokiej jakość wytwarzanych w zakładzie wyrobów.


Produkty na co dzień można kupić w sieci Delikatesów Mięsnych Górzyca w obrębie województwa zachodniopomorskiego. Sklepy znajdują się w Gryficach (stoisko w pasażu handlowym marketu Kaufland), Płotach, Resku, Kołobrzegu, Szczecinie i Policach. Górzyca uruchomiła również sklep firmowy bezpośrednio przy zakładzie. Ponadto do sieci delikatesów dostarczane są wędliny prosto z wędzarni. Dostępność produktów w tej ofercie jest bezpośrednio związana z linią produkcyjną.