URUCHOMIONO NOWE ŹRÓDŁO GAZÓW SKROPLONYCH W POLSCE!

Zakończono budowę nowoczesnego zakładu Grupy Messer na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

+
15 czerwca 2016 roku miała miejsce ceremonia otwarcia nowoczesnego zakładu Grupy Messer w Turku na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja została zrealizowana poprzez spółkę MP Production, której jedynym udziałowcem jest Messer Polska Sp. z o.o. Spółka Messer Polska zdecydowała o zainwestowaniu około 31 mln euro w budowę drugiego w Polsce, w ramach Grupy, zakładu wytwarzającego gazy skroplone wraz z napełnialnią gazów sprężonych.

+
Budowa zakładu trwała około dwóch lat, a uruchomienie miało miejsce na przełomie 2015 i 2016 roku. Wydajność produkcyjna instalacji kriogenicznego rozdziału powietrza to około 400 ton skroplonego tlenu i azotu na dobę. Samodzielne centrum produkujące gazy, przygotowane jest do wytwarzania tlenu o czystości 3.5, azotu 5.0 i argonu 5.0, również do zastosowań w przemyśle spożywczym. Część produktu wytwarzanego przez instalację rozkładu powietrza trafia bezpośrednio do napełnialni gazów sprężonych. Uruchomiona w kwietniu 2016 roku, wysoce zautomatyzowana napełnialnia gazów sprężonych, jest najnowocześniejszym, w ramach grupy Messer, zakładem tego typu w Polsce.
Płynące z tego korzyści są nieocenione, ponieważ gazy techniczne wykorzystuje się właściwie w każdej dziedzinie życia, hasło „Gases for Life” w pełni oddaje ich szerokie spektrum zastosowania.

Czytaj więcej>>

_