Testo 103/104/105 – profesjonalne mierniki do pomiaru temperatury w sektorze spożywczym.

W przemyśle spożywczym, o jakości i trwałości produktu finalnego decyduje szereg czynników pojawiających się w trakcie całego cyklu prowadzącego od jego produkcji, przetwarzania, transportu, przechowywania, aż po jego zakup przez konsumenta. Podstawowym sposobem kontroli tych parametrów jest dobór właściwych narzędzi pomiarowych, które dostarczą informacji o rzeczywistych wartościach krytycznych, mających wpływ na produkt.

_
Firma Testo, znana od lat jako specjalista w dziedzinie technologii pomiarowej nieustannie wprowadza na rynek kolejne innowacyjne przyrządy pomiarowe, z przeznaczeniem do branży spożywczej. W ofercie znajdą Państwo przyrządy do pomiaru i rejestracji temperatury bezpośrednio w produktach spożywczych, pH w cieczach i produktach półstałych, czy nawet wartości TPM w oleju do smażenia…
Biorąc pod uwagę, iż na jakość i trwałość oferowanych produktów zasadniczy wpływ ma kontrola temperatury podczas produkcji oraz zapewnienie stabilnych warunków przy ich składowaniu, Testo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientom z następującymi rozwiązaniami, opisanymi poniżej.

_

Termometr testo 103

Testo 103 to termometr wyposażony w wytrzymałą, składaną sondę z klasą zabezpieczenia IP55. Zakres pomiarowy -30…+220°C i sensor typu NTC, zapewniają możliwość wykonania dokładnych i stabilnych pomiarów w każdej aplikacji. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi (11 cm) oraz szrokim możliwościom z powodzeniem jest wykorzystywany w produkcji, magazynowaniu i przetwarzaniu żywności w gastronomi, jak również podczas punktowej kontroli jakości produktu gotowego.

_

testo_Art1

http://www.testo.com.pl/produkt/0560+0103/testo-103&searchquery=testo+103

_

Wodoodporny termometr testo 104

Przyrząd testo 104 to pierwszy wodoodporny termometr ze składaną sondą i obudową z antypoślizgową gumową rękojeścią, zapobiegającą wyślizgiwaniu się urządzenia z ręki. Duży podświetlany wyświetlacz pozwala na szybki i wolny od błędów odczyt wartości pomiarowej. Doskonale nadaje się do pomiarów temperatury w każdej aplikacji dzięki solidnemu metalowemu złączu i długiej, wytrzymałej sondzie pomiarowej.

_

testo_Art2

http://www.testo.com.pl/produkt/0563+0104/testo-104-Wodoodporny-skladany-termometr

_

Poręczny termometr testo 105

Uniwersalny miernik temperatury z możliwością zastosowania wymiennych sond pomiarowych. Ergonomiczny kształt i podświetlany wyświetlacz sprawia, że testo 105 jest idealnym przyrządem mającym zastosowanie w produkcji, przyjęciu towarów na magazyn, czy podczas dokonywania częstych powtarzających się pomiarów kontrolnych. Dużą zaletą testo 105 jest możliwość stosowania 3 wymiennych sond temperatury: standartowych o długości 100 i 200 mm, oraz specjalnej do produktów mrożonych. Należy zwrócić uwagę, że w przypadku pomiaru produktów spożywczych głęboko zamrożonych, jedynym właściwym rozwiązaniem jest wybór specjalnej, wzmocnionej sondy o konstrukcji „korkociągu”. Umożliwia ona pomiar temperatury we wszelkiego rodzaju mrożonkach, bez konieczności wcześniejszego nawiercania w nich otworów.

_

testo_Art3

http://www.testo.com.pl/produkt/0563+1051/testo-105#tab-3

_

Temperatura to jeden z najważniejszych czynników mających wpływ na jakość i trwałość produktów spożywczych we wszystkich fazach jego wytwarzania i dystrybucji. Jej niewłaściwa wartość odpowiada za przebieg procesów składających sie na psucie się produktów i pogorszenie ich jakości. Dlatego też tak istotną sprawa jest dobór właściwego przyrządu pomiarowego. W ofercie przyrządów pomiarowych Testo do przemysłu spożywczego, znajdziecie Państwo precyzyjne i trwałe narzędzia codziennej pracy.

_
Testo Sp. z o.o.
www.testo.com.pl