Święto Patrona OCRWK

Św. Błażej jest patronem poznańskich rzeźników i wędliniarzy. Z tej okazji 5 lutego 2017 o godzinie 12.30 w Poznańskiej Kolegiacie Farnej odbyła się Msza św. w intencji naszych rzemieślników.

_

Zgodnie z tradycją, po mszy, w kościele został rozdany poczęstunek dla wiernych, który był okazją aby docenić kunszt rzemiosła reprezentowanego przez OCRWK. Zaprzyjażnione cechy, członkowie oraz goście zostali zaproszeni do Restauracji „U Mysliwych”, której właściciel-Aleksander Militskih zadbał o świetną atmosferę i rarytasy na stole. Z kolei cech nie zapomniał o małych upominkach, którymi były ręcznie zdobione kamienie szczęścia.

Miło nam poinformować, że jak co roku zarząd OCRWK przyznał odznaczenia za wyjątkowe zasługi dla rzemiosła następującym osobom:

Satuetkę dla Honorowego Starszego Cechu, otrzymał Pan Jacek Marcinkowski_

Srebrną odznakę ” za zasługi w rozwoju rzemiosła wielkopolskiego „ Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej otrzymali:_

Podstarszy OCRWK- Pan Hieronim Jurga_

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2- Pan Andrzej Maciejak

Kierownik Biura OCRWK- Pani Agnieszka Olszowa

_

_

Uchwałą Prezydium Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Pan Krzysztof Mielczarek został wyróżniony SREBRNYM MEDALEM imienia  Jana Kilinskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego.

_

Uchwałą Prezydium Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Pan Andrzej Bystry został wyróżniony ZŁOTYM MEDALEM imienia Jana Kilinskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego.

_

Uchwałą Prezydium Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Pan ROMAN MARKOWSKI został wyróżniony  PLATYNOWYM MEDALEM imienia Jana Kilinskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego.

_