Sprawne działanie w przemyśle przetwórstwa mięsnego: Trymer Quantum® X1500 firmy Bettcher – elastyczność, trwałość, wydajność.

Wysokowydajne urządzenia tnące dla przemysłu przetwórstwa mięsnego i rybnego. Bettcher Industries Inc. z siedzibą w Ohio, USA. W Europie, firma jest reprezentowana przez Bettcher GmbH z siedzibą w Dierikon, Szwajcaria.

 

Trymer Bettcher Industries X1500 jest doskonałym urządzeniem do odtłuszczania mięsa wieprzowego. Ten unikalny, opatentowany trymer sprawia, że proces odtłuszczania jest bardziej dokładny, prowadząc w efekcie do zwiększenia wydajności i uzysku. Dodatkowo, opcjonalny, regulowany ogranicznik głębokości zapewnia jeszcze większą elastyczność i precyzję. Trymery zostały zaprojektowane tak, aby zwiększyć wydajność całego procesu i umożliwić operatorom dokładniejsze i bardziej efektywne okrawanie mięsa przy mniejszym wysiłku. Lekka, ergonomiczna konstrukcja umożliwia precyzyjną i efektywną pracę, co niejednokrotnie nie jest możliwe przy użyciu innych urządzeń. Najczęstsze zastosowania trymerów przy obróbce mięsa obejmują odtłuszczanie schabu z kością, uzysk boczku wieprzowego, a także odtłuszczanie łopatki i szynki wieprzowej.

 

Wszechstronność: możliwość podłączenia do dowolnego silnika – cała gama trymerów została zaprojektowana z myślą o maksymalnej elastyczności i łatwości obsługi. Trymer Quantum Flex można podłączyć do każdego silnika Bettcher – Quantum S® motor, Series II UltraDrive® motor, UN-84 motor lub Whizard Quantum® motor. Urządzenie i silnik współpracują ze sobą tworząc idealną jednostkę.

 

Ergonomia, amortyzacja wibracji – wymienne uchwyty w różnych rozmiarach są wykonane z materiału absorbującego wibracje, co zapewnia dodatkowy komfort i pozwala operatorom na utrzymanie cieplejszych dłoni. Dwukierunkowa konstrukcja uchwytu ułatwia obsługę urządzenia poprzez zwiększenie przyczepności do dłoni operatora.

Łatwość obsługi, przyjazność dla użytkownika i ergonomia zawsze były naszym głównym celem w rozwoju produktów”, wyjaśnia Russ Stroner, Wiceprezes ds. globalnej sprzedaży Bettcher Industries Inc. „Trymery Bettcher wykorzystują na przykład pochylone ostrza, które zapewniają operatorom zachowanie prawidłowej postawy podczas trybowania – nadgarstek jest utrzymywany w neutralnej pozycji, a przedramię jest mniej obciążone. Russ Stroner dodaje: „Bettcher jest szczególnie dumny z rozwoju paska na rękę z mikrowgłębieniami: stabilny pasek nośny pozwala użytkownikowi odciążyć palce pomiędzy poszczególnymi chwytami i zachować przy tym pełną kontrolę nad urządzeniem. Oszczędza to energię, a także zapobiega nadmiernemu zmęczeniu”.

 

Bettcher projektuje urządzenia, które umożliwiają prostą, czystą i ergonomiczną pracę na liniach produkcji mięsa i ryb. Umożliwiają one zwiększyć uzysk mięsa i osiągnąć lepszy wynik ekonomiczny na tak wysoce konkurencyjnym rynku.

 

 

O firmie Bettcher Industries

Bettcher Industries jest firmą produkcyjną zintegrowaną pionowo, posiadającą certyfikat ISO 9001:2015, ogólnoświatową bazę klientów oraz oddziały sprzedaży bezpośredniej i obsługi klienta w ponad 70 krajach. Wraz z przejęciem Gainco, Cantrell, Tarheel Distributors i utworzeniem Exsurco Medical, przedsiębiorstwo jest wiodącym projektantem i producentem innowacyjnych urządzeń dla przetwórstwa spożywczego, gastronomii, przemysłu spożywczego, medycznego i innych operacji.

Firma została założona w 1944 roku i od 75 lat z powodzeniem wprowadza na rynek swoje innowacje. Bettcher posiada prawie 100 aktywnych amerykańskich i międzynarodowych patentów.

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.bettcher.com.