Sposób na sukces

    Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Danuta i Henryk Kowalczyk zajmuje się ubojem, rozbiorem oraz sprzedażą mięsa wołowego. Odbiorcami firmy są hurtownie i duże sieci handlowe. Wysoka jakość produktu pozwala na wysyłanie znacznej ilości produkcji do państw UE oraz do krajów spoza Unii. Przedsiębiorstwo jest firmą rodzinną, na rzecz której pracują również dzieci właścicieli, córka, syn wraz z synową. Zatrudnionych jest 60 osób z terenu powiatu częstochowskiego, myszkowskiego i będzińskiego.
W trosce o ochronę środowiska została uruchomiona linia do produkcji nawozu, wykorzystująca odpady poprodukcyjne. Są to pierwsze w Polsce naturalne nawozy organiczno-mineralne o cechach nawozów inteligentnych – OrCal®. Nawozy te zawierają znaczne ilości składników organicznych pochodzenia zwierzęcego, które działają biostymulująco na rozwój roślin. Według badań Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach nawóz powoduje wzrost biomasy roślin od 20 – 40% oraz podnosi zawartość białka w ziarnach zbóż o ok. 30%. Nawozy te pomagają w odkwaszaniu gleby, przydatne są również dla poprawienia struktury gleby, zwiększają przyswajalność fosforu, potasu i magnezu.
Zakład zbudowany został z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, tj. filtrów węglowych w systemach wentylacyjnych, elektrostymulatora do tusz wołowych, chłodni szokowych do półtusz oraz linie rozbioru i pakowania mięsa. W przedsiębiorstwie stosowany jest system HACCP, a w trakcie wdrażania jest system BRC. Inwestycja została wykonana ze środków własnych  oraz środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w ramach działania Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej.


Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe
Danuta i Henryk Kowalczyk
ul. Śląska 95, Bargły
42-262 Poczesna,

ppuh.hkowalczyk@wp.pl
www.zmkowalczyk.pl