Smithfield Europe ogłasza strategiczną akwizycję rumuńskiego przetwórcy mięsa Goodies Meat Production SRL

Smithfield Europe, spółka zależna Smithfield Foods USA, osiągnęła porozumienie mające na celu akwizycję Goodies Meat Production SRL, rumuńskiego przetwórcy mięsa specjalizującego się w produkcji wyrobów gotowych dla kanałów detalicznych pod ich markami własnymi.

 

Goodies Meat Production SRL posiada zakład produkcyjny w miejscowości Ceptura de Jos zlokalizowanej w okręgu Prahova i zatrudnia 320 osób. Portfolio spółki obejmuje takie produkty jak salami, szynka, bekon, kiełbasa bolońska oraz inne wyroby mięsne.
„Akwizycja Goodies Meat Production jest częścią strategicznego planu rozwoju Smithfield Europe, która uzupełnia i wzmacnia naszą bieżącą działalność biznesową”, powiedział Luis Cerdan, Executive Vice President, European Operations, Smithfield Foods. „Wraz z pozyskaniem Goodies zyskujemy wyjątkowych pracowników, wysokiej jakości produkty, doskonałe standardy operacyjne oraz przestrzeń do rozwoju poprzez poszerzenie możliwości produkcyjnych. Połączone podmioty skorzystają z możliwości integracji pionowej w ramach grupy zakładów zlokalizowanych w Europie”.

 

„Jesteśmy dumni z tego, że nasza kultura, technologie, z których korzystamy, a także produkty, które produkujemy, są cenione przez lidera branży”, powiedzieli Gabriel Cîmpeanu oraz Adrian Neniţă, Dyrektorzy Goodies Meat Production. „Cieszymy się, że możemy być częścią grupy, w której innowacyjność, odpowiedzialność i dążenie do doskonałości operacyjnej są odzwierciedlone w każdym produkcie.”

 

Umowa kupna została przedłożona do zatwierdzenia przez właściwe organy regulacyjne w Rumunii, w tym Radę ds. Konkurencji.

 

O Goodies Meat Production SRL
Goodies Meat Production to spółka zajmująca się produkcją wędlin, z zakładem zlokalizowanym w Rumunii, w okręgu Prahova. Spółka specjalizuje się w produkcji wyrobów dla marek prywatnych, a jej potencjał produkcyjny wynosi 20 000 ton przetworów rocznie.

 

O Smithfield Foods
Ulokowana w miejscowości Smithfield (stan Wirginia) w Stanach Zjednoczonych i działająca od 1936 roku firma branży spożywczej o rolniczych korzeniach i globalnym zasięgu. Zapewniając 60 000 miejsc pracy na całym świecie i skupiając się na wytwarzaniu „Dobrej żywności. Odpowiedzialnie.” jest jedną z wiodących, zintegrowanych pionowo, światowych firm branży spożywczej. Od ponad dwóch dekad, jest pionierem w zakresie standardów zrównoważonego rozwoju, które obejmują między innymi wiodące w branży zaangażowanie w zapewnianie ujemnego śladu węglowego w należących do spółki lokalizacjach w Stanach Zjednoczonych oraz redukcję emisji gazów cieplarnianych o 30% w całym łańcuchu dostaw w USA do 2030 roku. Nadrzędną wartością Smithfield Foods jest dążenie do eliminacji braku dostępu do żywności, czego efektem jest przekazanie setek milionów posiłków dla potrzebujących. W swoim portfolio Smithfield Foods posiada wysokiej jakości rozpoznawalne marki, m.in. takie jak Smithfield®, Eckrich® czy Nathan’s Famous®. Więcej informacji znajduje się na www.smithfieldfoods.com, firma jest także obecna w mediach społecznościowych na portalach Facebook, Twitter, LinkedIn oraz Instagram.