Skłodowscy na WorldFood

Branża mięsna ma znaczący wpływ na środowisko naturalne ze względu na wiele czynników, w tym produkcję emisji gazów cieplarnianych, zużycie wody czy wykorzystanie zasobów naturalnych. Aby działać w zrównoważony sposób musi podejmować działania mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Obejmuje to między innymi opracowywanie bardziej efektywnych technologii produkcji, zamykanie obiegu wody w naszych zakładach oraz promowanie świadomego spożycia mięsa – czyli wybierania jakości zamiast ilości.

 

Kluczowe są także praktyki hodowlane zgodne z zasadami dobrostanu zwierząt, co przyczynia się nie tylko do poprawy jakości ich życia, ale także do zredukowania stresu, co może wpłynąć na jakość mięsa. Wreszcie, edukacja konsumentów na temat zalet spożywania wysokojakościowej wołowiny i unikania produktów przetworzonych, pozwala na prowadzenie biznesu w sposób bardziej przyjazny dla środowiska i zdrowszy dla konsumentów. Działając w ten sposób, możemy dołożyć swoją “cegiełkę” do zmniejszania wpływu branży mięsnej na środowisko i jednocześnie dbać o jakość i dostępność produktów mięsnych dla przyszłych pokoleń.

 

Na Targach WorldFood Poland, jako Skłodowscy, podkreślaliśmy znaczenie poszanowania zasobów naturalnych w produkcji żywności. Nasze zaangażowanie w praktyki ESG jest wpisane w DNA firmy od jej początku i jest naturalnym kierunkiem dalszych inwestycji.

 

Celem naszej firmy na Targach WorldFood Poland było nie tylko zaprezentowanie naszej perspektywy w dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju branży spożywczej, ale także podzielenie się naszym doświadczeniem jako lokalnej firmy działającej zgodnie z zasadami ESG. To była dla nas wyjątkowa okazja, aby pokazać, że nawet małe, rodzinne przedsiębiorstwa mogą odgrywać istotną rolę we wspólnych staraniach o naturę.

 

 

Komentarz:

Adam Nienałtowski,

Dyrektor Zarządzający w Skłodowscy