SelfCookingCenter® 5 Senses otrzymuje nagrodę Kunden-Innovationspreis

Landsberg am Lech, 30 września 2014 – W dniu 11 września 2014 roku Niemiecki Instytut Jakości Usług (DISQ), czasopismo DUB UNTERNEHMER oraz Uniwersytet Goethego we Frankfurcie przyznały nagrodę Kunden-Innovationspreis, otrzymywaną za innowacje służące dobru klienta, za rok  2014. Firma RATIONAL została zwycięzcą w kategorii „Technika”.
=
„Urządzenie SelfCookingCenter® 5 Senses przekonało do siebie Jury jako udana innowacja, służąca dobru klienta”, powiedział Markus Hamer, dyrektor naczelny DISQ. „Wyrafinowana technika uwalnia kucharza od uciążliwych rutynowych prac, co daje więcej czasu na spełnianie indywidualnych życzeń klienta”.

=

SelfCookingCenter® 5 Senses jest na rynku od maja 2014. Jest to pierwszy system kulinarny, w którym znajduje się prawdziwa inteligencja. Wyposażone w 5 zmysłów urządzenie wyczuwa warunki w komorze roboczej i konsystencję produktów spożywczych. Rozpoznaje wielkość produktu, całkowitą wielkość załadunku oraz stan poszczególnych produktów. Oblicza samodzielnie odpowiedni stopień zarumienienia, myśli z kucharzem, potrafi wyprzedzić go myślą, uczy się od kucharza, a nawet się z nim porozumiewa.

Dzięki temu firma RATIONAL kolejny raz wyraźnie poprawiła jakość oraz procesy przebiegające w dużych i profesjonalnych kuchniach. „Różnorodne możliwości — od gotowania po robienie wypieków — zostały zjednoczone w jednym niewielkim urządzeniu”, podkreśla Markus Hamer i dodaje: „Ten system kulinarny, zawierający inteligentne funkcje asysty, może prowadzić do ogromnego odciążenia personelu, szczególnie w dużych kuchniach”.

=

Podpis pod zdjęciem: od lewej Thomas Eilrich, redaktor naczelny DUB UNTERNEHMERMAGAZIN, Wolfgang Schmidberger, kierownik zespołu wdrożeń i rozwoju RATIONAL AG, Axel Roddewig, kierownik procesu produkcji i dostaw RATIONAL AG, Markus Hamer, dyrektor naczelny DISQ