Rozwiązanie do wtryskiwania ciekłego azotu Freshline® LIN-IS Air Products pozwala udoskonalić proces produkcji wyrobów spożywczych

Studium przypadku firmy Dalco

Warszawa, 19 stycznia 2015 r. – W najnowszym materiale video firma Air Products przedstawia korzyści z montażu systemu Freshline® LIN-IS w mieszalnikach firmy Dalco. Rozwiązanie to pozwoliło holenderskiemu producentowi żywności bogatej w białko zmniejszyć straty surowców o 2% jednocześnie zwiększając wydajność linii formowania. System LIN-IS nadaje mieszanym produktom idealną temperaturę i konsystencję, odpowiednią do ich formowania zaraz po zmieszaniu.

„System Freshline® LIN-IS to rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Wtryskiwanie ciekłego azotu do mieszanej masy pozwala uzyskać jej odpowiednią temperaturę i teksturę, dzięki czemu łatwiej jest uformować wysokiej jakości produkt końcowy. LIN-IS można zaprogramować pod kątem produkcji różnych rodzajów wyrobów spożywczych w zależności od ich składu, temperatury początkowej oraz żądanej temperatury końcowej” – powiedział Janusz Paździora, menedżer rynku spożywczego na Europę Centralną, Air Products.

Freshline® LIN-IS może być montowany we wszystkich typach nowych mieszalników oraz dostosowany do istniejących urządzeń lub zbiorników buforujących. Jest to rozwiązanie najlepsze w swojej klasie, dlatego poleca je wielu producentów mieszalników, w tym firmy takie jak Stolz i Nadratowski.

Air Products posiada ponad 40 lat doświadczenia w zakresie opracowywania i udoskonalania rozwiązań z serii Freshline®. Pomagają one zapewniać świeżość żywności z wykorzystaniem najnowszych, innowacyjnych technologii zamrażania kriogenicznego, chłodzenia, schładzania oraz pakowania w atmosferze modyfikowanej (MAP). Więcej informacji na temat rozwiązań Freshline® Air Products znajduje się tutaj.

# # #
Air Products (NYSE: APD) to wiodący dostawca gazów przemysłowych. Od blisko 75 lat firma dostarcza gazy atmosferyczne, procesowe i specjalne oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł metalurgiczny, spożywczy, napojowy, rafineryjny, petrochemiczny oraz skraplania gazu ziemnego. Technologie materiałowe opracowane przez Air Products wykorzystywane są do produkcji półprzewodników, poliuretanów, substancji czyszczących i zaawansowanych powłok oraz klejów. Ponad 20 tysięcy pracowników Air Products w 50 krajach dąży do tego, aby firma była najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwem w sektorze gazów przemysłowych, które zapewnia wszystkim klientom zrównoważone rozwiązania i najwyższy poziom usług. W roku fiskalnym 2014 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły 10,4 miliarda dolarów amerykańskich, a firma zajęła 276. miejsce na dorocznej liście Fortune 500.
Air Products jest obecne w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma prowadzi działalność w Polsce od ponad 20 lat i konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.pl.

# # #

Kontakt dla mediów:
Janusz Paździora
Menedżer Rynku Spożywczego na Europę Centralną
Air Products Sp. z o.o.
ul. Gliwicka 31
Kędzierzyn-Koźle
tel. +48 694 406 733
e-mail: PAZDZIJ@airproducts.com

Jarosław Soroczyński
Questia sp. z o.o. sp. k.
Communications Management Consultants
tel. +48 22 623 07 00
e-mail: jsoroczynski@questiapr.pl