Przełomowa technologia Freshline® Superfresh firmy Air Products!

Dłuższy termin przydatności do spożycia dla świeżych produktów

Warszawa, 3 marca 2015 r. – Firma Air Products, największy dostawca gazów przemysłowych w Polsce, wprowadziła na rynek innowacyjną technologię Freshline® Superfresh, która pozwala przetwórcom żywności oraz jej dystrybutorom wydłużyć termin przydatności do spożycia produktów przechowywanych w ladach chłodniczych. To przełomowe rozwiązanie łączące zalety dwóch technologii – kriogenicznego mrożenia żywności oraz pakowania w atmosferze ochronnej (MAP) umożliwia uzyskanie lepszych parametrów żywności po jej rozmrożeniu.

„Innowacyjna technologia Freshline® Superfresh zapewnia duże możliwości i elastyczność firmom oferującym różnego rodzaju chłodzone produkty spożywcze. Dzięki jej zastosowaniu można zmniejszyć straty podczas produkcji i dostaw żywności, a także oferować świeże produkty, wprowadzając niewielkie zmiany w istniejących procesach produkcyjnych” – powiedział Janusz Paździora, Menedżer Rynku Spożywczego na Europę Centralną, Air Products.

Dzięki nowej technologii rozmrożone produkty są porównywalnej jakości, mają podobny wygląd oraz termin przydatności do spożycia jak produkty pakowane w atmosferze ochronnej (MAP). Ponadto zachowują swój smak i posiadają odpowiednią teksturę. Jak pokazują testy, w niektórych przypadkach produkty spożywcze przechowywane z wykorzystaniem technologii Freshline® Superfresh mają dłuższy termin przechowywania na półce sklepowej niż te pakowane tylko w atmosferze ochronnej MAP.

Żywność przechowywaną z wykorzystaniem technologii Freshline® Superfresh można dystrybuować i magazynować w stanie zamrożonym, zanim zostanie celowo rozmrożona w punkcie sprzedaży lub przez konsumenta. Zakładając, że produkt został poprawnie rozmrożony, konsument w razie potrzeby może go nawet ponownie zamrozić w domu. Dzięki temu logistyka żywności może być bardziej elastyczna. Biorąc pod uwagę fakt, że każdego roku w Unii Europejskiej marnuje się aż 100 milionów ton produktów spożywczych, rozwiązanie Freshline® Superfresh pozwala ograniczyć straty w łańcuchu dostaw żywności oraz w punktach sprzedaży. Wspiera to cele producentów produktów spożywczych i ich dystrybutorów w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz pozwala wygenerować oszczędności.

Ponadto technologia Freshline® Superfresh zapewnia strategiczne wsparcie producentom zarówno świeżych, jak i mrożonych produktów, gdyż żywność przechowywana z jej wykorzystaniem dłużej zachowuje świeżość. Dzięki temu można optymalnie wykorzystać podaż sezonowych produktów kupując je wtedy, gdy są najświeższe i szeroko dostępne na rynku.

„Producenci znają już technologię kriogenicznego mrożenia żywności oraz pakowania w atmosferze ochronnej (MAP), jednak łącząc zalety tych dwóch technologii rozwiązanie Freshline® Superfresh oferuje świetne rezultaty w porównaniu do żywności pakowanej z wykorzystaniem tradycyjnego procesu chłodzenia. Dzięki nowej technologii firmy Air Products, producenci, dystrybutorzy oraz konsumenci mogą dłużej przechowywać świeższe, naturalne i pełnowartościowe produkty spożywcze” – dodał Janusz Paździora.

Więcej informacji na temat technologii Freshline® Superfresh znajduje się na stronie: www.airproducts.com.pl/superfresh.

# # #

Air Products (NYSE: APD) to wiodący dostawca gazów przemysłowych. Od blisko 75 lat firma dostarcza gazy atmosferyczne, procesowe i specjalne oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł metalurgiczny, spożywczy, napojowy, rafineryjny, petrochemiczny oraz skraplania gazu ziemnego. Technologie materiałowe opracowane przez Air Products wykorzystywane są do produkcji półprzewodników, poliuretanów, substancji czyszczących i zaawansowanych powłok oraz klejów. Ponad 20 tysięcy pracowników Air Products w 50 krajach dąży do tego, aby firma była najbezpieczniejszym i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwem w sektorze gazów przemysłowych, które zapewnia wszystkim klientom zrównoważone rozwiązania i najwyższy poziom usług. W roku fiskalnym 2014 przychody ze sprzedaży Air Products wyniosły 10,4 miliarda dolarów amerykańskich, a firma zajęła 276. miejsce na dorocznej liście Fortune 500.

Air Products jest obecne w 15 krajach Europy, włączając w to kraje Europy Centralnej i Wschodniej, takie jak Słowacja, Czechy, Rosja i Polska. Firma prowadzi działalność w Polsce od ponad 20 lat i konsekwentnie wdraża strategię rozwoju opartą na starannie dobranych inwestycjach. Po przejęciu BOC Gazy w 2007 roku Air Products stał się największym producentem gazów technicznych w Polsce. Dodatkowe informacje dostępne są pod adresem: www.airproducts.com.pl.