Promar zbuduje zakład produkcyjny dodatków do żywności

Zakład powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. W sierpniu br. rozpoczęła się realizacja inwestycji firmy Promar. Generalnym wykonawcą budowy została katowicka spółka Pro-Invest. Otwarcie zaplanowano na III kwartał 2015 roku.
– Decyzja o podjęciu inwestycji w budowę nowego zakładu produkcyjnego jest naturalną konsekwencją współpracy z naszymi klientami – zakładami przemysłu spożywczego – dla których priorytetem są normy gwarantujące jakość, powtarzalność i stabilność produktu. Projektując budynek, położyliśmy nacisk na najwyższy standard bezpieczeństwa żywności. Chcemy też wdrożyć rozwiązania przyjazne dla naszych pracowników – mówi Paweł Świerkula, dyrektor generalny Działu Dodatków i Materiałów Opakowaniowych firmy Promar PPH sp. z o.o. – W naszych zamierzeniach, będzie to najnowocześniejszy i jeden z największych w Polsce zakładów produkujących dodatki do żywności – dodaje.
Obiekt będzie miał powierzchnię całkowitą ponad 6000 m2, na których rozlokowana zostanie hala produkcyjna, magazynowa oraz część socjalno-biurowa. Pierwsze maszyny na teren budowy wjechały w sierpniu br. We wrześniu odbędzie się symboliczna ceremonia Wmurowania Kamienia Węgielnego. Otwarcie zakładu zaplanowane jest na III kwartał 2015 roku.


Strefa Aktywności Gospodarczej, to specjalny obszar w Zawierciu, wyznaczony dla inwestorów. Tereny inwestycyjne położone są w bliskiej odległości od autostrady A1 (13 km), autostrady A4 (40 km) oraz portów lotniczych Katowice (35 km) oraz Kraków (69 km).


Spółka Promar, obchodząca w tym roku 25-lecie działalności, konsekwentnie realizuje strategię biznesową i umacnia swoją pozycję rynkową. Promar jest producentem dodatków do żywności i wiodącą firmą wśród dostawców maszyn dla przemysłu spożywczego. Właścicielem spółki jest Poly-Clip, światowy lider systemów klipsujących.