Priorytet – Dbałość o ekonomię produktu

Z Michałem Kubasikiem – inżynierem produktu w firmie PPHU Kubasik rozmawia Katarzyna Salomon

 

Proszę o przedstawienie oferty dla zakładów przetwórstwa mięsnego.
Od ponad dwudziestu pięciu lat zajmujemy się produkcją urządzeń i mebli ze stali nierdzewnej dla szeroko pojętego przemysłu spożywczego. Nasza działalność opiera się przede wszystkim na wyposażaniu, głównie zakładów mięsnych, w załadunki słupowe do maszyn, śluzy sanitarne i inne rozwiązania związane z higieną. Produkujemy także wózki farszowe, wędzarnicze, pod pojemniki euro. Najpopularniejszą i najczęściej wybieraną przez naszych klientów gamą produktów jest natomiast mocno rozbudowana oferta elektrycznych kotłów warzelnych z płaszczem glicerynowym, w której się specjalizujemy. Priorytetem firmy jest dostarczenie klientom wyrobów z najlepszej jakości stali nierdzewnej, wykonanych z dbałością o szczegóły i najwyższą jakość produktu końcowego. Co istotne – wykonujemy również produkty niedostępne w katalogu, a realizowane według projektu dostarczonego przez klienta, bądź wykonanego na specjalne zamówienie.

 

Gdzie znajdują zastosowanie Wasze produkty?
Nasze produkty (głównie kotły glicerynowe) znajdują zastosowanie przede wszystkim w masarniach oraz innych przedsiębiorstwach przetwarzających żywność, takich jak mniejsze cukiernie, piekarnie czy garmażernie. Naszym odbiorcą jest także dynamicznie rozwijający się rynek diet pudełkowych.

 

Jakie są najważniejsze korzyści wynikające z używania Waszych urządzeń?
Korzyści jest wiele. Wymienię przede wszystkim oszczędność energii uzyskiwaną dzięki bardzo dobrej izolacji naszych urządzeń oraz zastosowania gliceryny, która sama w sobie niezwykle długo utrzymuje ciepło po wyłączeniu kotła. Co ważne, w przypadku, kiedy mamy do czynienia z nieizolowanym kotłem, następnego dnia przed rozpoczęciem pracy nie musimy rozgrzewać go na przykład od temperatury 20 stopni, lecz tylko go dogrzewamy. Ma to znaczący wpływ na zminimalizowanie zużycia energii. Dodatkowo nasze kotły w każdym litrażu czy też kształcie wewnętrznym mogą zostać wyposażone w sterownik automatyczny, który będzie pilnował dokładnej temperatury nie tylko kotła, ale również wsadu oraz czasu grzania. Istnieje ponadto możliwość automatycznego ustawienia czasu startu oraz czasu grzania kotła o wyznaczonych godzinach.

 

 

W jaki sposób dopasowujecie swoje rozwiązania do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta?
Każda osoba zainteresowana danym produktem jest przekierowywana bezpośrednio do mnie lub do założyciela zakładu, który posiada dwudziestopięcioletnie doświadczenie. Wnikliwie zgłębiamy temat, zadajemy pytania, zbieramy informacje – co klient chce robić, w jaki sposób, w jakim czasie itd. Jeżeli nasza standardowa oferta odpowiada tym wymaganiom, przedstawiamy ją klientowi. Jeśli nie posiadamy takiego produktu w naszym katalogu, w miarę możliwości technologicznych wykonywany jest projekt indywidualny, któremu również jesteśmy w stanie sprostać.

 

Co wyróżnia Waszą ofertę na rynku?
Wymieniłbym przede wszystkim zastosowanie sterownika automatycznego w każdym litrażu kotła oraz dodatkowej izolacji. Produkujemy kotły od pojemności 60 litrów, z możliwością podłączenia do sieci o napięciu 230V, do nawet 1000 litrów – w zabudowie prostokątnej.

 

Państwa produkty charakteryzują się szczególną dbałością o szczegóły i najwyższą jakością. Jakie jeszcze inne zalety może Pan wymienić?
Oprócz wymienionych zalet, dla klientów istotna jest również atrakcyjna cena naszych produktów. Przy opracowywaniu nowych projektów kierujemy się przeświadczeniem, że nie sztuką jest wymyślić coś nowego i bardzo drogiego. Istotna jest bowiem dbałość o ekonomię produktu tak, aby było można sfinalizować ich zakup nie tylko przez tych dużych, ale również mniejszych przedsiębiorców. Uważamy, że cenę produktu nie powinien weryfikować rynek, lecz powinna być ona zawsze adekwatna do walorów użytkowych danego produktu. Naszym zdaniem, to właśnie jest klucz do sukcesu sprzedaży.

 

 

Niezawodność i niskie koszty eksploatacji to kluczowe aspekty przy wyborze danego produktu. Czy, i w jakim zakresie, Wasze propozycje spełniają te warunki?
Firma zapewnia standardowe warunki gwarancji zgodne z prawami Unii Europejskiej, ale rzadko zdarza się, że czas na naprawę urządzenia jest wykorzystywany maksymalnie. Wyjątkiem są śluzy sanitarne, w których czas na reakcję nie jest dłuższy niż 12 godzin, zaś na naprawę nie dłuższy niż 72 godziny, z wykluczeniem dni wolnych od pracy. W komponenty do maszyn – między innymi sterowniki oraz grzałki do kotłów, w 90% zaopatrujemy się u polskich dostawców. W przypadku ewentualnej awarii pozwala nam to na szybką wymianę części eksploatacyjnych i znaczne obniżenie ich kosztów.

 

W jaki sposób Wasze rozwiązania przyczyniają się do optymalizacji funkcjonowania zakładów przetwórczych?
Posiadamy w ofercie kotły ze zintegrowanym załadunkiem słupowym. Dzięki nim klient może automatycznie załadować wsad do maszyny za pomocą wózka farszowego DIN 9797, które również posiadamy w naszej ofercie.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

www.kubasikinox.pl
biuro@kubasikinox.pl
+48 665 469 841