Polskie pojemniki podnoszą standardy bezpieczeństwa żywności

Dobre wiadomości dla całej branży przetwórstwa mięsnego w Polsce. Koniec z poszukiwaniem idealnej skrzyniopalety, ponieważ w słupskim zakładzie FACH-PAK produkowane są pojemniki, które zostały zaprojektowane tak, aby łączyć w sobie wszystkie cechy idealnego paletopojemnika: są mocne, trwałe i higieniczne.

 

FACH-PAK to rodzinna firma ze Słupska, z wieloletnim doświadczeniem w branży opakowań z tworzyw sztucznych. To również jedyny w tej części Europy producent specjalistycznych pojemników izolowanych spienionym polietylenem, czyli mocniejszej wersji standardowych jednościennych skrzyniopalet. Jest to idealne rozwiązanie w szczególności dla przetwórni mięsnych, a także dla firm zajmujących się odbiorem i przetwarzaniem produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego. Pojemniki mają jednolitą, bezszwową konstrukcję z trzema ściankami i zamkniętym rdzeniem, co zapewnia wytrzymałą i niezawodną konstrukcję. Ale to niejedyne zalety pierwszej polskiej higienicznej skrzyniopalety izolowanej. Użytkownicy doceniają cechy, które odróżniają takie wanny od zwykłych jednościennych skrzyniopalet. Pojemniki izolowane są mocne, stabilne i rzadko ulegają uszkodzeniom. Jeśli jednak powstanie jakieś uszkodzenie, to naprawa jest bardzo prosta i tania, a zregenerowany pojemnik może z powodzeniem pracować przez kolejne miesiące, a nawet lata. Istnieje również możliwość ponownego przetworzenia zużytego pojemnika, co w świetle tak ważnej w obecnych czasach ekologii, stawia takie skrzynie na wysokim miejscu na liście produktów, nadających się do recyclingu. Zastosowane do produkcji materiały są najwyższej jakości. Atesty PZH, Sanepidu oraz FDA dopuszczają pojemniki do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Brak krawędzi oraz gładkie ściany sprzyjają utrzymaniu higieny. Solidny polietylenowy rdzeń wewnętrzny zapobiega wchłanianiu cieczy, a brak łatwo pękających spoin i trudnych do czyszczenia szczelin eliminuje niebezpieczeństwo rozwoju szkodliwych bakterii. Dostępna jest również szczelna pokrywa, która zabezpiecza przed dostaniem się zanieczyszczeń z zewnątrz do środka pojemnika.

 

Istotny argument za używaniem pojemników izolowanych FACH-PAK podnosi także pan Jerzy Urbański, prezes i właściciel firmy Chemaxpol, która jest liderem w budowie myjek i urządzeń myjących do tego typu skrzyniopalet – Pojemniki charakteryzują się wysoką łatwością mycia, niskimi kosztami zużycia wody, jak również czynią je niezwykle praktycznymi. Poza tym, pojemniki izolowane produkowane przez FACH-PAK spełniają najwyższe standardy jakościowe w procesie mycia. W związku z powyższym i z pełnym przekonaniem rekomendujemy pojemniki izolowane FACH-PAK – oświadczył Jerzy Urbański, właściciel Chemaxpol Sp. z o.o. Testy wykonane przez firmę z Ostaszewa dowodzą, że ilość wody zużyta do ich mycia jest wielokrotnie niższa niż w przypadku standardowych skrzyniopalet. – Cieszymy się, że klienci decydują się na wprowadzenie do obrotu higienicznych pojemników izolowanych FACH-PAK i dostrzegają, że żadna standardowa skrzyniopaleta plastikowa nie zagwarantuje takiego poziomu bezpieczeństwa żywności i higieny, jak nasz pojemnik. Jesteśmy dumni z tego, że coraz więcej polskich przetwórni dostrzega zalety takiego rozwiązania i opiera swoje procesy transportowo-magazynowe o nasz produkt – podsumował Tomasz Budrewicz, prezes firmy. W FACH-PAK produkujemy kilka rozmiarów pojemników. Chcąc zaspokoić potrzeby rynku, stale rozwijamy naszą ofertę, aby każdy klient znalazł w naszym portfolio pojemnik, który odpowiada jego oczekiwaniom i wymaganiom produkcyjnym. Oferujemy wanny o poj. 310L, 460L, 600L, 630L, 660L, 1000L. Nieustannie pracujemy nad nowymi modelami i pojemnościami, dążąc do doskonałości i dbając o każdy szczegół. Za priorytet postawiliśmy sobie nie tylko wytrzymałość, ale także sztaplowalność z pojemnikami innych producentów. Zdajemy sobie sprawę, że ma to ogromne znaczenie dla procesów magazynowych i produkcyjnych, więc w przeciwieństwie do konkurencji stawiamy na uniwersalność naszych pojemników. Inwestujemy w rozwiązania, które sprawdzą się nie tylko na rynku europejskim, ale również światowym. Już kilka lat temu wyznaczyliśmy sobie wyraźny kierunek rozwoju i konsekwentnie realizujemy swoje założenia – dodał.

 

 

Możliwość zakupu pojemników u rodzimego producenta to, jak podkreślają właściciele zakładów mięsnych, ogromna wygoda, ponieważ nie są zmuszani do zakupów ilości cało kontenerowych lub cało pojazdowych. W FACH-PAK pojemniki dostępne są już od jednej sztuki. Firma dysponuje też własnym serwisem, który w zależności od sytuacji świadczy usługi naprawy pojemników u siebie w fabryce lub bezpośrednio u klienta. Możliwość naprawy i przedłużanie żywotności pojemników izolowanych to z jednej strony ogromny argument dla klientów, ponieważ pojemniki dobrze traktowane mogą służyć wiele lat, ale także znak czasów. Jak podkreślają w FACH-PAK, będąc społecznie i środowiskowo odpowiedzialnymi, przyjęli za priorytet kwestię recyklingu pojemników z izolacją PE. Pierwsze próby przetworzenia niezdatnych do użytkowania pojemników napawają optymizmem. Zespół FACH-PAK jest przekonany, że już w niedalekiej przyszłości uda mu się wykonać pełnowartościowe pojemniki z odzyskanego materiału. Firma jest zdeterminowana, aby takie rozwiązanie stało się standardem. Dlatego mając wiedzę, doświadczenie oraz wsparcie ze strony świadomych ekologicznie klientów pozostaje to tylko kwestią czasu.

 

FACH-PAK jest przykładem firmy, której największą siłą napędową są marzenia i ambicje jej właścicieli. To dzięki nim udało się w niedługim czasie przekształcić profil firmy z handlowej na produkcyjną, a nie jest to w tej branży łatwe, gdyż tylko rozsądne prowadzenie firmy jest w stanie zapewnić płynność finansową oraz możliwości rozwoju. To procentuje, ponieważ już dzisiaj w portfolio klientów słupskiego przedsiębiorstwa można znaleźć nie tylko polskie, ale europejskie i światowe rozpoznawalne firmy, z których logo spotykamy się na co dzień. To najwięksi producenci przetwórcy, mięsa, drobiu, ryb, ale także nabiału i wielu innych. O sile firmy świadczy także to, że FACH-PAK jest przedsiębiorstwem rodzinnym, gdzie procesy decyzyjne są krótkie, a do każdego projektu podchodzi się indywidualnie. Jak podkreśla kierownictwo firmy, nie spoczywają na laurach i śledzą wszelkie nowości. Co prawda koronawirus wstrzymał wiele wydarzeń, ale jak zapowiadają w FACH-PAK, szykują się na wielki powrót w wielkim stylu, z wieloma nowościami, gdyż nie przespali czasu pandemii.

 

FACH-PAK Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Artura Grottgera 16 C
76-200 Słupsk

T. +48 59 8455001
E: info@fach-pak.com
www.fach-pak.com