Palety i skrzyniopalety z tworzyw sztucznych Craemer

Przetwarzanie wrażliwych surowców wymaga maksymalnej higieny, szczególnie w przemyśle mięsnym. Przepływ surowców wymusza zastosowanie takich nośników ładunku, które spełniają najsurowsze wymagania higieniczne. Produkty z portfolio Craemer charakteryzują się długą żywotnością, najwyższej jakości wykonaniem i niezawodnością w użytkowaniu. Wrażliwe procesy logistyczne w przemyśle mięsnym są optymalnie wspierane przez te wyroby. Ich łatwe czyszczenie dodatkowo gwarantuje konsekwentne zachowanie wysokich standardów higieny w procesach produkcyjnych i logistycznych.

 

Chcąc spełnić surowe wymagania stawiane przez branżę, firma Craemer opracowała paletę Euro H1, która od 1993 roku stała się standardem w przemyśle spożywczym i wiodącym, w pełni wymiennym nośnikiem ładunków. Jako podstawa do transportu znormalizowanych systemów skrzynek, paleta higieniczna z wypustkami na górnej powierzchni i 7 mm rantem zabezpieczającym, jest w pełni kompatybilna ze znormalizowanymi skrzynkami serii E (E1 – E3). Instytut Fraunhofera w Dortmundzie potwierdził w niezależnych badaniach, że palety Euro H1 Craemer wykazują się ponad dwunastoletnią żywotnością i wyjątkową odpornością na wszelkie uszkodzenia. Palety te niezależnie od przemysłu mięsnego, z ogromnym powodzeniem znajdują zastosowanie także w łańcuchach dystrybucji różnych towarów, branży opakowaniowej i wszędzie tam, gdzie wymagane jest zachowanie najwyższych standardów higieny.

 

Certyfikat jakości GS1: Przejrzystość w łańcuchu dostaw i bezpieczeństwo dla użytkowników
Palety Euro H1 Craemer, które można wymieniać w otwartym polu paletowym w całej Europie, otrzymały certyfikat jakości i wymienności GS1. Wszystkie te palety opatrzone są dobrze widocznym logo GS1 oraz numerem homologacji. Użytkownicy mogą już na pierwszy rzut oka rozpoznać, że nasze nośniki spełniają wszelkie surowe wymagania jakościowe stawiane przez tę normę. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.craemer.com/euroh1 oraz www.gs1-germany.de/h1- Palette.
W 2012 roku znak jakości GS1 zastąpił użytkowany wcześniej znak jakości nadawany przez EHI Retail Institute e.V. z siedzibą w Kolonii, z rozszerzonym profilem wymagań. Organizacja GS1 to sieć krajowych organizacji non-profit rozmieszczonych w całej Europie, a jej siedziba główna znajduje się w Brukseli. Zadaniem organizacji jest opracowywanie, ustanawianie i utrzymanie jednakowych standardów dla procesów logistycznych zachodzących pomiędzy firmami na całym świecie. Wraz z użytkownikami, stowarzyszeniami branżowymi z branży mięsnej i producentami nośników ładunków wielokrotnego użytku, sformułowano jeszcze bardziej rygorystyczne specyfikacje dotyczące konstrukcji i doboru materiałów dla palet, aby konsekwentnie poprawiać stabilność, trwałość i higienę nośników oraz zwiększać ich wypróbowaną i wielokrotnie przetestowaną wydajność. Bardziej rygorystyczna procedura zatwierdzania i monitorowania zgodności z rozszerzonym standardem jakości zapewnia ochronę przed paletami złej jakości lub podróbkami, które mogą zakłócać procesy logistyczne oraz swobodną wymianę palet pomiędzy firmami.

 

Alternatywne palety plastikowe Craemer: całkowicie zamknięte lub lekkie
W przypadku ciężkich ładunków (do 1750 kilogramów w regałach wysokiego składowania), palety TC1 stanowią idealną alternatywę dla palet H1 w obszarze higieny. Ta całkowicie zamknięta konstrukcja z tworzywa sztucznego wyznacza nowe standardy na rynku dzięki gładkiej, całkowicie zamkniętej powierzchni. Opatentowana geometria spoin łączących spód z powierzchnią odkładczą palety pozostaje całkowicie zamknięta nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu, a zatem jest wolna od niepożądanego przenikania wody do wnętrza konstrukcji i, co za tym idzie uniemożliwia rozwój bakterii i grzybów, które eliminowałyby użytkowanie palet w branży spożywczej. Standardem w paletach rodziny TC1 jest seria wyposażona w powłokę antypoślizgową powierzchni odkładczej Palgrip®. Jest ona również opcjonalnie dostępna dla płóz. Powierzchnia antypoślizgowa Palgrip® zapewnia absolutnie bezpieczne utrzymywanie ładunku nawet w warunkach dużej wilgotności czym gwarantuje zachowanie niezawodnych procesów logistycznych.
Europaleta SL1 jest formowana wtryskowo w formie monobloku i dzięki swojej niewielkiej wysokości nadaje się do wykorzystywania jako paleta – przekładka w dystrybucji mieszanych towarów. Dzięki trzem płozom jest wyjątkowo wytrzymała i trwała, choć sama waży zaledwie siedem kilogramów.

 

 

Skrzyniopaleta i kontener obrotowo – sztaplowany 300 l do higienicznego transportu mięsa i jego przetworów
Skrzyniopaleta CB firmy Craemer to idealne rozwiązanie wykorzystywane do higienicznego transportu i składowania dużych kawałków mięsa. Zaoblone łączenia ścian wewnętrznych skrzyń wykonanych z dopuszczonego do bezpośredniego kontaktu z żywnością HDPE zapewniają nieosiadanie resztek i brudu oraz są bardzo łatwe w czyszczeniu. Towary wrażliwe mogą być przechowywane i transportowane w sposób higieniczny z przewidzianą masą aż do 700 kilogramów. Ponieważ skrzyniopalety wytwarzane są w procesie formowania wtryskowego w postaci monobloków, ich konstrukcja posadowiona jest na zintegrowanych z korpusem płozach, dlatego całość jest wyjątkowo wytrzymała i trwała w użytkowaniu.
Ożebrowanie dolnej części skrzyni służy jako dodatkowa ochrona przed uszkodzeniami widłami wózka widłowego. Zintegrowane z konstrukcją ścian i rozmieszczone w każdym z narożników trzpienie blokujące zapewniają bezpieczny transport i procesy magazynowania przy konieczności ustawiania skrzyń jedna na drugiej. Skrzyniopalety dostępne są w wymiarach w Euro (1200 x 800 mm) i przemysłowym (1200 x 1000 mm). Opcjonalnie dostępna jest również stabilna, dopasowana pokrywa wykonana z bezpiecznego dla żywności HDPE, która doskonale zamyka skrzynię i chroni umieszczony w niej produkt.
300-litrowy kontener obrotowo-sztaplowany: ET-Box (Economic Transport Box), który jak inne wyroby Craemer, produkowany jest metodą wtrysku w formie monobloku z bezpiecznego dla żywności HDPE i wyróżnia się na rynku swoją funkcjonalnością. Ten kontener z pięcioma stopami ma ładowność 250 kilogramów i można go gniazdować lub, po obróceniu o 180 stopni, ustawiać jeden na drugim. Dzięki dużej grubości ścian wyrób ten jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia, a całkowicie otaczająca kontener i odpowiednio wyprofilowana krawędź górna zapewnia wysoką stabilność wymiarową przy jego napełnieniu. Gładkie ściany wewnętrzne i zewnętrzne gwarantują łatwe i dokładne czyszczenie oraz utrudniają osadzanie się brudu i bakterii. Dzięki swej konstrukcji, składowanie czy transport pustych kontenerów wymaga o blisko 80% mniejszej powierzchni aniżeli ta sama operacja na wypełnionych pojemnikach, co czyni je również bardzo wydajnymi nośnikami ładunków.

 

Grupa Craemer
Grupa Craemer to niemiecka firma rodzinna działająca na całym świecie, której podstawową działalnością jest obróbka metali, przetwórstwo tworzyw sztucznych i produkcja narzędzi wykorzystywanych w tłoczeniu metalu i obróbce tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Głównym zakładem i zarazem siedzibą główną Grupy jest Craemer GmbH, która założona została w1912 roku w Herzebrock-Clarholz w Niemczech. Grupa Craemer to trzy zakłady produkcyjne w Europie, ogólnoświatowa sieć własnych biur sprzedaży oraz partnerów handlowych. W 2020 roku, zatrudniająca ponad 1000 pracowników Grupa Craemer, osiągnęła przychód w wysokości około 260 milionów euro. Od 2014 Grupa Grupa Craemer posiada Przedstawicielstwo w Polsce, którego głównym zadaniem jest doradztwo w zakresie doboru najbardziej optymalnych rozwiązań dla Państwa procesów produkcyjnych i logistycznych.

 

Więcej na www.craemer.com