Opinie i komentarze: Czy idealne opakowanie dla branży mięsnej istnieje?

Idealne opakowanie dla przemysłu mięsnego to takie, które łączy w sobie kilka cech. Przede wszystkim powinno gwarantować wydajną, powtarzalną i bezpieczną produkcję w zakładzie mięsnym. Jest to szczególnie ważne przy wysokonakładowej produkcji i przy ściśle określonych terminach wysyłki towaru – jak w przypadku zamówień realizowanych dla sieci handlowych. Tutaj czas produkcji i eliminowanie przestojów jest szczególnie ważne. Jeśli do tego opakowanie umożliwia oznakowanie za pomocą nadruku, jest łatwe w magazynowaniu i późniejszym recyklingu – w zasadzie możemy mówić o idealnym produkcie. Jednym z opakowań w naszej ofercie posiadającym wiele z tych cech jest nasza NOWOŚĆ – osłonka Magnum Hot Dog Smoke EX dedykowana do produktów homogenizowanych – typu parówka. Jesteśmy jej wyłącznym dystrybutorem w Polsce i śmiało możemy określić ją jako innowację na rynku osłonek.

 

Magnum EX to osłonka barierowa, ale w bardzo dobry sposób przepuszczająca dym wędzarniczy. Jest mechanicznie odporna na tyle, aby doskonale radzić sobie na liniach o wysokiej prędkości nadziewania, zaopatrzonych w odkręcarki i oprzyrządowania do odwieszania. Osłonka stanowi doskonałą barierę i zapewnia znacznie mniejszą utratę wody w stosunku do innych produktów. Cechuje ją bardzo dobra ściągalność z wyrobu gotowego porównywalna do osłonek celulozowych. Zachowuje gładki wygląd wyrobu do kilkunastu dni, a w trakcie procesu obróbki pozwala na uzyskanie bardzo ładnego koloru wyrobu gotowego.
Zachęcam do kontaktu i sprawdzenia tego oraz innych naszych rozwiązań idealnie dopasowanych do potrzeb przemysłu mięsnego.

 

Krzysztof Łodej
Dyrektor Handlowy MAS-POL