Oblewarka – komora do wybarwiania wędlin i wyrobów wędliniarskich

OBLEWARKA to urządzenie wielofunkcyjne, które usprawnia procesy barwienia-malowania i wędzenia wędlin, ogranicza znacząco zużycie oraz oddziaływanie preparatów barwiących na środowisko i obsługę, zmniejsza ilość ścieków zakładowych.

 

Nasze OBLEWARKI posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych zdobytych w trakcie wieloletniej współpracy ze znaczącymi producentami wędlin w Polsce. Praca z oblewarką jest prosta i nie wymaga wielkiego wysiłku fizycznego. Komora została tak zaprojektowana aby ograniczyć pracę ludzi.
Nasze oblewarki zwykle ustawiane są w ciągu technologicznym z komorami do obróbki termicznej i obsługiwane przez Wędzarzy. Jest to możliwe dzięki zautomatyzowaniu procesu oblewania- malowania wędlin ponieważ obsługa tego urządzenia sprowadza się do wjechania typowym wózkiem z produktem do komory i naciśnięciu przycisku start!

 

Konstrukcja OBLEWARKI jest wykonana w całości ze stali nierdzewnej, ściany komory są izolowane w celu zapewnienia większej sztywności. Wewnątrz komory jest umieszczony układ natrysku oparty na dyszach renomowanych producentów zaprojektowany w taki sposób, że preparat pokrywa w całości powierzchnię produktu, a ruch obrotowo-uchylny wózka pozwala na dotarcie preparatu również do środkowych partii produktu.
Ponieważ cykl wybarwiania wędlin prowadzi się na standardowych wózkach wędzarniczych w komorze następuje oddzielenie preparatu brudnego, który odpływa do kanalizacji od czystego, który powraca do układu natrysku.
Urządzenie jest wyposażone w sterownik mikroprocesorowy z opcją rejestracji procesów na komputerze np. Technologa. Sterownik pozwala kontrolować parametry cyklu, prowadzić procesy w sposób krokowy i konfigurować je w indywidualne programy dedykowane dla danego produktu.
Obsługujący wybiera tylko nazwę produktu, a proces prowadzony jest przez sterownik za pomocą wcześniej skonfigurowanego programu.
Takie prowadzenie procesu zapewnia powtarzalność produktu, eliminuje błędy ludzi i optymalizuje produkcję w czasie.
Komora spełnia wymogi bezpieczeństwa CE, posiada instrukcję obsługi i DTR.

 

_________

Działamy na rynku od przeszło 20 lat. Produkujemy maszyny urządzenia oraz wyposażenie dla zakładów spożywczych, wykonujemy niestandardowe rozwiązania techniczne na indywidualne zlecenia klientów. Oferujemy usługi w zakresie automatyki przemysłowej, napędów i aparatury kontrolno-pomiarowej, dla większości działów gospodarki. Dysponujemy kompleksowym rozwiązaniem dla przemysłu mięsnego w zakresie wędzenia, dojrzewania i barwienia wędlin.

______

 

Zapraszamy do współpracy.
Ireneusz Wysocki
www.iwysocki.pl