Nowy prezes SuperDrob

Grupa SuperDrob pod przewodnictwem nowego prezesa. Na to stanowisko został wybrany dotychczasowy wiceprezes – Marcin Świąć. Pracuje w SuperDrob od 2016 roku.

 

– Dalej będziemy realizować strategię firmy wytyczoną przez Właścicieli. Naszym celem jest budowa w pełni zintegrowanego biznesu drobiowego, który będzie mógł w sposób elastyczny odpowiadać na potrzeby rynku polskiego i europejskiego i dostarczać powtarzalnej jakości produkty drobiowe z wartością dodaną. W Polsce stawiamy na produkty premium z Kurczaka Sielskiego. Nasz rynek eksportowy opiera się na dwóch głównych kanałach: duże sieci sklepowe i wiodące sieci restauracji. Dostarczamy tam głównie produkty wysoko przetworzone. –  mówi Marcin Świąć – nowy prezes zarządu Superdrob S.A.

 

César Lipka – dotychczasowy CEO firmy rozwija teraz nowe projekty spożywcze w spółce CPF Poland, oraz został przewodniczącym rady nadzorczej SuperDrob.

Pozostanie Césara Lipki wyłącznie w spółce CPF Poland (w której pełni rolę CEO od 2017 r.) ma wzmocnić rozwój nowych produktów spożywczych, które nie mieściły się dotychczas w portfolio producenta drobiu. Będzie to rozwój półki dań gotowych (z drobiu i nie tylko), sprzedaż krewetek (dostępne w sieciach handlowych od grudnia 2019 r.) oraz nowości, na które rynek jeszcze musi chwilę poczekać. CPF Poland powstało dzięki współpracy SuperDrob z tajskim partnerem CP FOODS w 2017 r.

 

– Zależało mi na dalszym rozwoju w nowych obszarach. Handel, przetwórstwo, zmiany społeczno-gospodarcze i oczekiwania konsumentów wymuszają na nas nowe projekty produktów i usług. Dlatego postanowiłem wyjść z obszaru operacyjnego w SuperDrob i przekazać go w ręce Marcina Świącia, doświadczonego menedżera.

 

Synergia obu doświadczeń – SuperDrob SA i CPF Poland SA może przynieść nowe możliwości. Dodatkowo, spółka CPF Poland może korzystać z doświadczeń naszych tajskich partnerów. Biznes rolno-spożywczy w Azji jest pod wieloma względami bardziej innowacyjny względem europejskiego rynku. – mówi César Lipka.     

 

– Dalej będziemy realizować strategię firmy wytyczoną przez Właścicieli. Naszym celem jest budowa w pełni zintegrowanego biznesu drobiowego, który będzie mógł w sposób elastyczny odpowiadać na potrzeby rynku polskiego i europejskiego i dostarczać powtarzalnej jakości produkty drobiowe z wartością dodaną. W Polsce stawiamy na produkty premium z Kurczaka Sielskiego. Nasz rynek eksportowy opiera się na dwóch głównych kanałach: duże sieci sklepowe i wiodące sieci restauracji. Dostarczamy tam głównie produkty wysoko przetworzone. – mówi Marcin Świąć.

 

 

BIO:

Marcin Świąć – nowy prezes zarządu Superdrob S.A.

Jest absolwentem Akademii Finansów Federacji Rosyjskiej, specjalizacja Stosunki Międzynarodowe. Od 1992 do 1998 zatrudniony był w Universal S.A. na stanowisku Manager ds. Inwestycji. W latach od 1998 do 2015 jako Dyrektor Finansowy w firmie Animex Sp. z o.o. W Zarządzie SuperDrob był odpowiedzialny za całokształt zagadnień związanych z obszarem Produkcji (Karczew, Łódź, Lublin, Goleniów), Handlu (kraj & eksport) oraz proces pozyskania surowca w ramach Grupy Kapitałowej. Prywatnie ojciec dwóch synów.

 

Po godzinach:

„Marcin Świąć wchodzi w świat fantasy, w którym rządzą nie liczby i pieniądze, lecz J.R.R. Tolkien, George R.R. Martin i Andrzej Sapkowski” – czytaj artykuł w Pulsie Biznesu

 

 

CPF Poland

CPF Poland SA to firma spożywcza kreująca nowe rozwiązania na rynku żywności.

Spółka akcyjna CPF Poland powstała (2017) dzięki współpracy i połączeniu doświadczenia globalnego koncernu spożywczego CP Foods (CPF) i znajomości rynku europejskiego firmy SuperDrob.

CPF Poland zajmuje się projektami z zakresu rolno-spożywczego. Uczestniczył w inwestycji obejmującej budowę wytwórni pasz w Łukowie oraz wprowadzeniu na polski rynek nowych produktów z oferty globalnego CPF. W ramach lokalnej działalności powstają również innowacyjne projekty pod nowymi markami własnymi firmy. CPF Poland to także obserwator akwizycji na rynku spożywczym. >>> https://cpfpoland.pl/