Nowe standardy w branży mięsnej: Innowacyjna maszyna do porcjowania mięsa GMS 1000 od TVI

W odpowiedzi na rosnące potrzeby branży mięsnej i wyzwania związane z kosztami surowców oraz niedoborami kadrowymi, firma TVI, która wchodzi w skład grupy MULTIVAC wprowadziła na rynek nowy standard w dziedzinie porcjowania mięsa – maszynę GMS 1000. Wysoce zautomatyzowana jednotorowa maszyna została zaprezentowana na targach Anuga FoodTec w Kolonii. Ten przełomowy model wyróżnia się niezwykłą wydajnością, doskonałym formowaniem produktu oraz łatwością integracji z istniejącymi liniami przetwórczymi. Wysoki poziom cyfryzacji zapewnia pełną kontrolę i automatyzację procesów produkcyjnych, wyznaczając nowe standardy w przemyśle mięsnym.

 

Perfekcyjna precyzja i wszechstronność
GMS 1000 wyróżnia się zaawansowaną technologią formowania 3D oraz imponującą siłą, co przekłada się na optymalne wykorzystanie produktu i najwyższy możliwy uzysk.
Specjaliści z działu projektów MULTIVAC podkreślają:
„Nowa maszyna do porcjowania wykorzystuje wyłącznie najnowocześniejszą technologię serwonapędów, eliminując potrzebę stosowania hydrauliki czy pneumatyki, co minimalizuje ryzyko zanieczyszczenia produktu. GMS 1000 oferuje wyjątkową elastyczność cięcia i obsługuje szeroki zakres rozmiarów surowca.”
Maszyna może układać produkt w pojedynczych plasterkach, porcjach nachodzących na siebie (wachlarz) lub ułożonych w stosy. Dodatkowo, pozwala na podział produktów na kategorie według stałej wagi lub maksymalnej wydajności, spełniając indywidualne potrzeby klientów.

 

Prosta obsługa i zaawansowane funkcje cyfrowe
Oprogramowanie sterujące maszyny jest intuicyjne, oferując łatwo zrozumiałe menu, a sama maszyna jest wszechstronna pod względem cięcia i przetwarzania produktów. Product manager TVI dodaje:
„GMS 1000 oferuje wysoce zaawansowane opcje digitalizacji, takie jak MULTIVAC Smart Services, MULTIVAC Line Control i portal klienta myMULTIVAC. Dzięki nim nasi klienci mogą skutecznie planować, monitorować i kontrolować swoje procesy produkcyjne, maksymalizując wydajność.”

 

Odpowiedzialność ekologiczna i minimalizacja marnotrawstwa żywności
Nowy model GMS 1000 stanowi kolejny krok TVI w kierunku zrównoważonego rozwoju branży mięsnej. Wyposażony w nowoczesną technologię sterowania, pozwala na precyzyjne porcjowanie, redukując nadmierną produkcję odpadów i marnotrawstwo żywności. Maszyna zużywa mniej energii dzięki technologii serwo, co czyni ją ekologicznym rozwiązaniem.

 

Nowe standardy w branży mięsnej
„Branża mięsna stoi przed wieloma wyzwaniami, takimi jak rosnące koszty surowców i płac, rosnące niedobory kadrowe, a także rosnące zapotrzebowanie na coraz szerszą gamę produktów. Jednocześnie w sektorze istnieje pragnienie długoterminowego bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Wraz z GMS 1000 wprowadzamy na rynek wysoce zautomatyzowaną jednotorową maszynę do porcjowania, która dokładnie spełnia wymagania klientów” – mówi Sławomir Bartnik, kierownik działu projektów.
GMS 1000 to nie tylko maszyna, ale filozofia działania. TVI stawia na przyszłość pełną zrównoważonego rozwoju, wydajności i automatyzacji.

 

 

Zapraszamy do poznania nowego standardu w porcjowaniu mięsa z TVI i kontakt z Sławomirem Bartnikiem tel. 502 180 690 z firmy MULTIVAC.