Nowa jakość folii typu skin do pakowania mięsa, ryb itp. Gama produktów SkinFresh Top Expert od Grupy adapa

Folie typu skin to popularny wybór do pakowania wysokiej jakości wyrobów mięsnych i rybnych. Nadają produktom atrakcyjny wygląd na półce oraz pozwalają oszczędzać zasoby. Aby jak najlepiej spełniać wymagania swoich klientów, Grupa adapa dokładnie odświeżyła swoją gamę produktów SkinFresh Top i wprowadziła do oferty rozwiązanie „SkinFresh Top Expert”, które wyróżnia się zarówno podczas procesu pakowania, jak i pod względem wyglądu w punkcie sprzedaży. To kolejny dowód dbałości grupy o jak najwyższą jakość. Nawet produkty o ustalonej pozycji są regularnie testowane przez dział badawczo-rozwojowy, aby zawsze spełniać wymagania współczesnych użytkowników.

 

Opakowania typu skin – doskonały wygląd produktów premium
Opakowania typu skin są najlepszym wyborem do prezentacji produktów mięsnych i rybnych wysokiej jakości. Każdy, kto oferuje produkty premium, powinien je odpowiednio eksponować. Przezroczyste doskonale dopasowane folie otulają produkt niczym druga skóra, pozwalając na obejrzenie go z każdej strony. Ponadto wygląd premium w punkcie sprzedaży to również cecha charakterystyczna nowej gamy folii skin: mięso, ryby i inne wyroby są delikatnie umocowane w opakowaniu i chronione przed utratą soków przez ściśle dopasowaną folię o wysokim połysku. Dzięki temu można je atrakcyjnie prezentować w pozycji stojącej lub wiszącej. Kolejną zaletą folii typu skin jest to, że pozwala znacznie dłużej przechowywać produkty na półce w porównaniu z innymi metodami pakowania. Ponadto jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, np. można w nią pakować gotowe posiłki, które odgrzewa się bezpośrednio w opakowaniu w kuchence mikrofalowej.

 

„SkinFresh Top Expert” od Grupy adapa – różne zastosowania, doskonałe właściwości
Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w zakresie rozwoju i produkcji folii typu skin zaowocowało powstaniem wysokiej jakości linii adapa SkinFresh Top Expert, która doskonale sprawdza się we wszystkich typowych zastosowaniach. Nowoczesne folie do pakowania świeżej żywności, takiej jak mięso, drób, ryby i ser, jak również produktów roślinnych i gotowych dań, są teraz dostępne w nowej wersji, która pozwala na jeszcze efektywniejsze pakowanie na wszystkich nowoczesnych liniach pakujących. Linia SkinFresh Top Expert obejmuje folie polietylenowe o wysokim stopniu przejrzystości, błyszczące, a nawet z możliwością zadrukowania, które dokładnie opakowują produkt i zapewniają barierę ochronną bez naprężeń. Te elastyczne i mocne folie mogą być stosowane do pakowania produktów o różnej wysokości, a także do produktów z kośćmi. Folie typu skin są dostępne w wariantach o grubości od 80 do 150 µm zgrzewające się do opakowań z folii polietylenowej, jak również do opakowań i tacek z APET i polipropylenu. W celu oszczędzania materiału i zasobów celowa była coraz większa redukcja grubości folii przy jednoczesnym zachowaniu jej wysokiej wydajności.

 

 

Skoncentrowana wiedza i ciągły rozwój
Grupa adapa łączy specjalistyczną wiedzę zaawansowanych technologicznie firm europejskich z sektora opakowań, które od wielu dekad świetnie radzą sobie na rynku. Mocną stroną Grupy jest połączenie umiejętności i wiedzy specjalistycznych firm oraz ciągła wewnętrzna wymiana doświadczeń. Grupa adapa wykorzystuje dostęp do różnych technologii i wiedzy nie tylko po to, aby dostarczać na rynek opakowań elastycznych swoje innowacyjne rozwiązania opakowaniowe, ale również, aby nieustannie rozwijać już istniejące produkty. Linia produktów SkinFresh Top Expert dzięki swojej ulepszonej formule odgrywa obecnie wiodącą rolę w porównaniach wydajności folii typu skin. Użytkownicy potrzebujący zoptymalizowanych folii do pakowania swoich produktów mogą skorzystać z usług oferowanych przez należące do adapa Centrum PackScience w Kempten, aby przyjrzeć się procesowi pakowania swoich produktów na pakowarkach próżniowych i maszynach termoformujących. Dostępne w tym ośrodku nowoczesne maszyny pozwalają na przeprowadzenie dokładnych testów pod okiem specjalistów adapa. Ponadto specjaliści Grupy mogą zapewnić cenne wsparcie w obiekcie klienta, pomagając dobrać optymalne parametry wybranej folii do używanych maszyn. Dzięki temu produkty premium w opakowaniu typu skin klasy premium mogą być eksponowane w najlepszy możliwy sposób.

 

Informacje o grupie adapa
Grupa adapa, z siedzibą w Wiener Neudorf w Austrii, specjalizuje się w innowacyjnych, wysokiej jakości i dostosowanych do potrzeb klienta rozwiązaniach w zakresie opakowań o wysokiej barierowości dla przemysłu spożywczego, tytoniowego, higieny i farmacji.Dzięki zintegrowanemu łańcuchowi wartości, od pozyskiwania surowców i wytłaczania po drukowanie i przetwarzanie, firma, która została założona w 2012 roku jako Schur Flexibles i przemianowana w 2022 roku, generuje roczny obrót w wysokości ponad 700 milionów euro, co czyni ją jedną z wiodących firm w branży w Europie. Firma adapa zatrudnia około 2200 osób w 22 lokalizacjach w całej Europie, które są wysoko wyspecjalizowanymi centrami doskonałości i cieszą się statusem lidera technologicznego w swojej dziedzinie. Zrównoważony rozwój jest priorytetem działalności firmy.

 

 

 

Kontakt prasowy — produkt i rynki:
Casa Blanca Communication GmbH & Co. KG
Carolin Mehler
Blankeneser Bahnhofstraße 46
22587 Hamburg, Deutschland
Tel.: +49 (40) 47 11 001-70
Faks: +49 (40) 47 11 001-80
E-mail: mehler@c-b-c.de
Internet: www.c-b-c.de

 

Kontakt prasowy – Dział Komunikacji grupy adapa:
IZ NÖ-Süd Straße 1, Obj. 50C
2351 Wiener Neudorf, Österreich
E-mail: communications@adapa-group.com