Niezwykłe właściwości rękawic foliowych

Rękawice foliowe to jednorazowy artykuł, który zwykle wykorzystuje się w branży związanej z produktami spożywczymi. Jakie mają właściwości i kiedy warto się na nie zdecydować?

 

Rękawiczki foliowe – zastosowanie
Rękawice foliowe, zarówno modele standardowe, jak i wyposażone w specjalne zawieszki, mają niezwykle szerokie zastosowanie. Na co dzień wykorzystuje się je w wielu branżach przemysłowych, a głównie w handlu artykułami żywieniowymi, ale nie tylko. Stosuje się je również w takich miejscach jak sklepy spożywcze czy wielobranżowe, a także w piekarniach, cukierniach, na stoiskach z owocami, warzywami, rybami, mięsem, pieczywem i na targach. Rękawiczki foliowe są również wykorzystywane w cateringu, ale i w takich miejscach jak stacja paliw, gdzie chronią dłonie przed zabrudzeniami, jakie mogą powstać wskutek tankowania paliwa, mycia szyb czy uzupełniania różnych płynów w samochodzie. Takie rękawice stosuje się również w branży medycznej – przy produkcji leków. Foliowe rękawice najczęściej pakuje się w specjalne pudełka albo w rolki, jak reklamówki, czyli w tzw zrywkach. W firmach i sklepach warto umieszczać je na specjalnych stojakach, co ułatwi pobieranie kolejnych rękawiczek, zarówno klientom, jak i pracownikom. Na szczególną uwagę zasługują rękawice foliowe z zawieszką. Tego rodzaju rozwiązanie umożliwia łatwe i szybkie wkładanie oraz zdejmowanie rękawic z dłoni. Warto również zauważyć, że każda rękawica pasuje na obie dłonie.

 

Rękawice foliowe – właściwości
Rękawice foliowe (z zawieszką lub bez) to produkt, który jest wykonany z najwyższej jakości polietylenu HDPE, czyli folii o niezwykłych właściwościach. Dzięki nim znajduje niezwykle szerokie zastosowanie w wielu branżach, a także i w domach mieszkalnych. Cechuje ją duża gęstość – większa niż w przypadku innych folii, co sprawia, że jest bardzo wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie czy przetarcia, a także wilgoć oraz niektóre substancje chemiczne. Rękawiczki z folii HDPE skutecznie chronią przed zabrudzeniami oraz bakteriami, wirusami i grzybami. Gdzie na co dzień stosuje się rękawiczki z folii? W różnego rodzaju sklepach (zwykle z artykułami spożywczymi, takimi jak warzywa, owoce, pieczywo, wypieki, mięso i ryby) korzystają z nich zarówno pracownicy, jak i klienci. Można się z nimi spotkać również w piekarni lub cukierni. Rękawice foliowe (z zawieszką lub modele standardowe) są cenione za wytrzymałość, wygodę i skuteczną ochronę przed zanieczyszczeniami. Są wykonane z cienkiego materiału, dlatego pozwalają na pewnych chwyt i nie zsuwają się samoistnie z dłoni. Ponadto są bardzo tanie i łatwo dostępne. Gdzie je warto kupić do firmy? Osoby prowadzące firmy lub posiadające sklepy powinny zdecydować się na zakupy hurtowe, najlepiej w sprawdzonych miejscach, takich jak hurtownia Ekspert Południe. Należy jednak pamiętać, że foliowe rękawiczki sprawdzą się w przypadku minimalnego zagrożenia, a zwykle wykorzystuje się je ze względu na to, iż pozwalają utrzymać wysoki poziom czystości i chronią przed drobnoustrojami, zawilgoceniem i zabrudzeniem.