Miksery planetarne to idealni pomocnicy w każdej kuchni

Poszukując urządzeń kuchennych które zastąpią kilka innych warto postawić na miksery planetarne które obecnie są skutecznymi pomocnikami podczas przygotowywania różnych dań.Ten sprzęt wyposażony jest w mocny silnik napędzający mieszadła oraz inne końcówki znajdujące się w zestawie. Mikser planetarny posiada sprawne mieszadło, którego zadaniem jest poruszanie się w środku misy, obracając się również wokół własnej osi. Uzyskujesz pewność, że masa w misie będzie równomiernie wymieszana i napowietrzona.

 

Miksery planetarne – na zwrócić uwagę?
Najważniejsza jest moc silnika, ponieważ wpływa to na czas przygotowywania potraw. Moc dobrego miksera planetarnego wynosi od 500 do 1400 W. Należy oczywiści zwrócić uwagę na pojemność misy i regulację prędkości (łatwiej dopasować tempo pracy miksera do aktualnych potrzeb). Im prędkość obrotów mieszadeł jest szybsza, tym szybciej wyrobi się ciasto na pizzę. Dzięki kliku prędkościom uda się osiągnąć aksamitną bądź też puszystą konsystencję. Nie bez znaczenia jest ilość funkcji takich jak: mieszanie, miksowanie, ubijanie. Wysokiej jakości miksery planetarne wyposażone są np.w funkcje zagniatanie ciężkiego ciasta.
Zaletą produktów z tej kategorii jest przede wszystkim to, że wszystkie procesy odbywają się całkowicie automatycznie i nie wymagają ingerencji człowieka, w przeciwieństwie do mikserów ręcznych. Bardziej zaawansowane modele mają kilka trybów i dużą prędkość. Wybór konfiguracji trybu zależy od specyfiki ubijanego produktu. To znaczy, jeśli mówimy na przykład o żółtkach, w większości przypadków należy je ubić, aż się spienią. Aby to zrobić, ustaw najwyższą prędkość. Aby pracować z ciastem, wręcz przeciwnie, najlepiej zatrzymać się na powolnym lub średnim mieszaniu. Jeśli potrzebujesz wymieszać ciasto drożdżowe o gęstszej niż zwykle strukturze, najlepszym rozwiązaniem jest hak. Ma zakrzywiony kształt i w czasie obracania przetwarza cały obszar produktu bez naruszania ogólnej struktury.

 

Do czego służą miksery planetarne?
Miksery planetarne doskonale sprawdzają się zarówno w gastronomii jak i domowej kuchni. Podstawowym ich przeznaczeniem jest wyrabianie ciasta, ale posiadają one wiele innych bardzo przydatnych funkcji. A jest to uzależnione od klasy miksera i akcesoriów. Urządzenia wykorzystywane są do mieszania składników np. na dressing do sałatki, majonez, dip, koktajl, lody, pasztet.
Przykładem wielofunkcyjnego miksera planetarnego jest Sammic który służy do przygotowania ciasta na bułki, chleb, pierogi. Ponadto wyposażony jest w mieszadło do ubijania białek na bezy, suflety a także do mieszania majonezów oraz sosów. Innym przykładem profesjonalnego miksera planetarnego jest Turbo TRX-22, Sammic do miksowania i rozdrabniania żywności w naczyniach o pojemności do 800 litrów, dzięki czemu może być wykorzystywany w restauracjach i przemyśle spożywczym. Do użytku domowego sprawdzi się np. urządzenie Profi Line firmy Hendi do wyrabiania różnego rodzaju ciast i ubijania białek. Wszystkie modele znajdują się na stronie internetowej: https://hendi.com/pl/obrobka-mechaniczna/miksery-planetarne.

 

Czy warto kupić mikser planetarny?
Miksery planetarne staną się miłością od pierwszego wejrzenia dla wszystkich, którzy kochają kreatywność w kuchni. Ich płynne kształty odzwierciedlają kreatywnego ducha i pasję do gotowania. Każdy szczegół tych urządzeń został zaprojektowany w celu podkreślenia ich niezawodności, trwałości i wydajności, dzięki czemu staną się idealnymi towarzyszami w kuchni z imponującym zakresem funkcji. Przepisy nabierają kształtu dzięki niezawodnemu i wydajnemu pomocnikowi. Miksery pomogą Ci w każdym kulinarnym przedsięwzięciu, dodając wszechstronności Twoim przepisom. Dzięki standardowym i opcjonalnym akcesoriom możesz naprawdę pochwalić się swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Twoja kreatywność w końcu znalazła idealnego partnera.

 

Jeśli lubisz gotować lub prowadzisz gastronomię zakup miksera planetarnego będzie dobrym posunięciem. Uzyskasz wiele przyjemności podczas przygotowywania potraw i maksymalnie skrócisz czas przebywania w kuchni. Nie ważne czy planujesz piec ciasta, przygotowywać desery oraz inne potrawy, mikser sprawdzi się doskonale, dlatego warto go kupić. Mikser planetarny pozwoli Ci bez wysiłku wyprodukować litry domowego majonezu, zmiksować mięso mielone na kotlety doprowadzić je do pożądanej konsystencji, którą zwykle można uzyskać tylko przez długie i mocne ubijanie mięsa mielonego.