Messer i CVC finalizują przejęcie amerykańskiej części firm Linde i Praxair  

Firma Messer, specjalizująca się w dziedzinie gazów przemysłowych, z dniem 1 marca 2019 r. przejęła większość biznesu gazowego od Linde AG w Ameryce Północnej oraz niektóre działalności biznesowe Linde i Praxair w Ameryce Południowej. W tym celu, wspólnie z funduszem CVC Capital Partners VII („CVC”) powołano Messer Industries GmbH. Messer Industries zainwestuje w sumie około 3,6 miliarda USD (3,2 miliarda EUR). Do joint venture Messer wnosi większość swoich spółek zachodnioeuropejskich.

 

„Tworząc to strategiczne partnerstwo, wykorzystujemy wyjątkową okazję do powrotu na rynki Ameryki Północnej i Południowej. Dzięki temu Messer stanie się globalnym graczem w tym sektorze i umocni swoją pozycję największego na świecie, rodzinnego specjalisty w zakresie gazów przemysłowych. Jest to jedyna taka okazja w życiu,” stwierdza Stefan Messer, właściciel i Dyrektor Generalny Messer Group GmbH. „Planujemy w przeciągu kilku lat w pełni zintegrować joint venture z Messer Group, zarządzaną przez rodzinę. W średnioterminowej perspektywie chcemy wykorzystać fuzję obu firm, aby ponownie stać się globalnym graczem, obecnym na odpowiednich rynkach gazów przemysłowych”. Działalność Linde nabyta w USA, Kanadzie, Brazylii i Kolumbii wraz z chilijską częścią Praxair oraz około 5.400 pracowników, wygenerowała w 2018 roku sprzedaż na poziomie 1,8 miliarda USD (1,6 miliarda EUR), przy EBITDA w wysokości około 408 milionów USD (359 milionów EUR).

Messer Group obsługuje większość zachodnioeuropejskich firm w krajach Beneluksu, Danii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Portugalii, a także swoją algierską jednostkę w ramach joint venture. Około 830 pracowników Messer Group GmbH wygenerowało w 2018 r. sprzedaż o wartości 339 milionów EUR i EBITDA w wysokości 54 milionów EUR.

 

Messer – Gases for Life

Firma Messer założona w 1898 roku jest dziś największym na świecie, zarządzanym przez właścicieli, specjalistą w zakresie gazów technicznych, medycznych i specjalnych. Pod marką ‘Messer – Gases for Life’ firma oferuje produkty i usługi w Europie, Azji i obu Amerykach. Międzynarodowe działania są prowadzone z Bad Soden pod Frankfurtem nad Menem. Stefan Messer, właściciel i Dyrektor Generalny Messer Group GmbH, współpracuje z ponad 11.000* pracowników na całym świecie, zgodnie z określonymi zasadami: są to orientacja na klienta i pracownika, odpowiedzialne zachowanie, odpowiedzialność korporacyjna, doskonałość oraz zaufanie i szacunek. Messer Group GmbH wygenerowała w 2018 roku skonsolidowaną sprzedaż na poziomie 1,3 miliarda EUR.

* w tym z dniem 01.03.2019 w spółce Messer Industries GmbH z konsolidacją kapitałową

 

 

CVC Capital Partners

CVC Capital Partners jest wiodącą firmą doradztwa inwestycyjnego w zakresie private equity i inwestycji. Założona w 1981 roku, firma zatrudnia obecnie ponad 450 pracowników w 24 biurach Europy, Azji i USA. Na dzień dzisiejszy CVC zarządza łącznie ponad 69 miliardami USD zainwestowanych w aktywa, w około 72 firmach na całym świecie, które zatrudniają ponad 200.000 pracowników w wielu lokalizacjach. Wszystkie te spółki portfelowe reprezentują łączną sprzedaż przekraczającą 150 miliardów USD. Więcej informacji na temat CVC można znaleźć na stronie: www.cvc.com

 

 

Materiał zdjęciowy:

Zdjęcia związane z Messer można pobrać w jakości wydruku z obszaru prasy na www.messergroup.com.