Maksymalna wszechstronność, wysoka wydajność: PROVISUR® Technologies prezentuje maszyny formujące Formax® NovaMax® 150 i NovaMax® 400

Provisur Technologies, wiodący producent przemysłowego sprzętu do przetwarzania żywności z siedzibą w Chicago, Illinois, przedstawia nowe maszyny formujące NovaMax 150 i NovaMax 400. Maszyny NovaMax zostały zaprojektowane do hamburgerów wołowych i nuggetsów z kurczaka, ale oferują również wysoką wydajność formowania dla alternatywnych produktów białkowych, karmy dla zwierząt, smakołyków, leków, produktów piekarniczych i innych. Idealne dla małych i średnich zakładów, fomierki NovaMax są wszechstronne i elastyczne: NM 150 można łatwo rozbudować do NM 400 w miarę rozwoju firmy i zwiększania możliwości produkcyjnych. A wszystko to można osiągnąć za ułamek kosztów nowej maszyny.

 

Precyzyjne formowanie
Nowe formierki NovaMax wyposażone są w hydrauliczny system kompresji, który umożliwia precyzyjną kontrolę przepływu produktu podczas każdego cyklu napełniania. Zapewnia to dokładne napełnianie, stałą kontrolę wagi i jednolite formowanie: nuggetsy z kurczaka są idealnie uformowane; hamburgery wołowe są precyzyjnie wykonane, z papierem lub bez. Ślimak podawczy zapobiega obijaniu się lub wypracowaniu i zachowuje idealną teksturę każdego produktu. Pojedynczy pionowy tłok działa pojedynczo dla dużych objętościowo burgerów, ale również obsługuje kilka nadzień dla mniejszych burgerów i nuggetsów. Pokrętło i wskaźnik ciśnienia znajdują się w zasięgu ręki i umożliwiają regulację ciśnienia formowania w razie potrzeby.


Zaawansowane sterowanie, trwała konstrukcja
Technologia nowej generacji zastosowana w maszynach NovaMax 150 i NovaMax 400 jest zamknięta w prostej, solidnej konstrukcji, która zapewnia trwałość i niezawodność. Pojemność leja zasypowego w przypadku obu maszyn wynosi 500 funtów / 230 kg. Typowa przepustowość dla NM 150 wynosi 2250 funtów/h / około 1020 kg/h, a dla NM 400 3250 funtów/h / 1470 kg/h. Może się to różnić w zależności od specyfikacji aplikacji, wymagań produkcyjnych i surowca.

 

Najnowocześniejsze sterowanie elektroniczne obejmuje przyjazny dla użytkownika sterownik PLC i interfejs HMI pokazujący dane dotyczące produkcji, obsługi i rozwiązywania problemów, co umożliwia szybkie czasy reakcji i elastyczne zmiany produktu. Niższe koszty energii i mniejsza liczba części zużywających się dopełniają wielu udoskonaleń, które sprawiają, że maszyny NovaMax 150 i NovaMax 400 są doskonałym sposobem na zwiększenie przepustowości i zmniejszenie przestojów.

 

Maszyny te zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej higieny. Szczelne szafki ze stali nierdzewnej są wyposażone w dmuchawę w celu zmniejszenia wilgotności i kontroli temperatury. Operator może łatwo zdjąć części, takie jak śruba podająca, w celu czyszczenia i sanityzacji.

 

Kompleksowa obsługa klienta
Rozbudowany pakiet usług wsparcia klienta firmy Provisur zapewnia szkolenie w zakresie obsługi maszyn, zdalną diagnostykę usterek i nadzorowaną konserwację zapobiegawczą na całym świecie. Firma jest zaangażowana w poprawę wyników finansowych swoich klientów przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku.

 

Technologie Provisur
Provisur® Technologies z Chicago, Illinois, USA, z kilkoma oddziałami w Europie, specjalizuje się w innowacyjnych maszynach przemysłowych do przetwarzania żywności, jak również w zintegrowanych systemach produkcyjnych dla szerokiej gamy produktów końcowych. W ramach grupy firmy działa kilka znanych i cenionych marek, które należą do liderów technologicznych w branży. Dzięki swojemu portfolio produktów, podzielonemu na obszary krojenia (Cashin®, Formax®, Hoegger®, MultitecTM), dalszej obróbki (Weiler® i Formax®), DMC (Lutetia®), separacji (AM2C®, Beehive®, Hoegger®) i CookChill (Hoegger®), Provisur zapewnia przedsiębiorstwom przetwórstwa spożywczego maksymalnie wydajne rozwiązania dla wymagań każdej wielkości.  Provisur – nieskończone możliwości

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Provisur www.provisur.com, skontaktuj się z nami pod adresem  info@provisur.com. lub naszym przedstawicielstwem w Polsce:

 

Promatec Sp. z o.o.

11 Listopada 96,

05-092 Łomianki,

T: +48 22 768 64 00

e-mail: info@promatec.com.pl