Łatwiejsza obsługa, większa precyzja i trwałość – lepsza wydajność: trymery Quantum Flex® firmy Bettcher są doskonałym rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie bardziej optymalnych i rentownych procesów w branży drobiarskiej.

Rosnące na całym świecie zapotrzebowanie na mięso drobiowe wymaga podjęcia działań zapewniających pokrycie tego zwiększonego popytu. Dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi tnących, procesy technologiczne w branży drobiarskiej można uprościć i w istotny sposób uzyskać większą wydajność. Firma Bettcher Industries Inc. zaprojektowała w tym celu specjalną linię mniejszych trymerów Quantum Flex®: te wyjątkowo poręczne urządzenia upraszczają wykrawanie mięsa a ich lekka i ergonomiczna konstrukcja umożliwia bardziej precyzyjną i efektywną pracę oraz pozwala na większy uzysk mięsa.

 

Mięso drobiowe jest chętnie kupowane i konsumowane na całym świecie. W latach 1990-2020 jego produkcja wzrosła o 87,7 mln ton, a według prognoz OECD do roku 2028[1] wzrośnie o kolejnych 14 mln ton. Mięso z kurczaka i indyka jest bardzo popularne wśród konsumentów, głównie ze względu na jego wszechstronność oraz niską zawartość tłuszczu.

 

Oprócz mięsa drobiowego z piersi, dużą popularnością cieszy się również ciemniejsze i wyjątkowo delikatne mięso z ud kurczaka, charakteryzujące się bardziej intensywnym smakiem. Ubojnie i przemysł mięsny dostosowały się do tego i obecnie oferują coraz bardziej popularne wytrybowane udka z kurczaka. Zakłady produkcyjne muszą przy tym sprostać niezwykle wysokim standardom.

 

Wyjątkowa jakość – opłacalność procesu

Uzyskanie smacznego mięsa z udek jest dużym wyzwaniem dla branży drobiarskiej. Po wytrybowaniu kości, mięso musi być czyste, pozbawione odłamków i wyglądać apetycznie. Jednocześnie przy produkcji mięsa należy uwzględnić opłacalność procesu. Szczególnie w przypadku przetwarzania ręcznego, wydajność jest często trudna do oszacowania i zależy od technologicznego zaawansowania urządzeń dostarczanych pracownikom. Straty w wydajności i jakości spowodowane zmęczeniem operatora na skutek długotrwałego używania urządzeń wykrawających podczas produkcji można zminimalizować.
W poszukiwaniu rozwiązań dla tych wyzwań branża drobiarska otrzymuje stałe wsparcie ze strony Bettcher Industries Inc. Siedziba główna firmy znajduje się w Ohio, w USA, natomiast europejska siedziba główna, Bettcher GmbH, znajduje się w Dierikon w Szwajcarii i świadczy usługi bezpośredniej sprzedaży na wielu rozwijających się rynkach. Bettcher jest wiodącym na świecie dostawcą innowacyjnych, wysokowydajnych urządzeń tnących i okrawających do zastosowań w przetwórstwie żywności, w tym w przemyśle drobiarskim. Gama niezwykle przyjaznych dla użytkownika i wydajnych urządzeń firmy Bettcher zapewnia optymalizację procesów, co skutkuje znacznym wzrostem wydajności. Doskonałym tego przykładem jest mały, wszechstronny i łatwy w obsłudze trymer Quantum Flex® 620 z najnowszej generacji urządzeń Bettcher – idealny trymer dla przemysłu drobiarskiego. Pozwala on m.in. na oddzielenie delikatnego mięsa z udka od kości.

Trymer Quantum Flex® – lekki, łatwy w obsłudze i ergonomiczny

W porównaniu z tradycyjnymi trymerami, Quantum Flex® charakteryzuje się znacznie lepszą obsługą i wieloma funkcjami zapewniającymi płynną pracę. Jak wszystkie urządzenia z serii Quantum Flex®, jest on o około 15 procent lżejszy od swojego poprzednika. Zmniejszona waga ułatwia optymalną, energooszczędną obsługę, a tym samym zmniejsza oznaki zmęczenia nawet podczas długotrwałego procesu trybowania. Uchwyty kciuków z wyprofilowaną, pochłaniającą drgania powierzchnią dają użytkownikowi niezawodną kontrolę nad urządzeniem. Ponadto proste ustawienie dla lewo- i praworęcznych operatorów umożliwia obsługę oburęczną i elastyczność użytkowania. Ta ergonomiczna konstrukcja prowadzi do większej precyzji podczas cięcia i wykrawania. Rezultatem są wysokiej jakości produkty mięsne z czystymi, gładkimi powierzchniami, które wymagają mniejszej ilości poprawek.
Trymery z serii Quantum Flex® charakteryzują się wyjątkowo solidną konstrukcją. Spełniają one najbardziej restrykcyjne wymagania, a ich wytrzymałe ostrza umożliwiają szybkie tempo pracy. Zużycie energii jest stosunkowo niskie, a mniejsze wymogi w zakresie konserwacji obniżają koszty eksploatacji urządzeń.

 

Wyjątkowa elastyczność – przystosowany do wszystkich silników Bettcher

Kolejną cechą trymerów Quantum Flex®, która jest niezwykle istotna dla klientów firmy Bettcher – zarówno z branży drobiarskiej jak i pozostałych branż przetwórstwa mięsa i ryb – jest ich kompatybilność z każdym silnikiem Bettcher. Ten zaprojektowany z myślą o komforcie operatora lekki trymer, podobnie jak wszystkie inne modele z serii Quantum Flex®, może być używany ze wszystkimi silnikami Bettcher: silnikiem UltraDrive® serii II, silnikiem UN-84 oraz silnikiem Whizard Quantum® – uchwyt tworzy idealną całość z każdym z nich. Dzięki wielu zoptymalizowanym funkcjom w zakresie ergonomii, efektywności energetycznej i wydajności, trymery z serii Quantum Flex® firmy Bettcher od dawna dały się poznać jako urządzenia nie do zastąpienia w przemyśle drobiarskim. Zwiększają one uzysk mięsa oraz jakość produktów końcowych, umożliwiając producentom sprostać rosnącemu na całym świecie zapotrzebowaniu na mięso drobiowe.

 

 

O firmie Bettcher Industries

Bettcher Industries jest firmą produkcyjną zintegrowaną pionowo, posiadającą certyfikat ISO 9001:2015, ogólnoświatową bazę klientów oraz oddziały sprzedaży bezpośredniej i obsługi klienta w ponad 70 krajach.

Dzieki przejęciu firm Gainco, Cantrell, Tarheel Distributors oraz założeniu Exsurco Medical, przedsiębiorstwo zajmuje czołowe miejsce wśród producentów innowacyjnych urządzeń dla przetwórstwa spożywczego, gastronomii, sektora przemysłowego, medycznego i innych zastosowań.

Firma została założona w 1944 roku i od 75 lat z powodzeniem wprowadza na rynek swoje innowacje. Bettcher posiada prawie 100 aktywnych amerykańskich i międzynarodowych patentów.

 

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.bettcher.com.

[1] Source: FAO/OECD Agricultural Outlook