Kolejna edycja chorzowskich Targów Technologii Przetwórstwa Spożywczego Gastrosilesia już za nami!

Firma Weindich Sp. J. – organizator targów Gastrosilesia 2014r, już po raz trzeci na terenie swojej siedziby  (przy ul. Adamieckiego 8 w Chorzowie) gościła ponad 60 wystawców z kraju i zagranicy, a także około 2000 zaproszonych gości i specjalistów z sektora Ho-Re-Ca i nie tylko. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że chorzowskie Targi to przedsięwzięcie non profit, które swoim patronatem objęło m.in.: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Miasto Chorzów,  Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach i śląski Cech Gastronomii.
„Tegoroczna edycja miała szczególne znaczenie z uwagi na towarzyszące jej hasło przewodnie: Dzisiaj rządzi Gastronomia. Podjęliśmy próbę wsparcia śląskiej gastronomii i z pełną odpowiedzialnością możemy już dziś powiedzieć, że nasze starania zakończyły się pełnym sukcesem.  Cieszy nas powszechnie wyrażana opinia, że organizowane przez nas targi to jedno z najważniejszych branżowych spotkań specjalistów” – mówi właściciel  firmy Weindich Sp. J.  Pan Jerzy Weindich.
=
„Dzisiaj rządzi Gastronomia” i wspiera akcję: Jedz polskie jabłka od grupy producentów owoców  La-Sad.
Jabłka  były obecne wszędzie, zarówno przy scenie, na stoiskach wystawców jak i sali konferencyjnej czy w centrum kulinarnym.
=
Najważniejsze wydarzenia 3 edycji targów rozgrywały się w Sali konferencyjnej, Centrum Kulinarnym oraz w Halach wystawienniczych.
=
W targowej sali konferencyjnej seminaria branżowe i prelekcje wzbudzały powszechne zainteresowanie gości. Panele dyskusyjne prowadzone przez Marcina Zarębskiego, Daniela Szosteka, Tomasza Nowaka czy Piotra Jaworskiego wypełniały ją  po brzegi. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wykłady poświęcone: zdrowemu odżywianiu w sektorze budżetowym czy technikom pozyskiwania i utrzymywania Klienta w nowoczesnej gastronomii.
=
Twarzami kampanii medialnej targów byli: zwycięzca II edycji programu telewizyjnego Top Chef: Sebastian Olma oraz uczestnik programu Paweł Kibart. Szefowie kuchni zaprezentowali swoje umiejętności w trakcie dwóch pokazów kulinarnych zorganizowanych w Centrum Kulinarnym.

=
Konkurs:  I Kulinarny Puchar Śląska dla szkół gastronomicznych
Niewątpliwe jednym z najbardziej oczekiwanych punktów targów była prowadzona w Centrum Kulinarnym rywalizacja pomiędzy szkołami gastronomicznymi. Wybrane na drodze kwalifikacji 6 drużyn z regionu śląskiego dzielnie walczyło o I Kulinarny Puchar Śląska.
=
W skład jury weszły: znane autorytety kulinarne, członkowie Stowarzyszenia Euro- Toques oraz eksperci kulinarni z rozmaitych kuchni regionalnych: Wiesław Ambros (Przewodniczący Jury) , Dariusz Wójcik, Krzysztof Gawlik, Marek Rybacki, Szymon Szlendak, Mariusz Gachewicz, Sebastian Humski, Śląski Kurator Oświaty i przedstawiciel organizatora -Adam Wagner.

Zwycięska ekipa z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej otrzymała: I Kulinarny Puchar Śląska, a także bon o wartości 3000 zł do wykorzystania na zakup sprzętu gastronomicznego w sklepie firmowym Weindich oraz do wyboru staż w kuchni do wyboru: w Hotelu & Restauracji Marysin Dwór w Katowicach lub w jednym z sieci hoteli Sylehotels: Arsenal Palace. Również Śląski Kurator Oświaty ufundował nagrodę specjalną Dla najlepszej potrawy i ekipy zwycięskiej z Bielska-Białej.
=
W czasie kiedy na terenie Targów odbywały się pokazy i prelekcje na głównej hali targowej
prezentowane były najnowsze technologie i rozwiązania stworzone z myślą o nowoczesnej gastronomii. Goście mogli w praktyce poznać zalety mobilnych kontenerów gastronomicznych, systemów sprzedaży samoobsługowej  oraz uzyskać porady prawne, architektoniczne czy też sanitarne. Dopełnieniem owocnych spotkań biznesowych były pokazy kuchni molekularnej, sztuki barmańskiej i mody branżowej
=
Już dziś możemy śmiało powiedzieć, że impreza zakończyła się pełnym sukcesem dlatego też z radością zapraszamy Państwa na kolejną edycję targów Technologii Przetwórstwa Spożywczego w 2016r! Do zobaczenia!

 

=

=

>> WIĘCEJ ZDJĘĆ MOŻNA POBRAĆ TUTAJ