Kiełbasa w regionalnych daniach

Jesienna aura za oknem nie sprzyja długim spacerom i aktywności. I choć za oknem ponuro i pada, to jesień ma swoją magię. Jesienią chętniej sięgamy po dania syte i rozgrzewające. Jesień to czas na dania rozgrzewające i przede wszystkim mięsne, do których doskonale komponują się sezonowe grzyby, dynia, cukinia czy papryka. Świetnym dodatkiem do takich dań jest aromatyczna kiełbasa wysokiej jakości, która nadaje dodatkowo daniom ciekawego smaku.

_

Wśród jesiennych smaków dominującą rolę odgrywają warzywa sezonowe jak dynia, cukinia, czy kabaczek. Są uniwersalne i mają wszechstronnie zastosowanie w kuchni, a w zależności od dodatków zmieniają swój smak i aromat. Jesienią chętniej w naszym menu goszczą zupy kremy, które są pożywne i dają nieograniczone praktycznie możliwości doboru dodatków. Aromatyczne zupy z dyni, czy cukinie doskonale komponują się z kiełbasianymi chipsami z krakowskiej suchej z certyfikatem QAFP.

Jesienne inspiracje, to także dania jednogarnkowe, bazujące na aromatach cukinii, kabaczków, patisonów czy pieczonej papryki. Bigos albo leczo z tych popularnych warzyw dyniowatych z dodatkiem duszonej kiełbasy podwawelskiej ekstra i pasty pomidorowej, to niewątpliwie strzał w dziesiątkę! Kulinarnym smakoszom ceniącym w kuchni oryginalność, polecamy zapiekankę warzywno-mięsną z wykorzystaniem kiełbasy żywieckiej i sosu na bazie skarmelizowanych śliwek i octu.

_

Dania jednogarnkowe, niezwykle sycące i aromatyczne to wyróżnik kuchni kresów wschodnich. Unikatowość tych dań, ich regionalna specyfika, a także bogactwo smaków i aromatów stanowi najwyższą, autentyczną i wyjątkową wartość tych okolic. A do rozpoznawalnych produktów należą właśnie kampanijne kiełbasy: podwawelska ekstra, żywiecka i krakowska sucha.

_

O tych kiełbasach jest ostatnio głośno, głównie za sprawą kampanii informacyjno-promocyjnej pt. „Linia produktów z Łukowa – Gwarancją Jakości QAFP”. Kampania promuje trzy specjały, które są certyfikowane w systemie QAFP, co gwarantuje ich wysoką jakość i wyjątkowy, naturalny smak. Z czego to wynika? Przede wszystkim, z jakości surowca użytego do produkcji. Kiełbasy te pochodzą ze sprawdzonego surowca z wiarygodnej, certyfikowanej hodowli, a sposób ich wytwarzania kontrolowany jest na każdym etapie. Tradycyjne receptury, naturalne przyprawy i przestrzeganie restrykcyjnych wymogów przy produkcji czynią te produkty prawdziwymi rarytasami. Jakość związana z surowcem gwarantuje niebywały smak, co z pewnością zachęci konsumentów do wykorzystania kiełbas w jesiennych daniach.

www.odadojakosci.pl