ISHIDA pomaga PIPERS CRISPS koncentrować się na jakości

Wydajność i efektywność naważarek wielogłowicowych Ishida  w firmie Pipers Crisps, specjalizującej się w produkcji chipsów, odgrywa kluczową rolę w nieustannym sukcesie firmy, która w okresie ostatnich pięciu lat odnotowywała roczny wzrost produkcji rzędu 38 – 45 procent.

Najnowszy model naważarki w zakładzie firmy w Brigg w hrabstwie Lincolnshire  to 14-głowicowa naważarka serii CCW-R, model o specjalnej specyfikacji do chipsów, zaprojektowany tak, by naważał produkt szybko i delikatnie.  Nowa linia do pakowania zawiera także nowoczesną, automatyczną wagę kontrolną Ishida DACS-G do przeprowadzania ostatecznej kontroli jakości.

    —

W naważarce wielogłowicowej serii R zastosowano sprawdzoną, opracowaną przez firmę Ishida technologię serii R, w skład której wchodzi unikatowe oprogramowanie kombinacji kalkulacyjnej, 5-stopniowy filtr cyfrowy, oprogramowanie antywibracyjne  podłogi i wyprodukowane przez firmę Ishida tensometry zapewniające niezwykłą dokładność przy jednoczesnej dużej wydajności.

    —
W firmie Pipers Crisps naważarka uzyskuje wspaniałą dokładność w granicach 1% masy zadanej przy wydajności 80 opakowań na minutę w przypadku torebek 40 gramowych i 28 opakowań na minutę w przypadku torebek 150 gramowych. Naważarka może pracować z wydajnością 120 torebek na minutę.

    —
W automatycznej wadze kontrolnej Ishida DACS-G zainstalowany jest, zaprojektowany przez firmę Ishida, niezwykle szybki i dokładny tensometr cyfrowy, charakteryzujący się wysoką niezawodnością pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Unikatową cechą tensometru jest możliwość przestawiania go na każdy z dwóch zakresów ważenia.

    —
Założona w roku 2004 firma Pipers Crisps produkuje chipsy ziemniaczane w asortymencie premium. Firma produkuje chipsy z ziemniaków od lokalnych dostawców a do nadania im smaku stosuje najlepsze przyprawy. Tak powstają popularne odmiany chipsów o smakach Octu Cydrowego , Soli Morskiej,  Sera Cheddar z Farmy Lye Cross i Cebuli, a także innowacyjne smaki jak Ostry Pomidor, Chilli i najnowszy– Chorizo, o smaku hiszpańskiej kiełbasy. Firma produkuje 288 kilogramów chipsów ziemniaczanych na godzinę, co daje 1,5 miliona torebek miesięcznie.
    —
W całej produkcji najważniejsza jest koncentracja na jakości, a zależy ona od używanych przez firmę urządzeń, jak wyjaśnia to dyrektor operacyjny Shaun Watson:
    —
– Stosujemy najlepsze ziemniaki i przyprawy, by zapewnić konsumentowi wyraźny smak, a stosowane przez nas opakowania odzwierciedlają wysoką jakość naszego produktu. Ważny jest również fakt, że nasze opakowania zawierają dokładną i powtarzalną masę produktu, a to właśnie dzięki wagom firmy Ishida.  Równie ważna jest obsługa serwisowa, i także na tym polu Ishida wykazuje najwyższe zaangażowanie. Urządzenia są niezawodne, lecz gdy wystąpi jakiś problem, Ishida zawsze rozwiązuje go szybko i skutecznie, tak by nie ucierpiała nasza produkcja.
    —
    —EDITORIAL ENQUIRIES:
Bob Bushby/John Atkin
Nielsen McAllister PR Limited
    —
Tel: 44 1332 293939
Fax: 44 1332 382202
Email: info@nmpr.co.uk
www.nmpr.co.uk

    —

SALES/READER ENQUIRIES:
Julian Krupski
Fenix Systems sp. z.o.o.
Ul. Dzikich Gesi 71
Jesowka
05-502 Piaseczno
Poland

Tel: 48 22 715 5253
Fax: 48 22 756 56 76
Email: wykrota@fenixsystems.com.pl