Indywidualne podejście do każdego klienta

Spółka Fcase Sp. z o.o. sp.k., wchodząca w skład Grupy FABIOS, założona została w 2013 roku. Firma specjalizuje się w produkcji jadalnych osłonek kolagenowych w małych kalibrach dla wyrobów wędliniarskich. Zakład produkcyjny znajduje się w miejscowości Jawornik k. Myślenic.

 

Fcase Sp. z o.o. sp.k. to firma powstała z myślą o stworzeniu najwyższej jakości kolagenowych osłonek jadalnych. Punktem wyjścia do podjęcia tematu produkcji osłonek jadalnych były nowoczesne i w pełni zautomatyzowane procesy produkcji kiełbas. Dzisiaj, jako jedyny w Polsce i jeden z wiodących na świecie producent kolagenowych osłonek jadalnych do produktów mięsnych, Fcase może poszczycić się szerokim portfolio, w którym każdy klient znajdzie coś dla siebie. Specjalnie wyselekcjonowany surowiec pozyskiwany ze skór bydlęcych, w połączeniu z innowacyjną technologią produkcji oraz wieloletnim doświadczeniem najwyższej klasy specjalistów, pozwalają wytwarzać produkty znajdujące swoich fanów na wszystkich kontynentach naszego globu.
Fcase Sp. z o.o. sp.k. to firma współpracująca i dostarczająca swoje wyroby do największych sieci producenckich na całym świecie. W związku z tym, zadowolenie klientów oraz finalnych konsumentów wyrobów wędliniarskich stanowi nadrzędny element wskazujący kierunki rozwoju firmy. W 2022 roku w ofercie firmy Fcase pojawiła się nowa linia produktów EasyBite, będąca odpowiedzią na coraz wyższe wymagania jakościowe klientów. Osłonki jadalne EasyBite charakteryzują się doskonałą przywieralnością do farszów mięsnych, powodując, że stają się integralną i nieodłączną częścią produktu finalnego. Innowacyjna technologia zastosowana w procesie produkcji osłonek EasyBite zapewnia doskonałą zgryzalność kiełbasek. Wysoka elastyczność włókien kolagenowych w osłonkach EasyBite pozwala zapewnić stabilną, ciągłą i efektywną produkcję. Osłonki dostosowane do potrzeb klienta zapewniają wysokowydajną pracę na automatycznych urządzeniach nadziewających.

 

W swojej ofercie firma Fcase posiada osłonki przeznaczone do wyrobów parzonych, parzono wędzonych, suszonych czy też surowych – poddawanych smażeniu. Dzięki wysokiej przepuszczalności pary wodnej oraz dymu wędzarniczego, wytwarzanie takich produktów jak parówki czy kabanosy jest proste i szybkie. W ofercie firmy Fcase klienci znaleźć mogą również osłonki przeznaczone do produktów poddawanych procesom obróbki termicznej, a następnie smażeniu przez finalnych konsumentów. Mowa tutaj o produktach takich jak np. bratwurst czy inne kiełbaski grillowe. Osłonki EasyBite to nie tylko produkty proste. Firma Fcase w swojej ofercie posiada jadalne osłonki kolagenowe w kształcie wianka, pozwalające uzyskać efekt zakrzywienia znany z kiełbas produkowanych przy zastosowaniu jelit naturalnych.
Jak zostało wyżej wspomniane, jednym z kluczowych celów firmy Fcase jest zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów. Tym samym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, w 2024 roku firma rozpoczęła pełnoskalową produkcję osłonek jadalnych w kalibrze 14. Jest to najmniejszy obecnie kaliber znajdujący się w ofercie Fcase. Wprowadzenie na rynek osłonek w tym rozmiarze jest doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych i średnich producentów kiełbas i wędlin, którzy chcieliby poszerzyć swoją ofertę produktową o cienkie kabanosy, a nie mają obecnie możliwości inwestycji w nowoczesny park maszynowy.

 

Wielomilionowe inwestycje w park maszynowy oraz dynamiczny rozwój produktów wskazują, że firma Fcase to nie tylko producent osłonek kolagenowych, ale przede wszystkim godny zaufania partner w biznesie, który obserwuje trendy rynkowe i słucha swoich klientów.

 

Branża osłonek jest ściśle skorelowana z branżą mięsną. Jakie kierunki rozwoju przyjmuje Państwa firma w kontekście nowych trendów i zmieniającej się sytuacji na rynku?
Pogarszająca się sytuacja ekonomiczna ludzi i wzrost kosztów praktycznie w każdym obszarze naszego życia powoduje, że konsumenci wywierają nacisk na producentów kiełbas, oczekując wysokiej jakości produktów w atrakcyjnej cenie. To z kolei wymusza na producentach przeprowadzanie głębokiej optymalizacji kosztów. Produkcja kiełbas powinna być bardzo łatwa i wydajna, a produkty standaryzowane. Zastosowanie osłonek kolagenowych Fcase to rozwiązanie szyte na miarę potrzeb najbardziej wymagających klientów. Dzięki zastosowaniu osłonek jadalnych Fcase klienci uzyskują wysoką wydajność produkcji przy zachowaniu wspomnianej standaryzacji produktów. Szybkość realizacji zamówień i dostaw to również jeden z kluczowych elementów jakimi może poszczycić się nasza firma.

 

Rynek osłonek to nie tylko jadalne osłonki kolagenowe, ale również jelita naturalne czy też osłonki techniczne. Czym wyróżniają się Państwa produkty na tle konkurencji? Może raczej na tle tych produktów?
W tym miejscu należy zaznaczyć, że każdy z rodzajów osłonek charakteryzuje się indywidualnymi cechami i właściwościami, przez co bardzo ciężko jest porównywać ze sobą osłonki kolagenowe i np. celulozowe. Jednakże, jak wspomnieliśmy wyżej, tendencje rynkowe ulegają zmianom. Coraz częściej producenci, którzy dotychczas stosowali jelita naturalne, szukając oszczędności i większej wydajności swojej produkcji, pytają nas o osłonki kolagenowe. Zaletą tych osłonek jest wysoka i stabilna jakość. Mam tutaj na myśli przede wszystkim zawsze równy i stabilny kaliber osłonek. Dodając do tego doskonałą zgryzalność osłonek Fcase z linii EasyBite otrzymujemy produkt, który spełnia najwyższe wymagania konsumentów.

 

Jakie cechy Państwa firmy sprawiają, że zakłady mięsne chcą stosować osłonki kolagenowe Fcase?
Od samego początku istnienia naszej firmy, elementem na który kładziemy bardzo duży nacisk, jest indywidualne podejście do każdego klienta. Fcase to dzisiaj nie tylko produkcja i sprzedaż wysokiej jakości osłonek jadalnych, ale również wsparcie klientów. Doradztwo na każdym etapie procesu, od momentu doboru odpowiedniej osłonki do produktu, aż po wyrób finalny. Jesteśmy przekonani, że tylko w taki sposób możemy zbudować biznes oparty na wzajemnym zaufaniu, budując długoterminowe partnerstwo.

 

Za pomocą jakich kanałów można nabyć Państwa produkty?
Kolagenowe osłonki jadalne Fcase dostępne są u naszych dystrybutorów operujących na terenie Polski. Dzięki ścisłej współpracy z naszymi partnerami, jesteśmy w stanie dotrzeć szerokiej gamy producentów. W szczególnych przypadkach możliwa jest również współpraca bezpośrednia z naszą firmą.

 

W ciągu ostatnich dwóch lat do oferty Państwa firmy trafiło wiele nowych typów osłonek, również dedykowanych do konkretnych produktów. Mówimy tutaj przede wszystkim o nowej linii produktów EasyBite. Jak wprowadzenie nowych produktów wpłynęło na rozwój Państwa firmy i postrzeganie marki Fcase na rynku?
Stworzenie nowych produktów dedykowanych spowodował, że nasza firma zdołała dotrzeć ze swoją ofertą do segmentów rynku, w których wcześniej nie byliśmy aktywni, bądź trudno było rywalizować z konkurencją. Dzięki implementacji osłonek EasyBite do oferty, Fcase zyskał produkty przeznaczone do kiełbasek grillowanych, jak np. bratwurst, czy też surowych poddawanych smażeniu typu breakfast. Bardzo dobra zgryzalność osłonek EasyBite daje nam również możliwość rywalizacji z jelitami naturalnymi, które, jak wiemy, charakteryzują się największą rozpoznawalnością wśród konsumentów produktów tradycyjnych, wędzonych. Dzięki powyższym rozwiązaniom, nasza firma stała się wiodącym dostawcą osłonek kolagenowych, a marka Fcase znana jest nawet w najdalszych zakątkach świata.

 

Mówi się, że producenci osłonek do wędlin i kiełbas poniekąd kształtują ich wygląd. W jaki sposób Państwa firma pomaga producentom wędlin stawać się bardziej konkurencyjnymi na rynku?
Pomagamy naszym klientom stawać się bardziej konkurencyjnymi na rynku poprzez indywidualne podejście do każdego z nich. Wsłuchujemy się w ich potrzeby i pomagamy w doborze najlepszych rozwiązań. Jesteśmy otwarci również na nowe projekty i pomysły. Dowodem na to jest szeroki wachlarz kolorów naszych osłonek, dostępny w ofercie Fcase. Ponadto indywidualnie podchodzimy do marszczenia osłonek dla naszych klientów, mając możliwość marszczenia w konkretnej – dedykowanej długości.

 

Jakie korzyści uzyskują zakłady mięsne współpracując z firmą Fcase?
Współpraca z naszą firmą wymiernie wpływa na optymalizację procesów produkcji w zakładach mięsnych. Klienci pozyskują najwyższej jakości osłonki kolagenowe, a budowanie długoterminowej partnerskiej relacji biznesowej pozwala na szybki rozwój produktów.

 

W jaki sposób klienci mogą zgłębić tematykę związaną z jadalnymi osłonkami kolagenowymi Fcase?
Każdy zainteresowany klient może znaleźć kluczowe informacje na temat naszych osłonek na stronie internetowej Fcase. Wszystkie są również dostępne u naszych dystrybutorów. Zachęcamy także do kontaktu z naszym biurem sprzedaży.
Należy podkreślić, że jako wiodący dostawca osłonek kolagenowych, bierzemy udział w wydarzeniach branżowych i targach przemysłu mięsnego. Również w roku 2025 planujemy swój udział w targach IFFA we Frankfurcie i już teraz chciałbym wszystkich zachęcić do odwiedzenia naszego stoiska. Będzie możliwość degustacji kiełbasek wyprodukowanych przez naszych partnerów w osłonkach jadalnych Fcase oraz wymiany spostrzeżeń dotyczących naszej branży.

 

Czy firma Fcase planuje w najbliższym czasie zaskoczyć na rynku jakimś nowym rozwiązaniem?
Ostatnie lata pokazały, że dynamika rozwoju naszej oferty jest bardzo wysoka. Bacznie przyglądamy się trendom rynkowym, wsłuchując się w jego potrzeby. Prowadzimy obecnie kilka interesujących projektów i myślę, że niedługo zaskoczymy naszych klientów ciekawymi rozwiązaniami.

 

Bartłomiej Gigoń
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu
Fcase Sp. z o.o. Sp.k.