IFFA – Wiodące międzynarodowe targi przetwórstwa mięsnego. Frankfurt nad Menem, 7. – 12.5.2016

Zbliża się kolejna edycja wiodących targów przetwórstwa mięsnego IFFA 2016

Targi IFFA – najważniejsze targi branży mięsnej we Frankfurcie nad Menem – to dla rzemieślniczych zakładów mięsnych doskonałe źródło inspiracji. Spotkania informacyjne na temat rzemieślniczej produkcji mięsa, nowych produktów i usług, konkursy na produkty najwyższej jakości organizowane przez Niemieckie Stowarzyszenie Rzeźników czy prezentacja licznych innowacji technologicznych to tylko niektóre powody, dla których warto odwiedzić targi IFFA 2016. „Na targach IFFA nie może zabraknąć żadnego przedstawiciela branży rzeźniczej. To bowiem jedyne takie wydarzenie, na którym będzie się można dowiedzieć, w jakim kierunku przemysł mięsny będzie się rozwijał w najbliższych latach”, mówi Heinz-Werner Süss, prezes Niemieckiego Stowarzyszenia Rzeźników. „Wiele prezentowanych tutaj trendów z pewnością będzie zyskiwać na znaczeniu w przyszłości również w rzemieślniczej produkcji mięsa.”

To najważniejsze spotkanie dla branży odbędzie się w terminie 7 – 12 maja 2016 we Frankfurcie nad Menem. Messe Frankfurt spodziewa się ok. 960 wystawców z 50 krajów. Przedstawią oni najnowsze rozwiązania dla branży. Powierzchnia wystawiennicza została zajęta w stu procentach – wyniesie ona 110.000 m2. Organizator oczekuje 60.000 odwiedzających z ponad 140 krajów.

„Targi IFFA odbywają się we Frankfurcie nad Menem od 45 lat i do tej pory uzyskały wiodącą pozycję na globalnym rynku przetwórstwa mięsnego. Jest to znacząca platforma, na której prezentowane są największe innowacje dla produkcji. (..) Cieszę się, że i w tym roku razem z naszymi partnerami mogę zapowiedzieć to wyjątkowe wydarzenie”, mówił Wolfgang Marzin, Przewodniczący Zarządu Messe Frankfurt.

Duży stopień internacjonalizacji wystawców oraz odwiedzających

Na ostatnią edycję targów (2013) przybyło 57 procent przedsiębiorców spoza Niemiec. Do pierwszej dziesiątki krajów, których reprezentowała największa ilość wystawców należały: Holandia, Hiszpania, USA, Francja, Dania, Austria, Wielka Brytania, Chiny oraz Polska. Ok. 400 wystawców reprezentowało natomiast rynek niemiecki.

Jeśli chodzi o odwiedzających, to i tu większość stanowili zagraniczni branżyści (61%). Szeroka oferta na targach IFFA przyciągnęła przedstawicieli przemysłu, rzemiosła oraz handlu m.in. z takich krajów jak: Rosja, Włochy, Holandia, Hiszpania, Polska, Austria, USA, Szwajcaria oraz Chiny.

Zmodernizowana powierzchnia wystawiennicza

W tym roku ekspozycję po raz pierwszy będzie można zobaczyć w hali 11. Zostanie tam przedstawiona kompletna oferta dotycząca pakowania, zaopatrzenia, technik pomiarowych i metod ważenia, a także przetwórstwa i cięcia. Wiodący producenci z segmentu rzeźnictwa, ćwiartowania oraz obróbki znajdą się natomiast w hali 9. Hala 8 będzie dedykowana przetwórstwu. Istotną część targów stanowić będzie dział skierowany do rzemieślniczych producentów mięsa w hali 4.1. To właśnie tu będzie można zapoznać się z ofertą najważniejszych wystawców działu „Sprzedaż – wszystko, czego potrzeba specjalistycznym sklepom mięsnym”, a także odwiedzić stoisko Niemieckiego Stowarzyszenia Rzeźników. W hali 4.0 zwiedzający będą mogli poznać trendy i nowości w zakresie wykorzystywanych do produkcji składników, przypraw, substancji pomocniczych, jelit i opakowań. Reprezentowane na targach przedsiębiorstwa są liderami rynku i ważnymi partnerami dla rzemieślniczego przetwórstwa mięsa.

IFFA 2016 – najważniejsze tematy

Globalny przemysł mięsny jest dynamicznym rynkiem, który cieszy się znacznym wzrostem. W krajach silnie zaludnionych m.in. w Azji, Ameryce Południowej, Europie Wschodniej oraz w Afryce obserwuje się zwiększony popyt na produkty mięsne. W związku z tym, zapotrzebowanie na wydajne urządzenia do przetwórstwa mięsnego w tych krajach również jest większy niż w innych regionach. Dużą rolę odgrywa jakość – coraz większą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa towarów. W krajach zachodnich w centrum zainteresowania znajdują się in. takie kwestie  jak optymalizacja produktywności poprzez wydajność energii, łatwe procesy czyszczenia, większą automatyzację oraz rozwiązania przyjazne dla środowiska.

W przemyśle mięsnym należy sięgnąć do tendencji oraz przyzwyczajeń konsumentów. Nowymi trendami są hasła takie jak dania typu convenience, „Walking Food” oraz produkty będące substytutem mięsa. Do istotnych zagadnień branżowych należą także inwestycje w rozwiązania wydajne energetycznie, uproszczenie procesów oraz ulepszenia w dziedzinie higieny zarówno w sprzedaży jak i w produkcji.

UWAGA!! Chętnych do udziału w zorganizowanym wyjeździe na targi IFFA 2016, przygotowanym przez nasze biuro, zapraszamy do kontaktu:

(22) 49 43 207 – p. Małgorzata Bednarska

malgorzata.bednarska@poland.messefrankfurt.com