Higieniczne, dopuszczone do kontaktu z żywnością, trwałe

Palety i skrzyniopalety z tworzywa sztucznego firmy Craemer dla branży logistyki żywności

 

Przy magazynowaniu, przetwarzaniu oraz transporcie surowców i składników w przemyśle spożywczym wymagany jest najwyższy poziom higieny. W przypadku wrażliwych procesów produkcyjnych i (wewnątrz)logistycznych konieczne jest stosowanie nośników ładunku, które spełniają najsurowsze wymogi higieniczne i specyfikacje prawne. Istotny wkład wnoszą tutaj dopuszczone do kontaktu z żywnością nośniki z tworzyw sztucznych Grupy Craemer – łatwe do czyszczenia, niezwykle wytrzymałe i trwałe. Modele europalet H1, L i TC oraz skrzyniopalet CB1 i CB3 nadają się szczególnie do wszelkich zastosowań higienicznych.

 

Grupa Craemer, doświadczony partner w logistyce żywności, jest pionierem w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych: już w 1967 roku Craemer opracował pierwszą na świecie jednoczęściową paletę z tworzywa sztucznego formowaną wtryskowo. Trwałość, higieniczność, wytrzymałość, wszechstronność, łatwość obsługi i niezawodność – to cechy oferowanego dziś przez Craemer asortymentu palet, skrzyniopalet i pojemników wykonanych z wysokiej jakości czystego polietylenu (PE), dopuszczonego do kontaktu z żywnością i nadającego się w 100% do recyklingu.
W przemyśle spożywczym obowiązuje następująca zasada: podczas produkcji, napełniania, pakowania, transportu i magazynowania wrażliwych surowców i towarów należy zagwarantować higieniczną i absolutnie niezawodną obsługę. Dla bezpieczeństwa procesów (technologicznych) i (wewnątrz)logistycznych firma Craemer oferuje nośniki ładunków z wytrzymałego tworzywa sztucznego, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, nośnością, niezawodnością procesową, opłacalnością i trwałością. Te innowacyjne rozwiązania branżowe nadają się do poolingu i mogą być uniwersalnie stosowane w całym łańcuchu logistycznym. Czy to w systemach automatycznych, czy przy użyciu wózków widłowych, w wysokich regałach lub podczas magazynowania – produkty firmy Craemer to gwarancja bezpieczeństwa obsługi.

 

EURO H1: Instytut naukowo-badawczy Fraunhofera potwierdza ponad dwunastoletni okres użytkowania
Firma Craemer opracowała paletę Euro H1 na początku lat 90. Od 1993 roku jest ona standardowo stosowana w przemyśle spożywczym i przejmuje wiodącą rolę w przemyśle mięsnym. Powszechnie używana do transportu standardowych systemów skrzyniowych, ta higieniczna paleta z centralną blokadą jest kompatybilna z euroskrzyniami E1, E2 i E3. Euro H1 firmy Craemer, która nadaje się do poolingu na terenie całej Europy, otrzymała znak jakości GS1. Instytut Fraunhofera w Dortmundzie (Niemcy) potwierdza niezwykłą trwałość oraz ponad dwunastoletni okres użytkowania. Oprócz przemysłu spożywczego, na tej jakości polegają również inne sektory przetwórstwa świeżej żywności, jak i branże zaopatrzeniowe (np. przemysł opakowaniowy).

 

EURO L1 i L3 z wytrzymałego PE o wszechstronnym zastosowaniu
Dzięki swoim wymiarom zewnętrznym (1200 mm długości, 800 mm szerokości, 150 mm wysokości) Euro L1 odpowiada dokładnie drewnianej europalecie. Jednak w przeciwieństwie do drewna, ta jednoczęściowa, formowana wtryskowo paleta z PE jest niezwykle wytrzymała i trwała – bez wytarcia i odprysków. Pięć profili usztywniających zwiększa jej nośność do 7.500 kilogramów w stanie statycznym i do 1.250 kilogramów w ruchu i w wysokim regale.
Równie wytrzymała i trwała jest paleta z tworzywa sztucznego L3 firmy Craemer, będąca rozwinięciem palety CR 3-5. Jest to uniwersalna paleta, optymalna dla przemysłu spożywczego i odpowiednia do całej gamy zastosowań. L3 przekonuje swoją wysoką nośnością (7500 kg statycznie, 2000 kg dynamicznie, do 2000 kg w wysokim regale) i antypoślizgowym pokładem. Podobnie jak L1, L3 jest standardowo wyposażona w pasy antypoślizgowe Palgrip na powierzchni odkładczej. Pozostałe cechy: w rozmiarze przemysłowym o długości 1200 milimetrów i szerokości 1000 milimetrów (wysokość 160 milimetrów), jest ona wyposażona w trzy spawane płozy z antypoślizgową powierzchnią Palgrip®, 5-milimetrowe krawędzie zewnętrzne i pięć zabezpieczonych przed korozją profili usztywniających.

 

Seria TC: całkowicie zamknięta i wyposażona w antypoślizgową powierzchnię Palgrip®
Całkowicie zamknięte palety z tworzywa sztucznego z serii TC firmy Craemer doskonale spełniają również wymagania przemysłu spożywczego oraz wszystkich powiązanych procesów logistycznych. Powlekana wierzchnia część i gładki spód powierzchni odkładczej palety TC Palgrip charakteryzują się doskonałymi właściwościami czyszczącymi, a pozbawiona szczelin i żeber konstrukcja tej solidnej i trwałej palety higienicznej, niezawodnie chroni przed wnikaniem zanieczyszczeń lub wody. W opcji ze zintegrowanymi, zabezpieczonymi przed korozją metalowymi profilami usztywniającymi można zwiększyć jej nośność w regale aż do 2000 kilogramów. Zaoblone krawędzie płóz umożliwiają wjazd wózkami paletowymi również od dłuższego boku palety.
Paleta TC dostępna jest opcjonalnie z powierzchnią odkładczą pokrytą w całości antypoślizgową powłoką Palgrip®. Wysokiej jakości struktura Palgrip® zapewnia doskonałą przyczepność ładunku do palety nawet w wilgotnym środowisku, a tym samym gwarantuje niezawodność procesów logistycznych. Stabilna wymiarowo paleta TC dostępna jest w wymiarach Euro 1200 na 800 milimetrów z trzema płozami (TC1) oraz w wymiarach przemysłowych 1200 na 1000 milimetrów z trzema (TC3) lub pięcioma płozami (TC3-5). Wysokość palet TC wynosi 160 milimetrów.

 

Alternatywa H1: zamknięta paleta z tworzywa sztucznego TC1 z gładką powierzchnią
Idealną alternatywą dla palet H1 do zastosowań higienicznych i przenoszenia ciężkich ładunków o wadze do 1750 kg w wysokich regałach jest paleta TC1 firmy Craemer. Gładka powierzchnia tej całkowicie zamkniętej palety z tworzywa sztucznego wyznacza nowe standardy na rynku. Dzięki opatentowanej geometrii spoiny dolnej i górnej części powierzchni odkładczej, ta paleta z tworzywa sztucznego pozostaje całkowicie zamknięta nawet przy intensywnym użytkowaniu, i tym samym nie pozostawia miejsca na wnikanie wody lub kontaminację przez mikroorganizmy.

 

Skrzyniopalety CB1 i CB3 do higienicznej obsługi branży logistycznej
Do higienicznego transportu wielkogabarytowych surowców i składników, takich jak np. kawałki mięsa, idealnie nadaje się skrzyniopaleta CB firmy Craemer. Gładkie ścianki wewnętrzne skrzyniopalet CB z dopuszczonego do kontaktu żywnością PE zapewniają łatwe i sterylne czyszczenie. W skrzyni o ładowności 700 kg można w higieniczny sposób przechowywać i transportować szczególnie wrażliwe towary. Proces jednoczęściowego formowania wtryskowego eliminuje wszelkie szczeliny – nie ma więc możliwości rozwoju bakterii. Skrzyniopaleta CB produkowana jest z trzema płozami, co czyni ją szczególnie wytrzymałą. Dodatkowe ożebrowanie służy jako ochrona przed uderzeniami i zwiększa odporność skrzyń na uszkodzenia przez końcówki wideł wózka. Zintegrowane trzpienie blokujące na wszystkich narożnikach zapewniają bezpieczny transport i przechowywanie. Skrzyniopaleta dostępna jest w rozmiarze Euro (CB1: 1200 x 800 mm) i przemysłowym (CB3: 1200 x 1000 mm). Solidna pokrywa, również wykonana z higienicznego, dopuszczonego do kontaktu z żywnością PE, stanowi optymalne uzupełnienie oraz chroni przewożony towar i minimalizuje uszkodzenia produktów.
Wszystkie palety i skrzyniopalety wielokrotnego użytku firmy Craemer mają jedną wspólną cechę: dzięki wysokiej jakości wykonania zachowują swój kształt nawet przy intensywnym użytkowaniu i rosnącym obiegu – co czyni je trwałymi i ekonomicznymi. Ponadto te wytrzymałe nośniki ładunku mogą wytrzymać temperatury od minus 30 do plus 40 stopni Celsjusza, a krótkotrwale nawet do 90 stopni Celsjusza. Palety Craemer dostępne są opcjonalnie z transponderami RFID dla bezproblemowego monitorowania. Pola do nadruku zapewniają miejsce na spersonalizowany logotyp, opis lub numerację.

 

O Grupie Craemer
Ta rodzinna grupa przedsiębiorstw z siedzibą w Herzebrock-Clarholz w niemieckiej Westfalii, zarządzana obecnie przez piątą generację, została założona w 1912 roku jako zakład obróbki metali. Pod koniec lat 50-tych dodano przetwórstwo tworzyw sztucznych jako kolejny obszar działalności. Firma Craemer początkowo produkowała duże pojemniki przy użyciu procesu formowania wtryskowego, a w 1967 roku uzyskała patent na pierwszą na świecie paletę z tworzywa sztucznego wyprodukowaną w metodą wtrysku w formie monobloku. Dzisiaj ta rodzinna firma ma ugruntowaną pozycję na całym świecie jako specjalista w dziedzinie formowania metali, przetwarzania tworzyw sztucznych i produkcji narzędzi. Grupa posiada cztery europejskie zakłady produkcyjne oraz globalną sieć partnerów handlowych i własne biura sprzedaży. W 2021 roku Craemer wygenerował łączny obrót w wysokości 300 milionów euro, zatrudniając około 1000 pracowników.

 

 

www.craemer.pl