Gmatic – czystość i higiena bez kompromisów

Bezpieczne obchodzenie się z żywnością zaczyna się od produkcji i trwa przez cały proces przygotowania. Jeśli w dowolnym momencie doszło do niebezpiecznego obchodzenia się z produktem, może istnieć potencjalne zagrożenie. Odpowiedzialni producenci i przetwórcy spożywczy są w pełni świadomi swojego wpływu na zdrowie i dobre samopoczucie klientów. Mają więc świadomość, że jednym z czynników stanowiących o higienicznym środowisku pracy są też czyste i bezpieczne posadzki.

 

Czystość i bezpieczeństwo – posadzki w przemyśle spożywczym
W trakcie różnych procesów związanych np. z produkcją, czy przetwórstwem spożywczym wiele składników trafia na podłogę i tworzy brud, który za pośrednictwem obuwia, czy innych nośników, jak wózki przenoszony jest i utwardzany po strefach produkcyjnych, magazynowych i wszelkich innych, gdzie powierzchnie powinny zachować stan higieniczny i antypoślizgowy.
Rezultaty czyszczenia szorowarek Gmatic pomagają specjalistom ds. higieny w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem żywności w spełnieniu wymagań prawnych dotyczących higieny żywności (WE 852/2004). Posadzka, która została wyczyszczona za pomocą szorowarki Gmatic wspiera przedsiębiorstwa w przestrzeganiu przepisów i zasad dotyczących antypoślizgowego stanowiska pracy oraz wytycznych stanowiskowych( ASR 8/1). Zachowanie zalecanego współczynnika tarcia statycznego posadzki minimalizuje przypadkowe uszkodzenia środków trwałych i obrotowych, minimalizuje koszty napraw i konserwacji oraz chroni pracowników przed poślizgnięciami i upadkami.
Proces czyszczenia Gmatic gwarantuje usuwanie roztworu czyszczącego bez pozostałości i zapewnia pewne stąpanie po całej czyszczonej powierzchni. Możliwość użycia gorącej wody (do 70oC) znacząco sprzyja rozpuszczalności tłuszczów i olejów (zanieczyszczenia organiczne – węglowodany, białka, tłuszcze i oleje są usuwane bez pozostałości). Efekt głębokości tego procesu czyszczenia zmniejsza kolejne zabrudzenia i utrzymuje wymaganą antypoślizgowość przez cały proces produkcji. Specjalnie zaprojektowana listwa ssąca pozostawia suche i „pewne” posadzki. Wyjątkowe, obrotowe mocowanie listwy ssawy umożliwia zasysanie bez pozostałości podczas szybkich manewrów na zakrętach. Regularna pielęgnacja i konserwacja podłogi znacząco przyczynia się do wydłużenia jej żywotności i zachowania jej właściwości.

 

 

Jedyne maszyny przeznaczone do branży spożywczej
Zgodnie z obowiązującymi normami maszyny przeznaczone do prac w przemyśle spożywczym, w tym przetwórstwie mięsnym i zakładach masarskich wyprodukowane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Nie inaczej jest w przypadku szorowarek Gmatic, które jako jedyne na rynku spełniają ten wymóg. Obudowa, elementy konstrukcji, osobne i łatwe w czyszczeniu zbiorniki na wodę brudną i czystą, głowica szorująca, listwa ssąca wykonane z elektropolerowanej stali nierdzewnej (AISI 304) zapobiegają osadzaniu się zarazków na powierzchni maszyny. Dzięki konstrukcji szkieletowej i uporządkowanym podzespołom w łatwy sposób można dotrzeć do każdego zakamarka maszyny w celach inspekcyjno-serwisowych. Wykonanie świadczy o dbałości o każdy szczegół i szacunku dla operatorek/ów maszyn.

 

 

 

Recepta na czystość wypisana przez Dr. Gansowa
Rodzinna firma Dr. Gansow Gmatic AG to producent z tradycjami sięgającymi 1966 r. Tworzenie niespotykanych na rynku maszyn czyszczących produktów jest dla nich pasją i powinnością. Zasada ręcznego wykonania, a więc rezygnacja z pracy na linii montażowej, oznacza że konkretny pracownik odpowiada za złożenie maszyny od A do Z. Wynika z tego wysoki stopień identyfikacji montera z produktem i ma pozytywny wpływ na jego jakość. Celem jest produkcja gamy szorowarek, które imponują nie tylko swoimi właściwościami w zakresie wydajności czyszczenia, higieny, ale także wyjątkową trwałością i długoterminową stabilnością wartości. Producent słucha użytkowników swoich maszyn i nie zatrzymuje się w rozwijaniu swych produktów tak, aby spełnić najwyższe wymagania związane z czystością i higieną. Dla rodziny Gansow w sprawach czystości i higieny nie ma miejsca na kompromisy.

 

Eco-Clean Tomasz Malanowicz
42-675 Ziemięcice, ul. Mikulczycka 2
biuro@ecoclean.pl    ecoclean@gansow.pl

 

Tomasz Malanowicz
Eco-Clean
www.ecoclean.pl