Firma Flowcrete uzyskała certyfikat HACCP International dla posadzek Flowfresh

Międzynarodowy certyfikat HACCP jest uznawanym na całym świecie wyznacznikiem bezpieczeństwa żywności i jest ważnym argumentem na krajowych i eksportowych rynkach spożywczych. Certyfikat HACCP dla poliuretanowych posadzek Flowfresh oznacza, że mogą one być projektowane i wykonywane w zakładach spożywczych jako rozwiązanie spełniające światowe standardy jakości i bezpieczeństwa żywności.

Posadzka, jako miejsce, które może stać się głównym siedliskiem bakterii, odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu ryzyku skażenia produkowanej żywności. Musi stanowić higieniczną powierzchnię i zachować swoje właściwości w środowisku agresywnych środków chemicznych, dużej wilgoci, intensywnych obciążeń mechanicznych i termicznych. Posadzka nieodporna na powyższe obciążenia szybko ulegnie degradacji, w wyniku czego mogą pojawić się trudne do czyszczenia szczeliny będące siedliskiem patogenów.

Flowfresh to bezspoinowe posadzki na bazie żywicy poliuretanowej. Jest to rozwiązanie, które ułatwia zachowanie wysokiego poziomu higieny w pomieszczeniu, co pomaga spełni najwyższe standardy bezpieczeństwa żywności. Posadzka Flowfresh zawiera antybakteryjny dodatek Polygiene®, który zmniejsza ilość drobnoustrojów na powierzchni posadzki nawet o 99,9%.

Posadzka Flowfresh może zostać wyprofilowana w celu ułatwienia spływania wody i zanieczyszczeń, umożliwia również zamontowanie odwodnień. Wykonanie wyoblonego cokołu na styku podłogi i ściany ułatwia mycie i pomaga w utrzymaniu wysokiego poziomu higieny.

Posadzki Flowfresh to rozwiązania nienasiąkliwe, o wysokiej odporności chemicznej, które dobrze znoszą obciążenia substancjami takimi jak: tłuszcze, kwasy, krew, oleje i inne typowe dla przemysłu spożywczego.

Więcej informacji o posadzkach Flowfresh znajduje się na stronie: www.flowcrete.com.pl/posadzki-antybakteryjne