Firma adapa otwiera potencjał digitalizacji w opakowaniach giętkich

Grupa adapa jest znana jako lider w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych. Na tegorocznych targach Fachpack 2022 grupa zaprezentowała swoim partnerom i klientom zupełnie nowe pole możliwości przyspieszenia zrównoważonego rozwoju: opakowania cyfrowe. Dzięki zupełnie nowej technologii „everload”, adapa sprawia, że pozyskane dane i informacje stają się namacalne dla interesariuszy, pomagając podmiotom podejmować zrównoważone działania. „Większość firm chce zwiększyć swoje inicjatywy ESG i ogólnie wzmocnić swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju. W związku z tym jestem zachwycony, że w firmie adapa wprowadzamy na rynek nasz nowy produkt „everload”. Dzięki tej technologii jesteśmy w stanie zidentyfikować, ukierunkować i śledzić istotne dane opakowań elastycznych” – mówi szef działu innowacji w firmie adapa, dr Stefan Biel.
Firma adapa, która zawsze chce być liderem w dziedzinie rozwiązań technologicznych, otworzyła potencjał digitalizacji w opakowaniach giętkich, zwiększając przejrzystość i przyspieszając gospodarkę obiegową w branży opakowań.

 

Everload – napędzanie zrównoważonego rozwoju poprzez wiedzę i przejrzystość
„W adapcie chcemy coś zmienić i wierzymy, że everload może być czynnikiem zmieniającym grę. Z dużo większą wiedzą i większą przejrzystością w całym łańcuchu wartości, jesteśmy w stanie przenieść zrównoważony rozwój na zupełnie nowy poziom. Dzięki everload niezbędne dane będą otwarte i dostępne dla interesariuszy, co oznacza również, że np. pomiary śladu węglowego będą łatwiejsze do wykonania” kontynuuje Biel. Umożliwienie zarządzania danymi i zwiększenie wiedzy daje przedsiębiorstwom większą kontrolę. Mogą oni również skorzystać z redukcji ekspozycji na regulacje prawne oraz z automatyzacji raportowania danych.

 

Więcej informacji o firmie adapa i naszych projektach: innovation@adapa-group.com.

 

Informacje o grupie adapa
Grupa adapa, z siedzibą w Wiener Neudorf w Austrii, specjalizuje się w innowacyjnych, wysokiej jakości i dostosowanych do potrzeb klienta rozwiązaniach w zakresie opakowań o wysokiej barierowości dla przemysłu spożywczego, ochrony aromatów, higieny i farmacji. Dzięki zintegrowanemu łańcuchowi wartości od pozyskiwania surowców i wytłaczania po drukowanie i konwertowanie, firma, która została założona w 2012 roku jako Schur Flexibles i przemianowana w 2022 roku, generuje roczny obrót w wysokości około 690 milionów euro, co czyni ją jedną z wiodących firm w branży w Europie. Firma adapa zatrudnia około 2200 osób w 22 lokalizacjach w całej Europie, które są wysoko wyspecjalizowanymi centrami doskonałości i cieszą się statusem lidera technologicznego w swojej dziedzinie. Zrównoważony rozwój jest priorytetem działalności firmy.