Dodatki w produkcji mięsnej – wciąż aktualny problem

Dodatki do żywności są jedną z kluczowych kwestii dotyczących produkcji mięsa. Bardzo wiele zagadnień związanych z tym aspektem budzi zainteresowanie oraz wątpliwości producentów. Jednym z tematów zajmujących najwięcej uwagi jest interpretacja przepisów, dotyczących stosowania azotynów i azotanów w produktach mięsnych. Jakie ich pozostałości w produkcie są dopuszczone? Dlaczego i jak długo golonka peklowana będzie przedmiotem sporów i problemów?

_
Podobną niepewność budzą także inne kwestie, jak choćby znakowanie produktów mięsnych z uwzględnieniem zawartych w nich dodatków czy odpowiedzialność prawna, powiązana z korzystaniem z dodatków do żywności. Ważnymi zagadnieniami są także te dotyczące oświadczeń żywieniowych oraz dobrowolnych deklaracji producentów w tej sprawie. Niezmiennie zainteresowanie budzi również możliwość zafałszowania produktu i nieumyślne wprowadzenie w błąd podczas stosowania dodatków do żywności.
Związek Polskie Mięso postanowił wyjść naprzeciw problemom producentów w tej sprawie, organizując konferencję szkoleniową poruszającą najistotniejsze kwestie problematyki dodatków do żywności. Już 8 czerwca w Hotelu Marriott w Warszawie, producenci i przetwórcy mięsa będą mogli spotkać się z gronem wybitnych ekspertów, zajmujących się wyżej wymienionymi zagadnieniami. Będzie to idealna okazja do dyskusji oraz rozwiania wątpliwości związanych ze stosowaniem dodatków w przetwórstwie mięsa.
Szczegółowy program wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie: www.polskie-mieso.pl