Docenione, bo tradycyjne i polskie

Znakomite produkty z założenia bronią się same, głównie swoim smakiem. Często jednak trudno pyszne wędliny odnaleźć w gąszczu sklepowych półek. Między innymi z tego też powodu, aby móc szybko lokalizować zdrowe, smaczne i rodzime wyroby powstał program „Doceń polskie”. Czerwono-biały znak „Doceń polskie”, szczególnie z hasłem TOP PRODUKT, to gwarancja wyselekcjonowanych, pieczołowicie przygotowanych wędlin, które wytwarzane są zgodnie z dawnymi recepturami z najwartościowszych mięs z dodatkiem aromatycznych przypraw.

Kolejna edycja programu „Doceń polskie” wyłowiła z setek zgłoszonych produktów, te które wyróżniają się najwyższą jakością, tradycyjnym wykonaniem i „polskim smakiem”. W kategorii wędliny dwukrotnie mianem TOP Produkt wyróżniono wędliny marki Hańderek. Te wyśmienite rarytasy zyskały znak potwierdzający ich elitarną jakość, dzięki godłu z pewnością dostrzeże je i obdarzy zaufaniem większa liczba osób.

Znak „DOCEŃ POLSKIE”
Program „Doceń polskie”, to ogólnopolskie wydarzenie branży spożywczej, które za sprawą 15. edycji zyskało renomę i uznanie nie tylko producentów żywności, ale i samych konsumentów. Ideą programu jest odnajdywanie i promowanie produktów najwyższej jakości, wytwarzanych i dostępnych tylko na polskim rynku. Zgłoszone do programu produkty oceniane są przez niezależną Lożę Ekspertów co najmniej cztery razy w roku. Programowi promującemu najznakomitsze produkty honorowo patronuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dodatkowo przy przyznawaniu godła „Doceń polskie” we współpracę merytoryczną angażują się: Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, Związek Polskie Mięso, UPEMI oraz Fundacja KLUBU SZEFÓW KUCHNI.

TOP Produkty wędliniarskie
Podczas 14. edycji programu spośród 60. zgłoszonych produktów spożywczych Loża Ekspertów przyznała maksymalną liczbę punktów (aż 10.) dwóm specjałom wędliniarskim marki Hańderek. Najwyższe noty za smak, zapach, szczególne walory jakościowe i wyjątkowy akcent „polski” otrzymały: Boczek Dymiony z grupy wędlin Z Dymnej Chaty i Kiełbasa Herbowa Z Polskiego Dwora. Wyróżnione to, podkreśla ekskluzywną jakość wędlin marki Hańderek i plasuje je bardzo wysoko w rankingu rodzimych wyrobów wędliniarskich. Ranga programu i rozpoznawalność godła z pewnością wesprą promocję regionalnych produktów w skali ogólnopolskiej.

Boczek Dymiony Z Dymnej Chaty – to wyśmienita wędlina wieprzowa, przygotowana z wyselekcjonowanego chudego boczku. Powstaje ze szczególną dbałością o zachowanie tradycyjnych receptur. Do jej przygotowania użyto indywidualnie dobranych, naturalnych przypraw i czosnku. Wędlina ta wyróżnia się intensywnym zapachem naturalnego dymu olchowo-bukowego.


Kiełbasa Herbowa Z Polskiego Dwora – tradycyjna podsuszana kiełbasa wieprzowa, wytwarzana z wysokiej jakości mięsa (140 g w 100 g gotowego produktu), grubo rozdrobionego, z charakterystycznymi dużymi kawałkami mięsa. Zwraca uwagę wyrazistym aromatem tymianku i zwartą fakturą wysokomięsnego produktu. Przygotowywana w procesie parzenia i wędzenia w dymie bukowo-olchowym.

Godło „Doceń polskie” gwarancją jakości
Przyznanie produktom certyfikatu „Doceń polskie” ułatwia Konsumentom rozpoznanie artykułów spożywczych, w tym również wędlin o najwyższej jakości. Wybierając grupę produktów oznaczonych na opakowaniu czerwonym godłem Klienci mają gwarancję otrzymania wędlin z pieczołowicie dobranych składników, przygotowanych ze szczególną starannością. Wyroby te swoim smakiem nawiązują do dawnych szlacheckich i rustykalnych smaków, bowiem są one przygotowywane według wieloetapowych, tradycyjnych metod produkcji.

INFORMACJE O FIRMIE

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek – to jeden z liderów produkcji wędlin z regionu śląskiego. Znakomite i wielokrotnie nagrodzone mi.in. godłem „Doceń polskie” wyroby dostępne są w wybranych sklepach detalicznych i hurtowniach niemal w całej Polsce. Firma dysponuje również siecią wyjątkowych sklepów firmowych, w których Klienci oprócz atrakcyjnej oferty wędlin i mięs mogą również zaopatrzyć się w świeże pieczywo, wyroby garmażeryjne i przyprawy. Firma obecna jest na rynku wędliniarskim już od 1992 roku. Jednak tradycje rodzinne związane z produkcją wędlin są o wiele dłuższe, sięgają początków poprzedniego stulecia. Wyroby producenta wyróżniają się znakomitym smakiem, osiąganym dzięki kultywowaniu tradycyjnych metod wyrobu i rygorystycznie wyselekcjonowanym dostawcom wysokojakościowego mięsa. ZPM Hańderek w latach 2006, 2010, 2011 i 2013 wyróżniona została tytułem GAZELE BIZNESU.

=