DAF Euro 6 XF polską “Ciężarówką Roku 2014”

Nowy DAF Euro 6 XF został wybrany „Ciężarówką Roku 2014” w Polsce przez czytelników renomowanego miesięcznika „Polski Traker”.  Najwyższej klasy model DAF został nagrodzony za elegancki design, funkcje bezpieczeństwa i nadzwyczajny komfort.

 

 

 

Konkurs „Ciężarówka Roku” w Polsce organizowany przez czasopismo branżowe „Polski Traker” jest najważniejszym polskim konkursem dla sektora transportu. Jury składało się z czytelników czasopisma, którzy nagrodzili pojazd DAF Euro 6 XF za jego komfort, wygląd i bezpieczeństwo, a także za paliwooszczędne silniki PACCAR: 10,8-litrowego MX-11 oraz 12,9 litrowego MX-13. Ciężarówka DAF Euro 6 XF uzyskała 640 spośród łącznej liczby 1.000 głosów. Jej poprzedniczka DAF XF105 – zdobyła tytuł polskiej Ciężarówki Roku w latach 2006 i 2007. Doliczając uprzednio otrzymane nagrody, tegoroczny laur jest piątą nagrodą Polskiego Trakera dla pojazdów marki DAF.

 
– To wyróżnienie jest tak niezwykle cenne dlatego, że zostało przyznane przez samych użytkowników, czyli kierowców ciężarówek – powiedział prezes DAF Trucks, Harrie Schippers. – Jestem zachwycony, że nagrodzili Euro 6 XF jako najchętniej wybieraną przez nich długodystansową ciężarówkę.

 

 

 

DAF Trucks NV — oddział amerykańskiego koncernu PACCAR Inc, jednego z największych producentów ciężarówek na świecie — jest czołowym producentem lekkich, średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych w Europie* mającym udział w rynku na poziomie 16,2% w segmencie powyżej 16 t DMC. DAF produkuje kompleksową gamę ciągników siodłowych i podwozi pojazdów ciężarowych, dzięki czemu w jej ofercie można znaleźć rozwiązania do wszystkich zastosowań transportowych. Firma DAF jest również liderem usług związanych z produktami. Są to kontrakty serwisowe Multi Support, usługi finansowe świadczone przez dział PACCAR Financial i ofertę najwyższej jakości części. Dodatkowo DAF opracowuje i wytwarza komponenty, takie jak osie i silniki, dla producentów autobusów i autokarów na całym świecie. DAF Trucks N.V. dysponuje zakładami produkcyjnymi w Eindhoven w Holandii, Westerlo w Belgii, Leyland w Wielkiej Brytanii oraz Ponta Grossa w Brazylii oraz ponad tysiącem punktów dealerskich i serwisowych.
Eindhoven, 12 maja 2014 r.

 

 

 

Zdjęcie: Nagroda Polskiej Ciężarówki Roku została wręczona Harriemu Schippersowi, Prezesowi DAF Trucks, Ronowi Bonsenowi, Dyrektorowi Marketingu i Sprzedaży oraz Ronowi Borsboomowi, Dyrektorowi ds. Rozwoju Produktów, przez Alexandra Głusia, redaktora naczelnego „Polskiego Trakera” i Bogusławę Barbarę Zimmer, wydawczynię i właścicielkę „Polskiego Trakera”.

 
******
Informacje na temat firmy DAF oraz produktów marki DAF zamieszczone są na stronach: www.daftrucks.pl