Czystość w parze z wydajnością

Odpowiednie przygotowanie stanowisk pracy jest kluczową kwestią w dbaniu o bezpieczeństwo i higienę pracy. Aby utrzymać ten stan (i czystość stanowisk) konieczne jest z kolei zmobilizowanie pracowników do częstego i prawidłowego mycia rąk oraz stosowania produktów higienicznych dobranych do specyfiki ich pracy. Jednocześnie ponad połowa kierowników produkcji przyznaje, że wyzwaniem jest dla nich motywowanie pracowników linii produkcyjnej, by stosowali się do procedur bezpieczeństwa żywności i higieny. Co zrobić, by to ułatwić?

 

Podstawowe zasady utrzymania czystości są znane, ale tworzenie bezpiecznych stanowisk pracy wymaga dziś od zarządzających zakładami nieustannego pogłębiania wiedzy. Zmieniają się bowiem warunki, w których działają firmy, ale też stale pojawiają się nowe rozwiązania.
Dobrze dobrane produkty higieniczne, oprócz poprawy płynności i zwiększenia bezpieczeństwa pracy, podnoszą poziom satysfakcji oraz zadowolenia pracowników.
W przypadku żywności szczególne zagrożenie stanowią zanieczyszczenia krzyżowe. 82% kierowników produkcji w branży przetwórstwa spożywczego doświadczyło opóźnień w produkcji wynikających z nieprzestrzegania przez pracowników protokołów bezpieczeństwa żywności i higieny. Aż 94% kierowników produkcji potwierdza, że łatwa dostępność produktów higienicznych i do utrzymania czystości może mieć bezpośredni wpływ na przestrzeganie przepisów przez pracowników.1
W wielkim uznaniem w branży spożywczej cieszą się produkty Tork, światowego lidera w dziedzinie profesjonalnej higieny. Są one zaprojektowane tak, aby pomóc spełniać rygorystyczne standardy zarządzania w przemyśle, zapewniając jednocześnie wysoką wydajność i efektywność. Powstały z myślą o utrzymaniu higieny, wydajności zakładu i zrównoważonym rozwoju – trzech aspektach, do których kierownicy obiektów przykładają największą wagę. Dozowniki do mydła i preparatów do dezynfekcji Tork z niezwykle łagodnymi formułami mydeł ze składnikami przyjaznymi dla skóry zachęcają pracowników do przestrzegania najlepszych praktyk higieny rąk. Natomiast elastyczne opcje montażu umożliwiają̨ umieszczenie dozowników tam, gdzie są̨ najbardziej potrzebne, w strategicznych miejscach, zapewniając pracownikom szybki i łatwy do nich dostęp. Ich solidna i wodoodporna konstrukcja czyni je odpornymi na wymagające warunki pracy, które często panują w zakładach produkcyjnych.

 

 

W ofercie marki dostępne są także przenośne dozowniki. To idealne rozwiązanie dla osób, które często się przemieszczają, a chcą mieć czyściwo zawsze pod ręką.
Wśród produktów marki znajdują się czyściwa w 99% wykonane z biomateriałów. Korzystanie z włókien pochodzenia roślinnego, zamiast sięgania po włókna powstałe w oparciu o paliwa kopalne, w dłuższej perspektywie pomaga ograniczyć emisję CO2. Co ważne, skuteczność produktów powstałych z biomateriałów jest porównywalna z ich tradycyjnymi odpowiednikami. Spełniają one takie same standardy chłonności, trwałości, pylności i wydajności. 90% opakowań Tork jest wykonywanych z surowców odnawialnych, takich jak papier lub tektura, nadających się do recyklingu. Eksperci nieustannie pracują nad tym, aby dozowanie produktów było jak najbardziej efektywne.
Sposób pobierania produktu odcinek po odcinku oznacza, że użytkownik sięga tylko po ten, którego następnie użyje. Natomiast dozowniki z sensorem odmierzają optymalną ilość mydła.
Z myślą o problemach branży powstał Tork uszczelniony dozownik przemysłowy. Jego autorem jest zespół specjalistów marki.
Czyściwa Tork wyróżniają się wysoką trwałością oraz chłonnością – z łatwością usuwają nawet te najbardziej uporczywe zabrudzenia. Tork uszczelniony dozownik przemysłowy, wyposażony w najlepsze w klasie funkcje, zwiększa produktywność, wspiera zrównoważony rozwój w segmencie przetwórstwa spożywczego i jest odpowiedzią na wyzwania związane z utrzymaniem higieny w branży przetwarzania żywności.

 

 

Zgodny z zasadami HACCP, system dozowników:
Zapewnia utrzymanie higieny:
– dozowanie po jednym odcinku pozwala pracownikowi dotykać tylko tego ręcznika, którego chce użyć,
– odpowiednia konstrukcja chroni wkłady przed zachlapaniem i tworzeniem warunków do rozwoju bakterii.

 

Poprawia produktywność:
– duża pojemność wkładów oznacza stały dostęp do produktu i rzadsze uzupełnianie dozowników przez personel sprzątający,
– wodoodporna i trwała konstrukcja – dozownik może być używany w miejscach o podwyższonej wilgotności i czyszczony strumieniem wody, bez konieczności zakrywania lub zdejmowania ze ściany,
– przezroczysta płyta tylna ułatwia montaż i czyszczenie.

 

Wspiera zrównoważony rozwój:
– wkłady posiadają certyfikat FSC.

 

Do Tork uszczelnionego dozownika przemysłowego pasują wydajne certyfikowane wkłady, które są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Występują w dwóch kolorach: białym i niebieskim. Rolki papieru mają długość 250 m, dzięki czemu dozownik nie wymaga częstego napełniania.

 

97% kierowników produkcji twierdzi, że trwałe, łatwe w utrzymaniu i dobrze wyposażone dozowniki higieniczne rozmieszczone w widocznych miejscach mają kluczowe znaczenie dla przestrzegania higieny.

 

Dzięki takim rozwiązaniom jak Tork uszczelniony dozownik przemysłowy, Tork dozownik do czyściw w odcinkach i Tork dozownik do mydła i preparatów do dezynfekcji, kierownicy produkcji mogą być pewni, że wyposażenie ich zakładu sprzyja utrzymaniu czystości, zwiększaniu wydajności operacyjnej i realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

 

Literatura dostępna w redakcji