CRYSTA-LINE – nowe, w pełni recyklowalne folie bez EVOH

Utrzymanie jakości i świeżości produktów spożywczych w znacznej mierze zależy od tego, w co będą one pakowane. Eurocast wprowadził na rynek rozwiązanie opakowaniowe, które przedłuża termin przydatności żywności, a także w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia.

 

Linia ultralekkich folii opakowaniowych CRYSTA-LINE to nowy projekt Eurocast – jednego z największych przedsiębiorstw przemysłowych w Polsce. W ich produkcji wykorzystano technologię powłok z transparentnego tlenku aluminium (AIOx). Do serii CRYSTA-LINE należą folie CRYSTA-LID PP, CRYSTA-LID PET , CRYSTA-BASE, oraz CRYSTA-LID PE.
Struktura produktów CRYSTA-LINE jest całkowicie pozbawiona warstwy EVOH. Wyeliminowano także proces laminacji standardowej folii PET z takimi materiałami, jak folia PP, PE/EVOH/PE czy aluminium, co zapewniło nowym foliom wysoką barierowość, a także umożliwiło zmniejszenie ilości surowca wykorzystywanego do produkcji tego typu wyrobów. Wyraźnej redukcji uległa także waga opakowań produkowanych z folii CRYSTA-LINE.
Nowe rozwiązanie opakowaniowe od Eurocast jest w pełni recyklowalne, co potwierdza certyfikat wydany przez Institute cyclos-HTP GmbH z Aachen. Serii CRYSTA-LINE przyznano ocenę 100% recyclability, co oznacza, że wchodzące w jej skład produkty całkowicie nadają się do ponownego przetworzenia, jednocześnie zachowując właściwości porównywalne do tych, jakie posiadały w swojej pierwotnej wersji. Folie CRYSTA-LINE spełniają tym samym założenia zawarte w koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym.

 

Folie CRYSTA-LID PET produkowane są w oparciu o mono-materiał PET (mono PET lidding film). W porównaniu do powszechnie wykorzystywanych produktów na bazie EVOH, CRYSTA-LID PET cechuje się znacznie niższą przepuszczalnością tlenu i pary wodnej (OTR 1 cm3/m2 24h; WVTR 0,5-1 g/m 2 24h), do czego przyczynia się zastosowanie całkowicie recyklowalnej bariery w postaci technologii powłok z transparentnego tlenku aluminium (AIOx).
Poza perfekcyjną ochroną żywności, CRYSTA-LID PET wyróżniają także optymalne parametry zgrzewania (SEAL, PEEL) oraz doskonałe właściwości antyfogowe (w opcji AF). Produkt jest w pełni recyklowalny i może zostać wykorzystany do żywności różnego rodzaju.
Do produkcji folii CRYSTA-BASE, przeznaczonej do opakowań typu tacki, wykorzystano materiał APET. Produkty te stosuje się w pakowaniu żywności takiej jak dojrzewające wędliny, wędzone ryby, sery i inne produkty spożywcze, od których wymaga się długiego okresu ważności. Dzięki wysokiej barierowości, opakowania z CRYSTA-BASE przedłużają trwałość świeżej żywności o wiele skuteczniej, niż inne wyroby z tworzyw sztucznych, zawierające warstwę EVOH.
Folie CRYSTA-LID PP wykonano w całości z PP. Przeznaczone są one do produkcji opakowań typu lidding film, które – wraz z tackami PP – całkowicie nadają się do ponownego przetworzenia.

 

Folie CRYSTA-LID PE to recyklowalny, wysokobarierowy materiał polietylenowy, zgrzewalny do PE, która nadaje się do pakowania na liniach w pełni zautomatyzowanych, przeznaczona do pakowania produktów spożywczych. W zależności od potrzeb klienta folia CRYSTA-LID PE może posiadać właściwości :PEEL, SEAL oraz ANTYFOG.
Seria folii CRYSTA-LINE to w pełni recyklowalne rozwiązanie opakowaniowe, które Eurocast wprowadził z myślą współczesnych trendach w produkcji opakowań i zmniejszeniu ich wpływu na środowisko. Nowe produkty całkowicie nadają się do ponownego przetworzenia, a otoczeniu sprzyja dodatkowo eliminacja warstwy EVOH, czym opakowania z CRYSTA-LINE wyróżniają się na tle innych wyrobów z folii koekstrudowanych.

 

www.eurocast.pl