CHEP rozpoczął współpracę z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak wiele obopólnych korzyści przynosi współpraca biznesu z uczelniami. Dziś jest to szczególnie istotne w branżach kształtujących łańcuchy dostaw, gdzie oprócz świetnego wyszkolenia teoretycznego, liczy się doświadczenie. Właśnie dlatego Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu oraz firma CHEP, dostarczająca rozwiązań dla łańcuchów dostaw, nawiązały współpracę.

 

Współpraca rozpoczęła się wraz z nowym rokiem akademickim, który wystartował w październiku. Kooperacja lidera rozwiązań poolingowych oraz największej uczelni logistycznej w Polsce gwarantuje studentom zdobycie niezbędnej wiedzy oraz praktyczne wprowadzenie do kariery. Nawiązanie relacji na linii CHEP i WSL wychodzi naprzeciw powszechnemu przekonaniu o tym, jak ważna jest współpraca między biznesem a uczelniami wyższymi, kształcącymi przyszłych logistyków i spedytorów. To właśnie studenci, którzy obecnie zdobywają wiedzę, w przyszłości będą kształtować łańcuchy dostaw. To od nich i od ich kompetencji będzie zależała przyszłość transportu oraz logistyki.

 

W ramach współpracy od listopada do grudnia będą odbywać się LOGO-Piątki, a studenci będą mogli uczestniczyć w webinariach na tematy związane ze zrównoważonym rozwojem w praktyce oraz well-beingiem. Eksperci CHEP zaangażują się także w pracę kół naukowych, czego wyrazem jest zaplanowana na marzec 2023 roku wizyta Studenckiego Koła Naukowego CorLog w Centrum Serwisowym, które stanowi trzon modelu biznesowego opartego na obiegu zamkniętym. Co więcej, w trakcie roku akademickiego będą odbywać się wykłady prowadzone przez specjalistów z CHEP.
Zwieńczeniem partnerstwa będzie program CHEP Graduate. Przed studentami stanie możliwość aplikacji na praktyki z możliwością otrzymania stałej pracy. W najbliższych tygodniach odbędzie się spotkanie przedstawicieli CHEP z kadrą profesorską WSL, podczas którego omówione zostaną dalsze szczegóły współpracy.
– Możliwość współpracy CHEP z Wyższą Szkołą Logistyki daje nam szanse na pozyskanie młodych talentów, którzy z zapałem oraz pokoleniową świeżością podchodzą do kwestii zarządzania łańcuchami dostaw i zrównoważonego rozwoju w sektorze logistycznym. Jest to też ogromna możliwość dla samych studentów, którzy chcą sprawdzić zdobytą na studiach wiedzę teoretyczną w praktyce i tym samym na wczesnym etapie swojej kariery zdobywać doświadczenie w międzynarodowej firmie kształtującej łańcuchy dostaw – mówi Izabela Maczkowska-Ciborowska, dyrektor generalna CHEP na Polskę i kraje bałtyckie.
– Celem Wyższej Szkoły Logistyki jest kształcenie studentów w taki sposób, by stali się wartościowymi i wykwalifikowanymi pracownikami. Właśnie dlatego ważne jest dla nas zawieranie silnych relacji z firmami, które mogą przekazać naszym studentom cenną wiedzę praktyczną. Współpraca WSL i CHEP gwarantuje naszym studentom wgląd w codzienną pracę logistyków na gruncie krajowym i międzynarodowym, dzięki czemu będą lepiej przygotowani do wyboru swoich własnych ścieżek kariery – mówi rektor WSL, dr inż. Adam Koliński.

 

O Wyższej Szkole Logistyki:
Wyższa Szkoła Logistyki od początków swego istnienia stawia sobie za cel kształcenie studentów, którzy jako absolwenci staną się wartościowymi pracownikami zatrudnionymi w przedsiębiorstwach logistycznych. WSL kształci interdyscyplinarnie i profesjonalnie logistyków, otwiera studentom drogę do kariery zawodowej oraz przyczynia się do rozwoju nauk o zarządzaniu w obszarze logistyki, współpracując z największymi firmami z branży logistycznej i przewozowej. Uczelnia została założona w 2001 roku, a od tamtej pory wykształciła ponad 18 000 studentów. Wyższą Szkołę Logistyki charakteryzuje praktyczne kształcenie i bliskie relacje z biznesem. Ponad 50 najważniejszych firm z sektora transportu, spedycji i logistyki bierze czynny udział w opracowywaniu programów kształcenia, patronuje wielu specjalnościom, angażuje się w proces dydaktyczny oraz korzysta z potencjału badawczego uczelni.

 

O CHEP:
CHEP w ramach Grupy Brambles dociera do większej liczby odbiorców, z większą liczbą towarów i w więcej miejsc niż jakakolwiek inna organizacja na świecie. Setki milionów naszych palet, skrzyń i kontenerów znajduje się w ciągłym ruchu, tworząc niewidzialny rdzeń globalnego łańcucha dostaw. Ciesząc się zaufaniem największych światowych marek, pomagamy w przewozie towarów w sposób bardziej efektywny, zrównoważony i bezpieczny. Jako pionierzy modelu „sharing economy” CHEP stworzył jedno z największych światowych przedsięwzięć logistycznych, bazując na zasadach współdzielenia i wtórnego użytkowania swych nośników – tzw. model „poolingu”. CHEP działa głównie w segmencie produktów szybkozbywalnych (np. produkty spożywcze, AGD i środki higieny osobistej), artykułów świeżych, napojów, a także w branży detalicznej i przemysłowej. Grupa zatrudnia około 12 000 pracowników i dysponuje pulą około 345 milionów palet i pojemników dostępnych w sieci składającej się z ponad 750 centrów serwisowych. Brambles ma swoje siedziby w ponad 60 krajach na świecie.