Centrum Badawczo-Rozwojowe FRIZO to coś więcej niż budynek

CB+R to symbol naszej determinacji w kształtowaniu efektywniejszej przyszłości branży chłodniczej. Wczesną wiosną rozpoczęto prace budowlane w Miszewku k/Gdańska, gdzie powstaje Centrum B+R Frizo – projekt dofinansowano z Funduszy Europejskich.

 

Jak przyznaje przedstawiciel inwestora Sławomir Kubiczek – Prezes Zarządu Frizo Sp. z o.o. „W powstającym obiekcie zostanie opracowana nowatorska linia produkcyjna do budowy Kontenerowych Maszynowni Chłodniczych (KMCh) wykorzystująca jako media robocze naturalne czynniki chłodnicze. Technologie cechuje innowacyjność w skali świata. Dzięki tej inwestycji, realizacja energooszczędnych i innowacyjnych rozwiązań nabierze jeszcze szybszego tempa. Ponadto zostanie stworzona Akademia Frizo, w której będziemy mogli kształcić przyszłe kadry inżynierskie, nie tylko na nasze potrzeby, ale również dla naszych partnerów biznesowych.

 

Obszar B+R to miejsce w firmie gdzie, rodzą się najbardziej wymagające koncepcje inżynieryjne. Urządzenia przechodzą rygorystyczne testy jakościowe na wszystkich etapach produkcji dla pewności spełnienia najwyższych standardów rynkowych. Ciągła analiza parametrów technicznych przez innowacyjne oprogramowanie, dobór komponentów najwyższej jakości, ciągły proces testów oraz nadzór profesjonalnego zespołu inżynieryjnego Frizo, pozwala mieć pełne zaufanie do proponowanych rozwiązań.
Spełnienie najwyższych standardów odnośnie minimalizacji negatywnego oddziaływania na środowisko, najwyższej efektywności energetycznej rozwiązań oraz ustalone zasady współpracy ze społecznością lokalną dopełniają obrazu tego wyjątkowego miejsca.”
Budowa centrum B+R będzie skutkować rozbudową powierzchni produkcyjnej Frizo do 10.000 m2.
Dzięki tej inwestycji firma staje się największą jednostką produkcyjną przemysłowych rozwiązań chłodniczych oraz pomp ciepła w Polsce i regionie. Biuro projektowo-konstrukcyjne, działy kontroli jakości i certyfikacji, dział monitoringu i automatyki przemysłowej dopełniają obrazu tego wyjątkowego obiektu.
Otwarcie CBR Frizo planowane jest na koniec roku. Wartość projektu wynosi ponad 11 mln złotych. Inwestycję dofinansowywano z Funduszy Europejskich w ramach działania 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój.

 

 

Frizo Sp. z o.o. to pionierska firma na rynku chłodnictwa i wentylacji przemysłowej. Zapewnia pełną obsługę inwestycji: profesjonalne doradztwo, projekt i realizację przy wsparciu zespołu ponad 100 inżynierów. Firma dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym w Miszewku pod Gdańskiem
i dwoma oddziałami: w Warszawie i Gliwicach. Posiada największy dział projektowy, który realizuje inwestycje  dla czołowych zakładów przemysłowych na terenie całego kraju.
Firma słynie z niekonwencjonalnych, energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań opracowywanych na indywidualne życzenie klienta.
W zeszłym roku FRIZO otrzymało dofinansowanie w wysokości 9,5 mln złotych na realizację innowacyjnego w skali światowej projektu amoniakalnych pomp ciepła, który ponad sześciokrotnie obniży zużycie energii cieplnej w zakładach przemysłowych.

 

Frizo Sp. z o.o.
ul. Wiertnicza 108, 02-952 Warszawa
tel. +48 22 525 35 55
biuro@frizo.pl
www.frizo.pl