Biegają dla siebie i innych

Ponad 6300 km chcą pokonać w tym sezonie zawodnicy ZKS Contra, którzy biorą udział w akcji „Biegamy dla siebie i innych”. Jest to już druga edycja akcji, w ramach której przebiegnięte kilometry zostają zamienione na pomoc charytatywną. Celem tegorocznych startów jest pobicie zeszłorocznego rezultatu.

=
„Biegamy dla siebie i innych” jest wspólną inicjatywą spółek Poldanor i Prime Food, w której może wziąć udział każdy z pracowników.

Pomocne bieganie
– To naprawdę wyjątkowa akcja, gdyż pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Dzięki bieganiu możemy nie tylko startować w różnorodnych imprezach sportowych i polepszyć swoją formę fizyczną, ale także pomóc potrzebującym – mówią Agnieszka Kwietniewska i Jakub Sollich, koordynatorzy akcji „Biegamy dla siebie i innych”. – Podczas tegorocznej edycji za główny cel postawiliśmy sobie pobicie zeszłorocznego rezultatu. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca ponad 30 osób zebrało już ponad 3000 kilometrów – dodają.
W ramach pierwszej edycji akcji, która trwała od czerwca do listopada ubiegłego roku, 19 biegaczy przebiegło 6309 km i tym samym zebrało ponad 3100 zł na cel charytatywny. Uzyskana kwota została przeznaczona na rehabilitację dziewczynki z Przechlewa, która cierpi na lewostronne porażenie mózgowe. Tegoroczny rezultat może być nawet trzykrotnie wyższy.


Zdrowa rywalizacja
Akcja „Biegamy dla siebie i innych” ma w sobie także element rywalizacji: prawo wyznaczenia adresata pomocy finansowej przypada osobie, która wygra klasyfikację końcową, pokonując najdłuższy dystans. Dla członków ZKS Contra każda okazja jest więc dobra, aby przebiec chociażby kilka kilometrów. Członkowie biegają indywidualnie, jak również w ramach treningów koleżeńskich w Przechlewie. Regularnie startują też w zawodach biegowych i triathlonowych.
– Podobnie, jak przed rokiem przedstawiciele ZKS Contra wezmą udział w Prime Food Triathlon Przechlewo, który będzie doskonałą okazją do doliczania do puli kolejnych kilometrów. Zawodnicy planują też start w wielu półmaratonach i maratonach – zapowiadają Agnieszka Kwietniewska i Jakub Sollich. – Udział w akcji to dla nas ogromna satysfakcja. Nic tak nie motywuje do biegania, jak myśl o tym, że dzięki temu możemy komuś pomóc – dodają koordynatorzy akcji.


Do akcji można przyłączyć się w każdej chwili – im więcej uczestników tym lepsza rywalizacja i oczywiście większa szansa na pomoc potrzebującym. Data zakończenia akcji jest szczególna – wszystko zależy od tego kiedy w Przechlewie pojawi się pierwszy śnieg.

O PRIME FOOD
Prime Food Sp. z o.o. specjalizuje się w uboju trzody chlewnej oraz produkcji wyrobów mięsnych. Firma powstała w 1999 roku i od początku swojej działalności koncentruje się na wykorzystaniu wysokiej jakości surowców, pełnej kontroli procesu produkcji od początku jego trwania oraz zastosowaniu najnowszych rozwiązań technologicznych. Dbałość o powyższe elementy pozwoliła uzyskać firmie wiodącą pozycję w branży. Obszarem jej działalności jest zarówno rynek polski, jak i zagraniczny (posiada pozwolenia eksportowe do krajów UE, USA, Korei oraz Japonii). Prime Food jest częścią grupy Axzon. Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem www.primefood.com.pl.

O POLDANOR
Poldanor jest przedsiębiorstwem rolnym prowadzącym działalność głównie w północnej Polsce od dwudziestu jeden lat. Spółka prowadzi produkcję roślinną na areale ok. 15000 ha, produkcję trzody chlewnej w ponad 30 fermach opartą na stadzie podstawowym ponad 22000 macior oraz produkcję energii odnawialnej w ośmiu biogazowniach rolniczych. Poldanor zatrudnia ponad 600 pracowników. Spółka jest członkiem grupy Axzon. Więcej informacji na stronie www.poldanor.com.pl/pl/.

Dodatkowych informacji udziela:
Beata Grześkowiak
Prelite Public Relations
e-mail: b.grzeskowiak@prelite.pl
m.: +48 601 065 576