Bezpieczeństwo o każdej porze roku

Z Magdaleną Sekulską, Dyrektorem Sprzedaży w firmie Profi rozmawia Katarzyna Salomon

 

Pani Magdaleno, czy popyt na produkty w konserwach jest sezonowy?
Produkty Profi w aluminiowych puszkach cieszą się zainteresowaniem niezależnie od pory roku. Ze względu na bardzo szerokie portfolio oraz różnorodność smaków możemy sprostać wymaganiom odbiorców o najróżniejszych gustach kulinarnych. Aluminiowe puszki, w których dostępne są między innymi nasze pasztety, smalce oraz konserwy mięsne, ze względu na swój długi czas przydatności do spożycia, poręczność oraz bogaty smak sprawdzą się o dowolnej porze roku, w dowolnych okolicznościach. Ich obecność w kuchennej szafce zawsze stanowi cenną rezerwę, która pozwoli szybko przygotować smaczny i sycący posiłek.

 

Proszę o przedstawienie Waszych propozycji dla klientów.
Flagową linią naszych produktów są oczywiście pasztety w aluminiowych puszkach. Wśród nich, poza kultowym firmowym, konsument znajdzie kilkanaście innych propozycji. Są to między innymi uwielbiany przez dzieci, aksamitny Pasztet z pomidorami, z pieczarkami, z papryką, delikatny z koperkiem, z indykiem, z gęsią, swojski ze szczypiorkiem czy bardziej wyrazisty z zielonym pieprzem, pikantny, z czosnkiem, pikantny pomidorowy lub z suszonymi pomidorami i bazylią. Bardzo silną grupą produktową w naszym portfolio są także zupy gotowe, oparte na wywarze mięsnym i warzywach, z kawałkami mięsa lub kiełbasy oraz dodatkami, takimi jak ryż czy makaron. Dzięki zachowaniu konsystencji typowej dla domowej zupy oraz inspiracji tradycyjnymi, polskimi recepturami, praktycznie nie różnią się od zup gotowanych w domowej kuchni. Za to do ich przygotowania wystarczy zaledwie kilka minut na podgrzanie. Wartymi uwagi produktami są także bezglutenowe konserwy mięsne, od niedawna dostępne w nowym opakowaniu i o jeszcze lepszym smaku. Ta linia to dwie łagodne i delikatne wersje drobiowe – Szynka z indykiem i Szynka z kurczaka. Linię uzupełniają ponadto trzy treściwe propozycje z mięsa wieprzowego – Szynka mielona wieprzowa, klasyczna Mielonka turystyczna z dodatkiem drobiu oraz wyśmienity Gulasz angielski wieprzowy. Dla wymagających smakoszy przygotowaliśmy Pasztety Dworskie z dodatkiem dziczyzny – mięsa z królika, kaczki, jelenia lub dzika. A także Pasztety Premium wzbogacone szlachetnymi, typowymi dla kuchni polskiej dodatkami – śliwką, żurawiną czy grzybami leśnymi.

 

Które z nich cieszą się największą popularnością?
Zdecydowanie do największych grup produktowych należą pasztety w aluminiowych puszkach oraz zupy gotowe. Zainteresowanie nimi wynika także z tego, że składają się z kilkunastu odmiennych propozycji, co pozwala każdego dnia sięgać po inny smak. Niemniej także w segmentach produktów premium obserwujemy stale rosnący wzrost sprzedaży, który stanowi odzwierciedlenie zmieniających się gustów konsumentów, szukających produktów wysokiej jakości o czystej etykiecie i wyjątkowo dopracowanym smaku.

 

Skąd decyzja o specjalizacji w tym właśnie segmencie?
Firma Profi od samego początku specjalizowała się w tworzeniu wysokiej jakości produktów garmażeryjnych. Na rozwój w kierunku produkcji pasztetów wpływ miało między innymi zapotrzebowanie rynku w latach, kiedy nasza firma rozpoczynała swoją działalność. Podobne okoliczności zadecydowały o wprowadzeniu drugiej z naszych najsilniejszych grup produktowych – zup gotowych w foliowych opakowaniach typu softpack. Zarówno w kategorii pasztetów, jak i zup firma Profi zastosowała pionierskie na polskim rynku opakowania. Zamknięcie pasztetów w lekkich puszkach aluminiowych, pozbawionych ostrych krawędzi, idealnie szczelnych i poręcznych pozwoliło nam na systematyczne zwiększanie udziału w rynku, który dziś kształtuje się na poziomie ponad 50%. Z kolei zupy w foliowym opakowaniu stały się o wiele bardziej funkcjonalną alternatywą dla ciężkich i trudnych w transporcie słoików. Dodając do tego wypracowany dzięki wieloletniemu doświadczeniu smak naszych zup, możemy obserwować stały wzrost sprzedaży także w kategorii zup z półki, dzięki czemu udział wartościowy w rynku przekracza obecnie 40%.

 

Jakie wymagania muszą spełniać puszki i słoiki aby były bezpieczne dla konsumentów?
Wszystkie opakowania produktów Profi wybierane są zgodnie z naszymi wewnętrznymi specyfikacjami, a każda partia jest dodatkowo szczegółowo sprawdzana przed wprowadzeniem na linię produkcyjną. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niezgodności ze standardami bezpieczeństwa cała partia opakowań zwracana jest producentowi. Wprowadzając aluminiowe puszki oraz foliowe opakowania zup chcieliśmy przede wszystkim zapewnić klientowi dostęp do produktów gotowych, które do momentu otwarcia nie muszą być przechowywane w warunkach chłodniczych. Jest to bardzo wygodne na wielu etapach – od produkcji, poprzez transport, magazynowanie, poprzez ekspozycję na półkach sklepowych, a na domowej szafce kuchennej skończywszy.

 

Jakie są największe zalety produktów pakowanych w ten właśnie sposób?
Wśród naszych produktów do unikatowych na skalę rynku bez wątpienia należą puszki aluminiowe pasztetów oraz foliowe opakowania zup gotowych. Każde z nich charakteryzuje się lekkością, szczelnością oraz wygodą w transporcie. Dzięki temu zarówno pasztety w alu-puszkach, jak i zupy są wybierane tym chętniej, że poza prawdziwie domowym smakiem oferują także komfort, którego zapewnić nie mogą przykładowo tradycyjne słoiki lub puszki metalowe.

 

Dziękuję za rozmowę.