Bettcher przejmuje od axcel firmę frontmatec, producenta zautomatyzowanych urządzeń do przetwórstwa mięsnego

Birmingham, Ohio – 8. Czerwiec 2022 – Bettcher Industries, Inc., wiodący producent urządzeń w branży mięsnej, ogłosił, że podpisał wiążącą umowę nabycia, na mocy której przejmie od Axcela firmę Frontmatec.
Aby wesprzeć tę transakcję, Fundusz Inwestycyjny KKR, który przejął firmę Bettcher w grudniu 2021 r., zainwestuje dodatkowy kapitał ze swojego północnoamerykańskiego funduszu strategicznego Private Equity.

 

Frontmatec, z siedzibą w duńskim mieście Kolding, jest globalnym producentem zautomatyzowanych, kompleksowych linii ubojowych i rozbiorowych wołowiny i wieprzowiny oraz światowym potentatem w dziedzinie robotyki i systemów sterowania, aż po logistykę i pakowanie. Firma jest dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie urządzeń przetwórczych, części i usług, narzędzi i oprogramowania, które pomagają pokonywać najbardziej krytyczne trudności związane z bezpieczeństwem żywności i pracowników.
Przejęcie jest znaczącym krokiem w strategii Bettcher polegającym na zbudowaniu skalowalnej platformy do zautomatyzowanego przetwarzania żywności w zakładach na całym świecie. Oprócz pozyskania kompetencji w zakresie automatyzacji, przejęcie Frontmatec zwiększa również zasięg firmy Bettcher na rynku europejskim. Oczekuje się, iż zespół kierujący firmą Frontmatec – pod przewodnictwem Allana Kristensena – po zawarciu transakcji nadal pozostanie w firmie, aby kontynuować jej rozwój. „Frontmatec zbudował swą markę i osiągnął wiodącą pozycję, wspierając swoich klientów w ciągłym podnoszeniu produktywności i bezpieczeństwa ich pracowników. Możliwości firmy w zakresie automatyzacji i globalny zasięg stanowią doskonałe uzupełnienie platformy Bettcher. Nie możemy doczekać się współpracy z Allanem i jego zespołem w celu dalszego umacniania naszej wspólnej pozycji lidera w zakresie innowacji” – powiedział Tim Swanson, dyrektor generalny Bettcher.
„Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Bettcher i wierzymy, że ta strategiczna transakcja pozwoli firmie Frontmatec na dalsze poszerzanie oferty rozwiązań, aby sprostać rosnącemu światowemu zapotrzebowaniu na bardziej wydajną produkcję i lepszą jakość żywności. Jesteśmy dumni ze wszystkiego, co do tej pory osiągnęliśmy, a teraz – korzystając z tak wspaniałych możliwości – koncentrujemy się dalszym rozwoju działalności wspólnie z Bettcher i KKR” – powiedział Allan Kristensen, dyrektor generalny Frontmatec.
Transakcja, po przejściu zwyczajowej procedury uzyskiwania zatwierdzeń organów regulacyjnych, ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022 roku.

 

O firmie Frontmatec
Frontmatec z siedzibą w Kolding w Danii jest wiodącym producentem zautomatyzowanych linii do przetwarzania wołowiny i wieprzowiny. Ze swoich globalnych zakładów produkcyjnych i usługowych, Frontmatec obsługuje ponad 1500 klientów na całym świecie, w tym wielu największych przetwórców wołowiny i wieprzowiny. Firma Frontmatec powstała w 2016 roku z połączenia pięciu platform automatyzacji i zatrudnia ponad 1300 osób. Strona internetowa:
https://www.frontmatec.com/en.

 

O Bettcher Industries, Inc.
Założona w 1944 roku firma Bettcher Industries z siedzibą w Birmingham w stanie Ohio jest wiodącym producentem innowacyjnego sprzętu dla przemysłu spożywczego i urządzeń medycznych, a także strategicznym partnerem handlowym i serwisowym wielu światowych producentów, powszechnie uznawanych za potentatów w dziedzinie rozwoju technologicznego swoich produktów. Firma Bettcher z siedzibą w USA posiada certyfikat ISO 9001:2015 i sprzedaje swoje produkty bezpośrednio do ponad 50 krajów na całym świecie. Telefon: 440-965-4422. Strona internetowa: https://www.bettcher.com.