Anielskie bajki

    “Pewnie w środowisku hip hopowym, z którego się wywodzę będę do końca wyklęty, kiedy rozejdzie się wieść, że napisałem bajki dla dzieci, ale po pierwsze spełniłem swoje marzenie, po drugie czas wydorośleć i stworzyć coś więcej niż opowieści o życiu w ciemnych bramach, atrakcjach na przyblokowych ławkach i policji” – opowiada z uśmiechem “Gorzki” …

“Zwracam się z wielką prośbą do wszystkich mediów, aby spojrzały na nasz projekt ponad ukierunkowanym targetem i poszukiwaniem sensacji, aby spojrzały na nas jak na coś co warto nagłośnić, gdyż nie jest to projekt komercyjny, a projekt , który ma dawać nową nadzieję dzieciom, które tego potrzebują. To poważny problem! Autyzm dotyka aż 1 na 88 dzieci, wśród znanych osób autystykami są Leo Messi, Bill Gates, Mark Zuckenberg, Robbie Willliams i wielu innych, autystami byli również Marilyn Monroe, Mozart, Einstein czy Andersen. Przy pierwszej edycji śmialiście się z rapującego Ibisza, przy drugiej dostrzegliście rzekomo malejące piersi Igi Wyrwał. Nie chcemy jednak opierać się o sensację, nie zamierzamy prosić gwiazdy o to, by zapominały zakładać majtek czy staników, nie stać nas na mainstreamowe zaproszenia dla Justina Biebera czy Putina, ale wierzymy, że dostrzeżecie potrzebę i możliwość osiągniecia wspólnego sukcesu w niesieniu pomocy dzieciom dotkniętym przez autyzm. Dzięki wsparciu mediów, możemy zachęcać ludzi do oglądania bajki i zbierać pieniądze za pośrednictwem wyświetlanych reklam na youtube. Z każdego kliknięcia mamy około 1 centa – to od Was i od Waszych odbiorców zależy jak te centy zamienią się w dolary, a dolary w uśmiech dzieci. Być może Was lub Wasze rodziny, przyjaciół też kiedyś dotknie ten problem, będziemy z Wami, a dziś potrzebujemy Was. Pomożecie?” – apeluje Krzysztof Gorzkiewicz, organizator akcji i autor bajek.

W ramach tegorocznej edycji projektu powstało także nagranie “Bajki o chłopcu autystycznym” z tomiku:

oraz tradycyjnie piosenka i teledysk, w której zaśpiewali m.in. Beata Tadla, Gosia Kosik, Jula, czy Bohdan Łazuka:

 

2 kwietnia w Warszawie organizatorzy akcji Pomaganie jest trendy wraz z gwiazdami i fundacją “Nowa Nadzieja” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, planują zorganizować w Warszawie specjalny event. Prawdopodobnie odbędzie się on w klubie Michała Milowicza “Nova Maska”.

Każdy kto chciałby zdobyć tomik w wersji drukowanej, wspierając w ten sposób dzieci autystyczne może zgłosić się emailowo: fundacja@nowanadzieja.com.pl  lub poprzez www.facebook.com/pomaganiejesttrendy
W przesyłkach interesanci znajdą również unikatowy kalendarz z wizerunkiem gwiazd tegorocznej edycji.

Nadto warto podkreślić, że już 19 marca wszystkie dotychczas wydane piosenki i teledyski w ciągu 4 lat działalności akcji “Pomaganie jest trendy” ukażą się na 250.000 płytach dodanych do Super Expressu , wraz z darmowym programem do wypełniania PITów.

źródło: pomaganiejesttrendy.org.pl
więcej zdjęć z planu: www.mwmedia.pl

 

_ANT0576 fot. Piotr Deszkiewicz _ANT0498